2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 0°C | 9°C Még több cikk.

Háromból kettő

Két győri kajakos vett részt Szegeden a Mol Világkupán. Kammerer Zoltán és Kadler Viktor négy számban állt rajthoz, és három érmet nyert, ebből két arany, valamint egy ezüst.

illusztráció
A hazai versenyzők összesen 12 arany-, 6 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek a háromnapos regattán és ebből a termésből a Győri VSE két válogatottja, Kammerer Zoltán és Kadler Viktor is kivette a részét.
Kammerer Veréb Krisztiánnal az oldalán 1000 méteren párosban nagyszerű teljesítményt nyújtott.

A nemrégiben Mechelenben sikerrel debütált duó imponáló fölénnyel utasította maga mögé a mezőnyt. Másnap 500 méteren egy negyedik hellyel kellett beérniük.
A rajtot alaposan elrontották és ezt a hátrányt a táv végéig nem tudták behozni. Az összeszokottság hiánya a rövidebb távon ütközött ki leginkább, ám a teljesítményük így is biztató volt.

A következő megmérettetés a duisburgi regatta lesz, ahol a szegedihez hasonló mezőnyben bizonyíthat a páros (Szegeden 47 ország állt rajthoz, a német városban öttel kevesebb várható).

Kadler Viktor 200 méteren párosban és négyesben volt érdekelt. Beé Istvánnal párban ezüstérmet szerzett úgy, hogy mindössze a legutóbbi világ- és Európa-bajnok litván egység tudta megelőzni őket. Az eredmény szép reményekre jogosít, ennek ellenére még sokat kell dolgozniuk, ha a vb-re válogató versenyeken is jól akarnak szerepelni.

A négyes a világbajnok szlovákokat megelőzve lett aranyérmes. Nehéz kezdés után remekül hajráztak, az utolsó 80–100 méteren mentek, mint a „gyorsvonat" és így nyertek. Reményteljes fiatalok, akik jövőre 500 méteren is megmutathatják a tudásukat.

Magukat büntették

Csúfos vereséget szenvedett a bentmaradását ezzel a győzelemmel bebiztosító Békéscsaba csapatától a… Tovább olvasom