2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 14°C Még több cikk.

Három vereség a bajnoki rajton

Sáros mély talajon kezdődött az Ajka - Integrál DAC találkozó, melyet szinte végig a DAC irányított.

Ajka - Integrál-DAC 2-1

10. p: Egy bal oldali szabadrúgás után a jó ütemben felugró Varga fejelt a hosszú sarokba. 1–0.
30. p: Gyors vendégakció végén Bali lőtt a kapufára.
55. p: Szabadfi lábán átesett egy hazai játékos a 16-oson belül. A büntetőt Varga lőtte a bal sarokba. 2–0.
87. p: Balit buktatták a 16-os előtt, a szabadrúgást Czanik a jobb felső sarokba bombázta. 2–1.

Sáros, mély talajon kezdődött a találkozó, melyet szinte végig a DAC irányított, de egy pontrúgás után a hazaiak szereztek vezetést. Az ajkaiak csak védekeztek, de egy kapufán kívül nem tudott helyzetbe kerülni a vendégcsapat sem. A második félidőben folytatódott a brusztolós játék, melyből végül a hazaiak kerültek ki győztesen.

Szabó Imre: – Rendkívül fontos három pontot szereztünk, de még sok tanulnivalónk van.

Szentes Lázár: – Ismételten bebizonyosodott, hogy a játék képe és az eredmény nem mindig igazolja egymást a labdarúgásban.

Gyirmót - Kaposvölgye 0-1

26. p: A gyirmóti védőkről Kerek elé került a labda, aki a kapu bal oldalát célozta meg közelről, Boros azonban hárított.
33. p: Szabó Cs. futott fel a bal oldalon, az alapvonal közeléből Orosst játszotta meg, ő szorongatott helyzetből visszapasszolt Szabó Zs.-nek, aki az ötösről nagy helyzetben fölévágta a labdát.
58. p: Jobb oldali vendégtámadást követően a beívelt labda átszállt Földes fölött, Kerek lecsapott a lehetőségre, és nyolc méterről a kapu bal oldalába lőtt. 0–1.
73. p: Burányi rendkívül erőszakosan szerzett labdát, az oldalvonal közeléből Horváth R.-hez játszott, ő kapu elé csavarta a labdát, amit Oross fejjel továbbított a jobb alsó sarok felé, Strubics azonban nagy bravúrral mentett.
87. p: Tóth N. kiugrásánál egy vendégvédő úgy tűnt, kézzel ért a labdába a büntetőterületen belül. A játékvezető azonban másként látta, a 16-oson kívülről rúgatott szabadrúgást.
A mérkőzés első harmadában a Gyirmót többet birtokolta a labdát, enyhe mezőnyfölényt harcolt ki, s a helyzetek kidolgozásáig is eljutott, azonban nem sikerült betalálni az ellenfél hálójába. A Kaposvölgye harcos, jó csapat benyomását keltette, s motiváltabbnak tűnt, mint a hazai csapat.

Hannich Péter: – Rúgtunk gólokat, valószínű szabályosakat, mégsem nyertünk.
Horváth Lajos: – A csapat ma olyan arcát mutatta, amit egész évben szeretnék látni.

Barcs - MTE 1904 0-0

6. p: Jobb oldali támadás végén Koller az MTE játékosai mellett a kapuba lőtt. 1–0.
16. p: Bene a védők közül kilépve a kapu mellé gurított.
77. p: Az MTE jobb oldalon támadott, a beadás után Méry a kapuba gurított, ám a játékvezető lesállás miatt a gólt érvénytelenítette.
80. p: Cseri 22 méterről szabadrúgást végzett el, ami a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.
86. p: Méry a jobb oldalon elfutott, beadását Kovács két méterről fölé emelte.

Az első félidő elején megilletődötten játszott az MTE csapata. A második félidőben mezőfölénybe került, jól is futballozott, ám gólt nem tudott szerezni. Az egy pontra rászolgált volna a vendégcsapat.

Dárdai Pál: – Kemény mérkőzésen az első félidőben nem használtuk ki helyzeteinket, utána nehézzé tettünk magunknak a mérkőzést.
Soós Imre: – Minden tekintetben az ellenfél fölé nőttünk. Sajnos kaptunk egy „lámpalázas" gólt, amit utána nem tudtunk kijavítani.

Megleckéztetnék a két újoncot

Mindkét megyebeli NB I-es csapatunk újonc együttes ellen szerepel a hétvégi fordulóban. A Sopron hazai pályán fogadja a Nyíregyházát, a Győri ETO FC Siófokon lép pályára. Bár egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mégis öt ponttal többet szerzett az újonc Nyíregyháza az FC Sopronnál. Tovább olvasom