2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -3°C | 5°C Még több cikk.

Három soproni aranyérmes

Eger mellett rendezték a Bükk-maraton nemzetközi hegyikerékpáros versenyt, amelyen remekeltek a soproni KTM-Team versenyzői.
A viadalon – amely a Duna-maraton után a második számú hazai hegyikerékpáros viadal – 1200-an álltak rajthoz. Érkeztek versenyzők Ausztriából, Csehországból, Svájcól és Szlovákiából. A verseny előtti napon hatalmas jégeső esett a viadal helyszínén, ám szerencsére a futamok idejére felszáradt a pálya.

A KTM-team versenyzői remekeltek a viadalon, amelyen a rövidtáv 40, a középtáv 55, a hosszútáv 100 kilométer volt.
Bőhm Lajos a masters korosztályban nyert hosszútávon, és visszaszerezte a vezetést a maraton-kupa-sorozatban. Simon Emese a női elit kategóriában, 55 kilométeren utasította maga mögé a mezőnyt. Ő eddig is vezette az összetett pontversenyt, s most növelte előnyét. A harmadik soproni diadal Lénárt László nevéhez fűződik, ő az 50 év felettiek mezőnyében, azaz a szeniorok között nyert rövid távon. Ugyanebben a versenyben Démi József a negyedik helyen zárt.
Molnár Balázs ugyancsak rövidtávon, a masters korosztályban lett második. Középtávon is szereztek két érmet a KTM-esek, Molnár Balázs a masters korosztáyban, Horváth Csaba pedig a felnőttek versenyében végzett a harmadik helyen.