2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Három bronz

A Soproni Kamikaze Kyokushin Karate-Kai Egyesület tagjai remekül helytálltak a koppenhágai EB-n.

A Soproni Kamikaze Kyokushin Karate-Kai Egyesület tíz utánpótlás-versenyzője (Rapcsányi Tamás, Ivancsics Zoltán, Tóth Richárd, Pethő Sarolta, Temlin Mónika, Simon András, Németh Attila, Márton Krisztina, Spéder István, Tóth Kristóf) vett részt a veszprémi diákolimpia döntőjében Sensei Polacsek Zoltán vezetésével. A klub egyik éremvárományos versenyzője, a Pápán második helyezett Hajnik Tibor betegség miatt ezt a viadalt kénytelen volt kihagyni.

A többiek azonban remekül helytálltak a közelmúltban Koppenhágában zajlott EB-n remekül szereplő válogatottakkal teletűzdelt mezőnyben.
Bár a pápai területi döntőn elért három arany-, egy ezüst és két bronzérem után most „csak" három harmadik helyre futotta a versenyzők erejéből.

Tóth Richárd a serdülők 62 kg-os, Rapcsányi Tamás a junio-
rok 75 kg-os, míg Iváncsics Zoltán a +75 kg-osok kategóriájában állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Említést érdemel még, hogy a soproni egyesület nemcsak versenyzőkkel, hanem két bíróval is képviseltette magát a viadalon. Lakihegyi Detre és Gödölle Balázs nagyszerűen oldotta meg feladatát.

Megszerezte 19. bajnoki címét a Bayern München

Az éllovas bajorok 4-0-ra nyertek a Kaiserslautern otthonában, míg a Schalke 3-1-es vezetés után… Tovább olvasom