2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Harmadszor is egygólos győri vereség

DVSC 1 (1) Győri ETO FC 0 (0) Debrecen, Arany Ászok Liga-mérkőzés, 4000 néző. V.: Makai (Dendik, Szabó Z.).
Dombi és Geri párharca döntően befolyásolta a mérkőzés eredményét.
9. p: Miriuta bal oldalról végzett el szabadrúgást, nagyszerűen ívelt középre, Kartelo 6 méterről kapura fejelte a labdát, a hazaiak kapusa azonban óriási bravúrral az alapvonalon túlra ütötte azt a bal alsó sarok elől.

24. p: Dombi indította a jobbösszekötő helyén Böőrt, a középpályás kapura húzott, ám a jó ütemben elévetődő Sebők leszedte a lábáról a labdát.

27. p: Németh N. vezette végig a labdát az ellenfél térfelén, majd a 16-os előtt ballal az akciót kísérő Nicsenko elé passzolt. Az ukrán légiós előbb átvette a labdát, majd 13 méterről jobbal centikkel a bal felső sarok mellé csavarta. Hatalmas helyzet volt.

40. p: Kiss Z. passza után Sumudica futott el a jobb oldalon, beadására teljesen egyedül érkezett Halmosi, aki éles szögből a felső kapufa mellé perdítette a labdát.

44. p: Sumudica sarkazása után Dombi iramodott meg a jobb oldalon, már a 16-oson belül járt, amikor Geri ütemet tévesztve buktatta a szélsőt. Makai játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott. A 11-est Éger végezte el és laposan jobbal a jobb alsó sarok felé lőtt, ugyan Sebők beleért a lövésbe, de a labda a hálóban kötött ki. 1–0.

49. p: Böőr indította a jobb oldalon Selymest, ő nagyszerűen adott középre, Dombi lefejelte a labdát Sumudicának, aki félfordulatból lőtt, de Sebők bravúrral védett.

71. p: Sumudica bal oldali szögletrúgására Szekeres érkezett a legjobban, ám középre tartó fejesét Sebők védte.
83. p: Nyilas a kezdőkörből indította Kartelót, aki 12 méterről a bal oldali kapufa mellé fejelte a labdát.

Jól kezdett az ETO az eddig otthonában még veretlen DVSC ellen. Kis szerencsével már az első 10 percben megszerezhette volna a vezetést a győri egylet, ám ezúttal elpártolt a csapat mellől a szerencse, na meg Tomic kapus bravúrja is kellett ahhoz, hogy megmeneküljön a Debrecen a góltól. Az ETO szervezetten futballozott és az első félidőben fölényben is játszott. Helyzetek is adódtak Nicsenkóék előtt, ám baj volt az összpontosítással. Bár közhely, de igaz, a kihagyott helyzetek később megbosszulták magukat. Egy ártalmatlan szituációban a félidő utolsó előtti percében Geri nem figyelt eléggé Dombira, s a Debrecen egykori válogatottjának látványos esése után 11-eshez jutottak a hazaiak. Éger könyörtelenül értékesítette a büntetőt.

A második félidőben már gyengébben futballozott az ETO. Pontatlanok voltak az átadások s a figyelemmel is akadtak gondok. A Debrecen végül is otthon tartotta a három pontot, ráadásul úgy, hogy már a hatodik meccsén nem kapott gólt. Sajnálatos a győri csapat veresége, mert ezzel az ETO 11 ponttal a 11. helyen szerénykedik az alapszakasz első körének a végén. Sorrendben a harmadik mérkőzését veszítette el 0–1-re. Bár még nincs veszve semmi, azért az már látható, nem lesz könnyű kiharcolni a felsőházba kerülést. Főleg akkor, ha nem javul a csapat helyzetkihasználása.

Szentes Lázár:

– Nagyon nehéz mérkőzésen a második félidőben több lehetőségünk lett volna, de mivel nem sikerült újra a kapuba találni, ezért végig izgulhattunk. Ennek ellenére örülünk a győzelemnek.

Kiprich József:

– Ha az első félidőben három vagy négy százszázalékos helyzetünket berúgjuk, akkor minden másképp alakulhatott volna. A második félidőben már a Debrecennek volt több lehetősége, de úgy gondolom, amíg nem kapunk egyforma feltételeket az ellenfelekkel, addig nem nyerünk. Ezzel kapcsolatban mindenki arra gondol, amire akar...