2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 2°C Még több cikk.

Harmadik helyen zárt a házigazda

Sopron központtal rendezték meg a X. Barátság Játékokat, négy ország régióinak, térségeinek sportversenyeit.
Az eseményen 15–16 éves diáksportolók vettek részt. Szlovéniából Novo Mesto, Bosznia-Hercegovinából Bihacs, Horvátországból Gospic, Magyarországról pedig a Sopron–fertődi kistérség versenyzői küzdöttek a helyezésekért. A vendéglátóknál soproni, fertőszéplaki, lövői, nagycenki és hegykői sportolók kaptak helyet.

A versenyszámok között kosárlabda, kézilabda, labdarúgás, asztalitenisz és sakk szerepelt.

Az összesített pontversenyt a Novo Mesto nyerte 27 ponttal, második lett a Bihacs 19, harmadik a házigazda Sopron 18, negyedik pedig a Gospic 13-mal. A versenyszámok győztesei 5, a másodikak 3, a harmadikak 2, a negyedikek 1 pontot kaptak.

Eredmények. Labdarúgás: 1. Bihacs, 2. Novo Mesto, 3. Gospic, 4. Sopron. Kézilabda, fiúk: 1. Novo Mesto, 2. Bihacs, 3. Gospic, 4. Sopron. Lányok: 1. Novo Mesto, 2. Gospic, 3. Bihacs, 4. Sopron. Kosárlabda, fiúk: 1. Novo Mesto, 2. Sopron, 3. Gospic, 4. Bihacs. Lányok: 1. Sopron, 2. Novo Mesto, 3. Gospic, 4. Bihacs. Asztalitenisz: 1. Bihacs, 2. Novo Mesto, 3. Sopron, 4. Gospic. Sakk: 1. Sopron, 2. Novo Mesto, 3. Bihacs, 4. Gospic. (A fiúknál Orosz András győzött Ongai Erik előtt, míg a lányoknál Varga Melinda Gombos Bettinát előzte meg.)

Bajnokverés férfi módra

A Novi Zagreb lemondta a hétfői győri meccset, így a bajnok UNI Győr végül az NB I/B-s… Tovább olvasom