2018. 05. 24. csütörtök - Eszter, Eliza 16°C | 26°C Még több cikk.

Harmadik hely anyák napjára

Talmácsi Gábor harmadik helyen végzett a 125 kcm-esek között a a vasárnapi Kínai Nagydíjon.

Talmácsi Gábor egy boly élén útban élete első dobogós helyezése felé.
Talmácsi Gábor a kiválónak mondható harmadik helyen végzett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság harmadik futamán, a vasárnapi Kínai Nagydíjon.

A remek formában lévő magyar versenyző a harmadik helyről kezdte a 100 km-es száguldást, és a későbbi győztes olasz Mattia Pasinitől végül közel öt másodperces hátránnyal ért célba.

A rajt fél órát késett felhőszakadás miatt. A kezdés után Pasini és honfitársa, Fabrizio Lai az élre állt, Talmácsi Gábor pedig nem kockáztatva üldözte őket, így sikerült bejönnie a harmadik helyre. A magyar pilóta pályafutása során először állhatott dobogóra.

Talmácsi az eredményhirdetés után elmondta, hogy a rajt csúszása miatt kicsit izgatottabb volt a kelletténél, de motorja nagyon jól ment, csupán az egyik kanyarban akadtak gondjai. Az utolsó két körben kétszer is megcsúszott, s inkább nem vállalt rizikót, kicsit lassított, és végül így lett harmadik.

„Megízleltem, milyen érzés a dobogón állni. Jó lenne minden versenyen itt lenni" – jegyezte meg.

A futamot végigkövető édesanyja csak annyit fűzött hozzá, ennél szebb anyák napi ajándékot nem is kaphatott volna.
Utoljára magyar motoros, aki dobogóra állhatott, a legendás Drapál János volt az 1970-es években.