2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -8°C | -1°C

Harcos meccsen döntetlen a svédek ellen

Kézilabda - Svédország ellen lépett pályára kedden este a magyar férfi kézilabda válogatott az EB középdöntőn. Sokáig mi vezettünk, majd a második félidőben fordítottak a svédek. A vége döntetlen lett.
Magyarország - Svédország 27-27 (16-14)

Illyés góljai révén jól kezdtük a mérkőzést, sokáig a svédek futottak az eredmény után. Fazekas parádésan védett, főként neki köszönhető az, hogy 12-9-re is el tudtunk húzni. A félidőre 16-14-re feljöttek a skandinávok.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, 19-16-ig. Aztán hat perc alatt mi csak egy gólt lőttünk, a svédek viszont hatot, így 22-20-ra már ők vezettek. Skaliczki László időkérése után újabb két gólt kaptunk, aztán újra a mi perceink következtek. Az 51. percben egy gól előnye volt Svédországnak, újabb gólra azonban öt percet kellett várni: Mocsai Tamás góljával újra döntetlen lett az állás. Az utolsó előtti percben Zubai góljával mi kerültünk előnybe, azonban néhány másodperccel a vége előtt Lennartson egyenlített, így a vége 27-27 lett.