2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 21°C Még több cikk.

Hamilton Kínában világbajnok lehet

Az összetett világbajnoki pontversenyben élen álló Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) nyerte meg az 58. Forma–1-es gyorsasági világbajnokság tizenötödik futamát, a Japán Nagydíjat. Második a finn Heikki Kovalainen (Renault), míg a harmadik honfitársa, Kimi Räikkonen (Ferrari) lett.
A mezőny a szakadó eső miatt a biztonsági autó mögül rajtolt el, amely a pályán is maradt az első 18 körben. Ezután a szervezők elengedték a versenyzőket, akik közül Alexander Wurz rögtön kicsúszott, míg Felipe Massának büntetésből át kellett hajtania a bokszutcán, mert még a safety car vezetése alatt előzött. A 30. körben a lengyel Robert Kubica is hasonlóképpen vezekelt, mivel egy veszélyes manőverje során összekoccant Lewis Hamiltonnal.

A 42. körben a korábban már kétszer is kicsúszott Fernando Alonso autója megpördült, a gumifalnak csapódott, és a pályán állt meg, az aszfalton lévő törmelék miatt ismét berendelték a biztonsági autót. Mark Webber és Sebastian Vettel ennek ellenére így is összeütközött, és mindketten kiestek. A futam után kivizsgálták az esetet és Vettelt vétkesnek találták. A német pilóta büntetése az lesz, hogy a kínai GP szombati időmérő edzésén elért helyénél tíz pozícióval hátrébb sorolják majd a rajtrácson.

Hat körrel később, a safety car kiállását követően Hamilton, Kovalainen, Massa volt a sorrend. A brazil pilóta a harmadik helyről kilenc körrel a vége előtt kiállt kerékcserére, így Räikkönen könnyedén megszerezte pozícióját.

Hamilton sikerével 12 pontra növelte előnyét a pontversenyben a címvédő Alonso előtt, így a következő futamon, egy hét múlva Kínában újonc létére világbajnok lehet.

A versenybíróság utólag 25 mp-es büntetéssel sújtotta Vitantonio Liuzzit, a Toro Rosso olasz pilótáját, aki az 55. körben akkor előzött – szabálytalanul –, amikor lengett a sárga zászló. A versenyző eredetileg a nyolcadik, azaz pontszerző helyen zárta a futamot, így azonban visszacsúszott a kilencedik pozícióba, az egy pont pedig a spykeres német Adrian Sutilé lett. Az istálló története első pontját szerezte a Forma–1-ben.

Végeredmény, állás

Japán Nagydíj, végeredmény: 1. Hamilton (brit, McLaren-Mercedes) 2:00.34,579 ó; 2. Kovalainen (finn, Renault) 8,377 mp hátrány; 3. Räikkönen (finn, Ferrari) 9,478 mp h.; 4. Coulthard (brit, Red Bull) 20,297 mp h.; 5. Fisichella 38,864 mp h.; 6. Massa (brazil, Ferrari) 49,042 mp h.; 7. Kubica (lengyel, BMW-Sauber) 49,285 mp h.; 8. Sutil (német, Spyker) 1.00,129 p h.

A vb állása, pilóták: 1. Hamilton 107 pont, 2. Alonso 95, 3. Räikkönen 90, 4. Massa 80, 5. Heidfeld 56, 6. Kubica 35, 7. Kovalainen 30, 8. Fisichella 21. Csapatok: 1. Ferrari 170 pont, 2. BMW-Sauber 92, 3. Renault 51, 4. Williams 28, 5. Red Bull 23, 6. Toyota 12, 7. Super Aguri 4, 8. Honda 2, 9. Spyker 1.

Győzött az Audi-ETO

Az Audi-ETO második mérkőzését is megnyerte a női kézilabda Bajnokok Ligája selejtezőjében. Konkoly… Tovább olvasom