2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 13°C | 22°C Még több cikk.

Hamilton diadala, Kubica borzalmas balesete

Lewis Hamilton, a McLaren-Mercedes brit pilótája nyerte vasárnap az 58. Forma–1-es gyorsasági világbajnokság hatodik futamát, a Kanadai Nagydíjat.

A vb-újonc Hamilton – aki ezzel az összetett pontversenyben is átvette a vezetést – pályafutása első futamgyőzelmét aratta, eddig négy második és egy harmadik hely volt a mérlege.

A második helyről induló spanyol Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) rendkívül agresszíven rajtolt, de megcsúszott, így visszaesett Heidfeld mögé a harmadik helyre. Ezzel megnyílt az út az első rajtkockából induló Hamilton előtt, aki kihasználta ezt, és tíz kör elteltével már több mint nyolc másodperccel vezetett.

A 27. körben Kubica a szezon eddigi legnagyobb bukását szenvedte el: a lengyel versenyző Trullival harcolt, amikor elvesztette uralmát az autó felett, óriási sebességgel a falnak csapódott, majd több pördülés után a kavicságyon kötött ki. Kubicát kórházba szállították, az első diagnózis szerint lábtörést szenvedett. Fisichellát és Massát is kizárták a versenyből, mivel a piros jelzés ellenére mindkét autó kijött a bokszutcából.

A küzdelem 11 körrel a vége előtt folytatódhatott 12 pilóta részvételével: az élen Hamilton továbbra sem remegett meg, Heidfeld is magabiztos volt, a 19.(!) helyről rajtoló Alexander Wurz pedig már a harmadik helyen robogott. A hajrában már nem vállaltak komolyabb kockázatot a versenyzők – igaz, Szato még megelőzte a gumiproblémákkal küszködő Alonsót –, így Hamilton magabiztos győzelmet aratott.

Bajzát a második győri gólkirály

Hannich Péter után Bajzát Péter a Győri ETO második gólkirálya az NB I-ben. Három évvel ezelőtt a… Tovább olvasom