Labdarúgás - Eremények a labdarúgó megyei I. osztály utolsó előtti fordulójából.

Abda, 150 néző. V.: Stenger.
Abda: Takács N. – Szórádi, Fazakas (Németh), Saru, Csanaki, Győry, Takács P. (Varga), Knauz, Baranyai, Izsáki (Laukó), Herczeg F. Edző: Izsáki László.
Dózsa: Bősze – Szabados, Tóth, Kovacsics, Polczer (Varga), Polgár, Gölesz, Klement, Molnár, Borsó (Bónyai), Füsi (Riba). Edző: Korsós Attila.
Gsz.: Takács P. (2), Herczeg, Knauz, Győry, ill. Füsi, Gölesz, Borsó.

A mai mérkőzésen mindkét csapat számára nagy volt a tét. A mérkőzés labdáját repülővel hozták. Az első félidőben a Dózsa hagyta ki helyzeteit, míg a hazai csapat Takács P. 11-esével a 16. percben 1–0-ra vezetett. Lendületben maradt az Abda, s Herczeg a 24. percben betalált. 2–0. A 43. percben Knauz jól eltalált lövésével már 3–0 volt a hazaiak javára. A második félidő Dózsa-rohamokkal kezdődött. A 48. percben Gölesz szépített (3–1), majd az 57. percben előbb Borsó (3–2), a 60.-ban Füsi volt eredményes (3–3). Ezt követően a hazai csapat jobban összpontosított, s a 76. percben Knauz szögletéből Takács P. fejelt a kapuba (4–3). A 85. percben Győry közelről megszerezte az ötödik abdai gólt, bebiztosítva ezzel csapata sikerét. Mindkét csapat nagy lelkesedéssel játszott, a hazai csapat jobban akarta a győzelmet.
Jók: Takács P., ill. mindenki.

Baranyai Károly: – Javuló játékkal végre megszereztük a három pontot.
Korsós Attila: – Majdnem döntetlen lett...

Kovács István

Intertec Ablak-Bajcs–Pannonhalma 2–3 (1–2)
Nagybajcs, 100 néző. V.: Nagy Z.
Bajcs: Kiss Sz. – Kokas, Szabó Z., Bíró Z., Horváth A. (Pécsváradi), Teidl, Kovács S., Mikli G., Ladiszlaidesz P., Wágenhoffer, Téglás (Rugyai). Edző: Józsa Péter.
Pannonhalma: Boczkó – Németh L., Ress A., Horváth Sz. (Vámosi), Ress T., Novák, Ferenczi D., Csollány, Németh Cs. (Horváth M.), Erdélyi, Ferenczi G. (Nemoda). Edző: Novák Béla.
Gsz.: öngól, Kokas, ill. Erdélyi, Ress T., Horváth M.
A tartalékosan felálló Bajcs görcsösen küzdött, de ezúttal nem sikerült kicsikarni a győzelmet jelentő három pontot.
Jók: Mikli, Kiss, Ladiszlaidesz, ill. az egész csapat.
Józsa Péter: – Megbotlottunk, de a remény hal meg utoljára.
Novák Béla: – Egy nagyon jó mérkőzésen szépségdíjas gólokat lőve, önfeláldozóan védekezve úgy érzem, megérdemelt győzelmet arattunk.

Jánossomorja–Hegyeshalom-Lafarge 2–0 (1–0)
Jánossomorja, 300 néző. V.: Ábrahám.
Jánossomorja: Sipőcz – Kompis, Göblyös, Pint (Németh Z.), Mikhely, Fuhrman, Világi, Mátyás, Németh K., Minarik, Király (Jánó). Edző: Király József.
Hegyeshalom: Bári – Denk, Berki, Kopf K., Mezei, Kovács, Hegedűs, Polonkai (Zsuppán), Fléner, Borbély, Kopf R. Edző: Hiba Zoltán.
Gsz.: Pint, Minarik.
A kiesési rangadón a hazaiak jobb erőnlétükkel, küzdeni tudásukkal és csapatteljesítményükkel megérdemelten tartották otthon a három pontot.
Jók: mindenki, ill. Kopf K., Borbély, Berki.
Király József: – A kitűzött célunkat egy fordulóval a vége előtt teljesítettük.
Hiba Zoltán: – Nagyszerű mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten nyert.

Fertőszentmiklós–WHB-Ménfőcsanak 0–2 (0–0)
Fertőszentmiklós, 300 néző. V.: László.
Fertőszentmiklós: Kovács – Horváth A., Farkas, Németh, Steiner, Horváth T. (Varga P.), Ősze (Horváth I.), Mentes (Ternyák), Kalmár, Ábrahám, Bognár. Edző: Horváth György.
Ménfőcsanak: Csiszár – Tóth, Reizer N., Tétedli Gábor, Herczeg (Balogh), Mészáros, Tétedli Gergő, Szabados
(Reizer I.), Dobó, László (Stolcz), Kovács. Edző: Turbék István.
Gsz.: László (2).
Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben a lelkes vendégek a hazaiak fölé nőttek.
Jók: Németh, Steiner, Ábrahám, ill. mindenki.
Horváth György: – Gratulálok a Ménfőcsanaknak. Most balszerencsés körülmények között vertek meg bennünket. Mi elfáradtunk a kettős terhelés miatt, de még van egy mérkőzés, amelyen szeretnénk javítani.
Turbék István: – Nagy melegben, küzdelmes mérkőzésen egy hajtós, jó csapatot sikerült legyőznünk.

Koroncó–Petőháza 0–1 (0–1)
Koroncó, 250 néző. V.: Vadász.
Koroncó: Dold – Neszméry, Tóth Z., Szabó D., Farkas Cs., Juhász (Rónaszéki), Lőrincz N., Zobák (Kiss K.), Kovács, Szabados, Ivánfalvi. Edző: Horváth Dénes.
Petőháza: Janics – Nyitrai, Licskai, Bebes, Németh, Pokrócz, Vecsei, Hadarics, Tóth (Gundics), Pintér, Szalai. Edző: Gosztola József.
Gsz.: Hadarics. Kiállítva: Németh.
A mérkőzés kezdetén a Petőházának több helyzete adódott, ezek rendre kimaradtak, de egy szöglet utáni kavarodásból megszerezték a vezetést. Ezt követően kiegyenlített mezőnyjáték mellett a kapuk már nem kerültek veszélybe. A második félidőben a Koroncó támadóbb szellemben lépett pályára, állandósult is a mezőnyfölénye, ám a góllövés nem sikerült. A petőházi kiállítást követően teljesen beszorult a vendégcsapat, de a szerencsével nem állt hadilábon, s a hátralévő időt megúszta kapott gól nélkül.
Jók: Kovács Á., Szabó, Tóth, ill. mindenki.
Horváth Dénes: – Goszti barátomnak olyan jól szerepel a csapata, hogy mellettük nyugodtan lehet Pataki Attila. Én maradok a prózánál: sajnos az eredményben realizálódott a táblázaton elfoglalt helyezés.
Gosztola József: – „Isten az úton fogja a kezem, ragyog a napfény, örül a szívem."

Loland-Nyúl–Lipót-Pékség 1–1 (0–0)
Nyúl, 300 néző. V.: Solymosi.
Nyúl: Saru – Gayer, Tóth, Bodor, Schmied (Varga), Závori (Samu), Kiss, Németh, Bognár (Szekér), Vígh, Cserháti. Edző: Horváth György.
Lipót: Cseri – Ásványi, Sípos (Horváth), Magyar, Gollovitzer, Krén, Török, Németh, Simon (Bognár), Smodics, Kellner. Edző: Gunyhó Ferenc.
Gsz.: Varga, ill. Bognár.
A mérkőzésnek inkább a Nyúl számára volt tétje, és a hazaiak a Lipót bajnokhoz méltó játékát hatalmas lelkesedéssel ellensúlyozták.
Jók: Tóth, Bodor, Németh, Kiss, ill. Gollovitzer, Smodics, Krén, Magyar.
Horváth György: – Ez a mérkőzés is bizonyította, a nyúli csapatnak helye van a megyei első osztályban. Köszönjük a szurkolók biztatását.
Gunyhó Ferenc: – Főleg az első félidőben játszottunk tetszetősen, de a fontos utolsó passznál rossz döntéseket hoztak a játékosok.

Öttevény-Siri Trans TC–Nagyszentjános 1–2 (1–0)
Öttevény, 300 néző. V.: Lukácsi.
Öttevény: Kokas – Herm, Mészáros, Molnár, Szári (Csonka), Raczenböck, Tandari (Moór), Nagy, Benkő, Király, Konrád (Tóth). Edző: Siska Attila.
Nagyszentjános: Tóth I. (Amrein) – Varga, Kerékgyártó, Megyeri, Kertész, Böröczki, Domján, Szabó, Terdik, Pankovics, Polovitzer (Hérics). Edző: Süle János.
Gsz.: Benkő, ill. Terdik, Szabó.
A nagy meleg rányomta bélyegét a csapatok játékára. A tartalékos vendégcsapat könyörtelenül kihasználta a hazai védelem óriási hibáit és a szerencsével sem állt hadilábon.
Jók: senki, ill. mindenki.
Siska Attila: – Az idény leggyengébb játékát produkáltuk. Elnézést kérünk szurkolóinktól.
Süle János: – Múlt heti mentalitásunkat a mai napra is átmentettük. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk. Gratulálok minden játékosomnak.

Győrújbarát–Lébény 1–5 (0–3). A mérkőzésről nem kaptunk tudósítást.

16 Győrújbarát* 29 2 6 21 30 - 93 11
*Jánossomorjától 2, Győrújbaráttól 1 pont levonva.

Labdarúgó megyei II. osztály (06.01.)

Labdarúgás - Eredmények a megyei II. oszályú bajnokságok utolsó előtti fordulójából. Tovább olvasom