Labdarúgás - Az április 13-i forduló eredményei és tabellája.
Győr-Ménfőcsanak, 250 néző. V.: Rózsa.
Ménfőcsanak: Csiszár – Tóth, Puglits, Tétedli Gábor, Kulcsár (Stolcz), Mészáros, Herczeg, Dobó, Kovács (Reizer I.), László, Tétedli Gergő. Edző: Turbék István.
Győrújbarát: Koncz – Wynn, Kondor, Váczi Á. (Laczkó), Fürst A., Fürst F., Forika, Váczi L., Fábián, Varga (Kovács), Sulyok (Tuifel). Elnök: Kiss Antal.
Gsz.: Tétedli Gergő, Puglits (11-esből).

Két szomszédvár mérkőzései mindig presztízscsatát ígérnek. Különösen most, amikor mindkét csapat a kiesőzónából menekül.
A 3. percben Fábián óriási lövését ütötte ki bravúrral Csiszár. A 15. percben Gábor, majd a 30. percben Tétedli Gergő óriási lövését tolta kapu fölé a vendégek kapusa. A 40. percben Forika 15 méteres óriási lövését védte bravúrral Csiszár. Az első félidőben a hazai csapat többet támadott, de a helyzetek mindkét kapunál kimaradtak.
A második félidő 10. percében, az első épkézláb támadás góllal végződött. Tétedli Gergő lépett ki és óriási gólt lőtt a felső sarokba. 1–0. Két perccel később a vendégcsapat még az üres kapuba sem tudott betalálni. A 80. percben Dobót a 16-oson belül ellökték, a 11-est Puglits értékesítette.
Küzdelmes, sok hibával tarkított mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött.
Jók: Puglits, Tóth A., Tétedli Gergő, Dobó, ill. Kondor, Sulyok, Forika, Koncz.

Turbék István: – Ma a győzelem volt a fontos, a játék még hagyott hiányosságokat maga után.
Kiss Antal: – Hiába küzdünk, hajtunk, a tavasszal semmi sem jön össze.
Kálmán Tibor

A csanakiak csak a győzelemnek, a győrújbarátiak még annak sem örülhettek. Fotó: H. Baranyai Edina

Győri Dózsa–Nagyszentjános 4–3 (2–1)
Győr, 100 néző. V.: Hofbauer.
Győri Dózsa: Bősze – Szabados, Tóth K., Kovacsics, Molnár, Tóth B. (Polgár), Klement T., Polczer, Gölesz, Csollány (Bónyai), Böröcz (Pátka). Edző: Korsós Attila.
Nagyszentjános: Amrein – Varga, Kerékgyártó, Megyeri, Böröczky, Molnár, Csanaki, Domján, Vollai, Szabó, Pankovics (Vedres). Edző: Süle János.
Gsz.: Polczer, Polgár, Molnár, Gölesz (11-esből), ill. Vollai (11-esből), Vedres, Csanaki. Kiállítva: Böröczky.
Változatos, gólgazdag mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött.
Jók: Molnár, Szabados, Polczer, ill. Domján, Csanaki, Vollai.
Korsós Attila: – Még egy ilyen mérkőzés, és megőszülök.
Süle János: – Sajnálom játékosaimat, mert ezen a mérkőzésen sem ők követték el az eredményt befolyásoló döntő hibákat.

Fertőszentmiklós–Koroncó 4–2 (2–1)
Fertőszentmiklós, 400 néző. V.: Szántai.
Fertőszentmiklós: Kovács – Horváth A., Farkas (Varga), Hatejer. Németh A., Mentes (Ősze), Steiner, Horváth T., Kalmár, Ábrahám, Bognár (Németh F.). Edző: Horváth György.
Koroncó: Dold – Neszméry (Fodor), Tóth, Szabó, Farkas, Juhász, Zobák, Lőrincz (Rónaszéki), Kalmár, Szabados, Ivánfalvi. Edző: Horváth Dénes.
Gsz.: Bognár (2), Kalmár, Neszméry (öngól), ill. Szabados, Ivánfalvi.
A hazaiak akár nagyobb arányban is nyerhettek volna.
Jók: mindenki, ill. Tóth, Szabó, Ivánfalvi.
Horváth György: – Jó szándékkal a főkapun érkeztem. Sokan jönnek utánam, hisznek benne, hiszem, hogy mindenki együtt akarja a sikert, ezt köszönöm.
Horváth Dénes: – A szabályokhoz jobban alkalmazkodó csapat nyerte a mérkőzést.

Lébény–Jánossomorja 0–3 (0–2)
Lébény, 300 néző. V.: Bálintfi.
Lébény: Hiba – Hécz, Samu, Németh L., Kovács, Németh T., Ternyák, Farkas, Hegedűs (Mészáros), Csengei (Varga), Sebők. Edző: Turány Imre.
Jánossomorja: Bella – Kertész, Pint, Kompis, Jankovic, Minarik, Mikhely, Fuhrmann, Világi, Király (Németh), Mátyás (Divós). Edző: Király József.
Gsz.: Kertész, Jankovic, Világi.
Kiállítva: Németh L., ill. Minarik.
A hazai védők hibáit kihasználva a vendégek gyorsan kétgólos előnyre tettek szert, amely eldöntötte az alacsony színvonalú mérkőzés sorsát.
Jók: Hécz, Samu, ill. Kompis, Jankovic, Mikhely.
Turány Imre: – Az első félidőt átaludtuk, a második félidőben pedig az adódó helyzeteinket kihagytuk, így az eredmény nem is lehetett más.
Király József: – Hazai pályán érezhettük magunkat, olyan sok szurkoló elkísért bennünket, ezért köszönet jár nekik és ezt a győzelmet nekik ajánljuk.

Pannonhalma–Petőháza 1–5 (0–2)
Pannonhalma, 100 néző. V.: Lovasi.
Pannonhalma: Boczkó – Németh L., Majer, Horváth Sz. (Vámosi), Ress A., Horváth M., Ress T. (Ferenczi D.) (Hassan), Csollány, Németh Cs., Erdélyi, Ferenczi G. Edző: Novák Béla.
Petőháza: Janics – Szalai S., Heller, Licskai, Németh T., Tóth F. (Nyitrai), Vecsei, Szabó Á. (Pintér L.), Hadarics, Pokrocz, Szalay V. (Tóth Z.). Edző: Gosztola József.
Gsz.: Csollány, ill. Szalay V. (2), Vecsei, Hadarics, Pokrocz.
A hazai csapat két nagy hibáját kihasználva a vendégek maguk javára fordították a meccset.
Jók: Horváth M., Ress A., ill. Hadarics, Németh T., Heller, Szalay V.
Novák Béla: – Sajnos az első húsz perc álmos játéka miatt végig futnunk kellett az eredmény után és a nagyon motivált vendégek nem kegyelmeztek.
Gosztola József: – „Ne légy szárnyszegett madár, ott fenn ezer csoda vár, mi egy csapat vagyunk, együtt szárnyalunk tovább."

Hegyeshalom-Lafarge–Lipót-Pékség 0–3 (0–2)
Hegyeshalom, 200 néző. V.: Radasics.
Hegyeshalom: Almási – Kovács, Berki, Baranyai, Denk, Nagy, Csányi D. (Zsuppán), Hegedűs, Jurácsik, Borbély (Csányi N.), Kopf. Edző: Tiba Zoltán.
Lipót: Cseri – Kiss, Ásványi, Gollovitzer (Németh), Fajkusz (Sipos), Török (Kellner), Gál, Magyar, Krén, Bognár, Smodics. Edző: Gunyhó Ferenc.
Gsz.: Gollovitzer, Krén, Sipos.
A tartalékos hazai csapat tisztességesen helytállt a jó erőkből álló, bajnoki címre törő Lipót ellen.
Jók: Berki, Csányi D., ill. Gollovitzer, Gál, Kiss.
Tiba Zoltán: – Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelt győzelmet arattak.
Gunyhó Ferenc: – A szokottnál nyugodtabban játszottunk, aminek meglett az eredménye.

Abda–Loland-Nyúl 5–2 (2–1)
Abda, 250 néző. V.: Ferencz.
Abda: Takács I N. – Szórádi, Saru, Szabó (Izsáki), Csanaki, Takács II N., Győry, Knauz, Csonka, Herczeg, Takács P. (Szekeres). Edző: Izsáki László.
Nyúl: Unger – Gayer (Bán), Tóth, Bodor, Schmied, Závori, Németh, Vígh, Varga, Bognár J. (Samu), Cserháti (Szekér). Edző: Horváth György.
Gsz.: Takács P. (2), Herczeg, Győry, Csonka, ill. Varga, Bognár.
Jó iramú, változatos mérkőzésen ilyen arányban is megérdemelten győzött a hazai csapat.
Jók: Takács, Saru, Csonka, ill. Bodor, Németh.
Izsáki László: – Nehezen indult a mérkőzés, de végül úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertünk.
Horváth György: – Amíg elöl nyolc helyzet kell ahhoz, hogy gólt rúgjunk, hátul pedig gyerekes hibákat csinálunk, nem számíthatunk jobb eredményre.

Intertec Ablak-Bajcs–Öttevény-Siri-Trans 0–1 (0–0)
Bajcs, 150 néző. V.: Böcskei.
Bajcs: Kiss Sz. – Kokas P., Szabó Z., Horváth A., Bíró, Pádár (Pécsvárady), Kovács S., Vadász P., Ladiszlaidesz, Faggyas (Czeiter), Mikli (Téglás). Edző: Józsa Péter.
Öttevény: Kokas G. – Herm, Molnár N., Mészáros P., Raczenböck (Konrád), Király (Szári), Tollár, Nagy L., Moór, Benkő, Tóth Sz. (Szabó Á.). Edző: Siska Attila.
Gsz.: Tóth Sz. (11-esből).
A tartalékos bajcsi csapat becsületesen küzdött, ám a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát.
Jók: Kiss Sz., Kokas P., Ladiszlaidesz, Szabó, Horváth A., ill. Kokas G., Mészáros, Molnár N.
Józsa Péter: – Szeretném a jövőben én is azt nyilatkozni, hogy szerencsével nyertünk, mert az ellenfeleink az elmúlt két fordulóban ezt tették.
Siska Attila: – Inkább izgalmas, mint színvonalas mérkőzésen a szerencse is mellénk szegődött, amelyért sokat dolgoztunk.

1 Lipót 21 18 1 2 60 - 21 55
2 Öttevény 21 13 3 5 54 - 30 42
3 Bajcs 21 12 2 7 50 - 30 38
4 Petőháza 21 11 5 5 43 - 23 38
5 Abda 21 12 2 7 27 - 21 38
6 Fertőszentmiklós 21 10 4 7 40 - 29 34
7 Nagyszentjános 21 9 5 7 50 - 41 32
8 Lébény 21 8 5 8 42 - 45 29