2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Halászi Takarék labdarúgó megyei I. o. 03.30.

Eredmények és tabella a Halászi Takarék labdarúgó megyei I. o. március 30-i jáétknapján.
Lébény–Loland-Nyúl 3–1 (2–1)
Lébény, 300 néző. V.: Kleizer G.
Lébény: Hiba – Hécz, Samu Z., Kovács Gy. (Otoltics), Németh L., Keresztély (Hatos), Németh T., Farkas, Csengei (Makai), Hegedűs, Sebők. Edző: Turány Imre.
Nyúl: Unger – Gayer, Tóth A., Bodor, Schmied, Závori, Németh G. (Samu D.), Vígh, Bognár (Varga), Fogl, Cserháti. Edző: Horváth György.
Gsz.: Kovács Gy., Sebők, Samu Z., ill. Cserháti.

A találkozó előtt mindkét edző bizakodó volt, bár Turány Imre panaszkodott a létszámhiány miatt. Halász Miklós, aki korábban 30 éven át irányította a nyúli sportot, ma is lendületes játékot és győzelmet várt fiatal csapatuktól. Kell a három pont a biztos bentmaradáshoz, mondta az egykori sportvezető. Nyúli mezőnyfölénnyel telt el az első félóra, amelyben több vendégziccer maradt kihasználatlanul, miközben a lébényi támadásokat sorozatban visszaverte a nyúli védelem. A 34. percben egy fölösleges szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgásból Kovács Győző 25 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1–0. Egy perccel később Cserháti a félpályáról indulva kicselezte az egész hazai védelmet és a végén a jobb sarokba gurított. 1–1. Nem adta fel a hazai csapat és a 38. percben Sebők lekopírozta a vendégcsapat gólját, mert három csel után kilépett a védők közül és 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1.
Szünet után ismét a Nyúl lépett fel támadólag, de a vezetés birtokában a Lébény tartotta a frontot és ebből élvezetes játék alakult ki. A 68. percben pedig el is döntötték a mérkőzést a házigazdák, mivel egy jobb oldali szöglet után Samu fejelt a léc alá és megszerezte csapatának harmadik gólját.

Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a vendégcsapat mezőnyfölényben játszott, de helyzeteit sorra elhibázta. A Lébény az első félórát leszámítva magabiztosan és rutinosan védekezett, támadásait pedig eredményesen fejezte be, így rászolgált a győzelemre.
Jók: Samu, Hécz, Sebők, Hegedűs, ill. Cserháti, Fogl.

Turány Imre: – Kezdeti nehézségek után sikerült gólokat rúgni és ezzel egy szép tavaszi vasárnap délutánt szereztünk a szurkolóknak.

Horváth György: – Az első félórában eldönthettük volna a mérkőzést. Kár, hogy a foci nem pontozásos sportág, mert akkor nem itt állnánk a tabellán.

A zöld mezes nyúliakat végül szabályos eszközökkel is meg tudta állítani a Lébény. Fotó: Krizsán Csaba

Győri Dózsa–Hegyeshalom-Lafarge 0–1 (0–1)
Győr, 50 néző. V.: Szántai.
Győri Dózsa: Veller – Szabados, Tóth K., Kovacsics, Polczer, Tóth B., Klement T., Molnár, Polgár (Bónyai), Csollány (Böcz), Füsi (Gölesz). Edző: Korsós Attila.
Hegyeshalom: Almási – Denk, Baranyai, Kopf K., Papp (Csányi), Nagy (Polonkai), Kovács, Fléner L., Hegedüs, Borbély (Glaser), Kopf R. Edző: Tiba Zoltán.
Gsz.: Nagy.
A végig tudatosan játszó vendégcsapat győzelméhez nem férhet kétség. Tudomásul kell venni, elkezdődött a nagy múltú labdarúgó csapat haláltusája.
Jók: Tóth B., Klement T., ill. Almási, Kopf K., Kopf R., Nagy.
Korsós Attila: – Egy helyzetünk volt nekünk is, csakhogy mi kihagytuk, ők pedig berúgták.
Tiba Zoltán: – Mindig az első siker a legnehezebb. Most ezen végre túl vagyunk.

Jánossomorja–Öttevény-Siri Trans 2–2 (2–1)
Jánossomorja, 400 néző. V.: Édelmayer.
Jánossomorja: Bella – Göblyös, Kertész (Jánó), Pint, Kompis, Jankovic, Minarik (Mátyás), Mikhely, Fuhrmann, Világi, Király J. Edző: Király József.
Öttevény: Kokas – Herm, Molnár, Mészáros, Szári, Tóth, Moór, Király N., Tandari, Tollár, Konrád (Csonka). Edző: Siska Attila.
Gsz.: Király J. (2), ill. Király N. (2).
Szép tavaszi időben nagyszámú, lelkes közönség előtt a mérkőzés a királyokról szólt. A két Király nem tudott dönteni, így Jánossomorja veretlenségi sorozata nem szakadt meg.
Jók: Király J., Mikhely, ill. Király N., Tandari.
Király József: – Ma tompának éreztem a csapatot, de az egy pontot is értékesnek tartom.
Siska Attila: – Csak a helyzetkihasználásunknak köszönhetjük, hogy a lelkes Jánossomorja pontokat rabolt tőlünk.

WHB-Ménfőcsanak–Nagyszentjános 5–2 (1–1)
Győr-Ménfőcsanak, 200 néző. V.: Vadász.
Ménfőcsanak: Keiger – Tétedli Gábor, Reizer N., Tóth A., Szabados, Puglits (Balogh), Mészáros, Reizer I. (Tétedli Gergő), Dobó, László T., Stolcz (Kovács Z.). Edző: Turbék István.
Nagyszentjános: Amrein – Dorogi, Kerékgyártó, Megyeri, Böröczki, Kertész (Kelemen), Molnár T., Domján, Tuboly, Szabó A. (Vedres), Pankovics (Mismás). Edző: Süle János.
Gsz.: László T. (3), Kovács Z., Tétedli Gergő, ill. Domján, Molnár T.
Jó iramú, színvonalas mérkőzésen a hazai csapat azt játszotta, amit a közönség már régóta várt a játékosoktól.
Jók: mindenki, ill. Domján, Kertész, Böröczki, Pankovics.
Turbék István: – A második félidő játéka alapján ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.
Süle János: – Igaz, hogy nem játszottunk túl jól, olyan tényezők döntötték el a mérkőzést, amelyre egy csapat sem tud felkészülni.

Fertőszentmiklós–Petőháza 2–2 (1–1)
Fertőszentmiklós, 500 néző. V.: Péter G.
Fertőszentmiklós: Kovács Zs. – Horváth A., Hatejer, Németh A., Varga P. (Farkas), Mentes (Markó), Steiner, Horváth T. (Ternyák), Kalmár, Ábrahám, Bognár. Edző: Horváth György.
Petőháza: Janics – Szalai S., Heller, Hadarics, Németh T., Pokrócz (Gundics), Vecsei Sz., Pintér, Szabó Á. (Juhász), Szalai V., Tóth Z. Edző: Gosztola József.
Gsz.: Bognár (2), ill. Szalai V., Hadarics.
A lelkesebben és fegyelmezettebben játszó vendégek közelebb álltak a győzelemhez.
Jók: senki, ill. mindenki.
Horváth György: – Higgyél, Tamás! Gratulálok félszázadik születésnapodhoz és még félszázat kívánok a fertőszentmiklósi sportban.
Gosztola József: – „Zúg a szél, a keselyű még él. Magasból les rád, csak azért, hogy félj."

Abda–Koroncó 1–0 (1–0)
Abda, 200 néző. V.: Radasics.
Abda: Takács I N. – Saru, Szórádi, Csanaki, Knauz, Szabó (Takács II N.), Győry, Takács P. (Izsáki), Csonka, Szekeres, Her-
czeg (Csapó). Edző: Izsáki László.
Koroncó: Dold – Fodor, Tóth, Szabó, Torma (Neszméry), Zobák, Kovács Á., Farkas, Ivánfalvi, Szabados (Kiss), Lőrincz (Kalmár). Edző: Horváth Dénes.
Gsz.: Herczeg.
Alacsony színvonalú mérkőzésen, csapkodó játék mellett egy egyéni akcióból szerzett góllal tartotta otthon a három pontot a hazai csapat.
Jók: Saru, Herczeg, ill. Tóth, Szabó, Farkas.
Izsáki László: – A játékunk nem volt értékelhető, de a győzelem igen.
Horváth Dénes: – Színes játék,de sajnos nem a csapatok által.

Intertec Ablak-Bajcs–Győrújbarát 3–2 (1–1)
Nagybajcs, 100 néző. V.: Lovasi.
Bajcs: Kiss Sz. – Kokas, Bíró, Nagy T., Vadász, Kovács S., Ladiszlaidesz, Pádár (Czeiter), Fadgyas (Téglás), Wágenhoffer, Mikli. Edző: Józsa Péter.
Győrújbarát: Koncz – Wynn, Kondor, Fürst Á., Kovács Á., Fürst F., Forika (Tui-
fel), Váczi Á., Váczi L. (Farkas L.), Varga Cs., Fábián (Laczkó). Elnök: Kiss Antal.
Gsz.: Pádár, Fadgyas, Bíró, ill. Váczi Á. (2).
A két tartalékos csapat mérkőzését nagy küzdelem és sok hiba jellemezte. A bajcsi védők hibáját könyörtelenül kihasználták a vendégek, de a nagy elszántsággal és lelkesedéssel küzdő hazaiak megérdemelten gyűjtötték be a három pontot.
Jók: Kiss Sz., Ladiszlaidesz, Mikli, Fadgyas, ill. Koncz, Kondor, Váczi Á., Forika.
Józsa Péter: – Komoly erőket mozgósítottunk és ha nehezen is, de kiszenvedtük a győzelmet.
Kiss Antal: – Egy színvonalas mérkőzésen legalább döntetlent érdemeltünk volna. A két csapat tabellán elfoglalt helyezése a pályán nem mutatkozott meg.

Pannonhalma–Lipót-Pékség 0–2 (0–0)
Pannonhalma, 200 néző. V.: Becséri.
Pannonhalma: Boczkó – Németh L., Mayer, Horváth Sz., Ferenczi D. (Hasszán), Ress, Csollány, Novák (Vámosi) (Horváth M.), Németh Cs., Erdélyi, Ferenczi G. Edző: Novák Béla.
Lipót: Cseri – Kiss Á., Sipos, Gollovitzer (Bognár), Fajkusz, Török, Ásványi, Gál (Szmodics), Magyar, Németh Sz. (Simon B.), Krén. Edző: Gunyhó Ferenc.
Gsz.: Fajkusz, Simon B.
Küzdelmes mérkőzésen a második félidőben a hazai csapat első hibáját góllal büntették a lényegesen jobb erőkből álló vendégek.
Jók: Mayer, Németh Cs., Ferenczi D., Horváth Sz., ill. Kiss Á., Németh Sz., Ásványi.
Novák Béla: – Hetven percig egyenrangú ellenfelei voltunk a bajnokesélyesnek, a korai sérülés befolyásolta a cserelehetőségeket.
Gunyhó Ferenc: – A második félidőre veszélyesebbé vált támadójátékunk.

16 Győrújbarát* 19 2 4 13 21 - 50 9
A Jánossomorjától 2, a Győrújbaráttól 1 pont levonva.

Labdarúgó megyei II. osztály 03.30.

Eredmények és tabellák a labdarúgó megyei II. osztályú bajnokságok március 30-i játéknapján. Tovább olvasom