2018. 06. 25. hétfő - Vilmos 14°C | 22°C Még több cikk.

GySEV-RINGA – MiZo-Pécsi VSK 68 – 54

Még el sem kezdődött a mérkőzés, máris több szempontból újat hozott. Olyan talán még sohasem fordult elő a PVSK – GySEV rangadók során, hogy a bajnoki döntő egyik pécsi összecsapása nem vonzott telt házat.

Márpedig most nem volt zsúfolásig tele a Lauber Dezső Sportcsarnok. De az is újszerű volt Pécsett, hogy a kezdő sípszó előtt egy női énekes a parkettre kiállva elénekelte a Himnuszt.
A kezdő feldobást Dárdai Pál, a magyar labdarúgó-válogatott tagja, a német Hertha BSC játékosa végezte el.
Öt perc elteltével a GySEV-RINGA csak két pontnál és már négy személyinél tartott, előbbit Balogh dobta, de utóbbiból is bevállalt kettőt. A soproni „ gólínség " láttán két cserét hajtott végre Farkas Sándor vezetőedző, a beállt Török és Seres felpörgette csapatát, ám ezzel is csak azt érte el, hogy az első negyedben nem nőtt tovább a hazai előny. Akkor még nem, később viszont igen. A 14. percben már 13 pontosra (23 – 10) duzzadt. Bajban volt a vendégegyüttes, azonban szívós játékkal feljött, igaz, ehhez az is kellett, hogy a házigazdák négy percen keresztül ne találjanak a gyűrűbe. Hallatlanul kemény kosárlabdát látott a közönség. A második negyed végére nagyon feljavult a GySEV, a nagyszünetig kétpontosra faragta le hátrányát. A 21. percben, 26 – 25-nél vezetett először a GySEV, amibe Seres egy triplával is besegített. Hétpontos vendégvezetésnél (42 – 35) a jelen lévő mintegy 20 – 25 soproni szurkoló már előre örült. Pk tudhattak valamit, vagy csak jó jósnak bizonyultak, mindenesetre Balogh hármas kosarával már 48 – 40 volt a soproniak javára. Két és fél perce maradt a PVSK-nak a fordulatra, ami azonban nem következett be. Ugyan Mujanovic már négy személyi hibájánál tartott, de a végéig kihúzta, nem pontozódott ki. A rangadó a 36. percben dőlt el, amikor 55 – 44-re elhúzott a soproni gárda. Ez már túl nagy különbség volt ahhoz, hogy azt a lefújásig – a pécsiektől látott játék alapján – be lehessen hozni. Az első negyedet leszámítva a GySEV hasznosan, taktikusan kosarazott s rászolgált a győzelemre, ami nagyon közel hozta a bajnoki cím elnyeréséhez.
A párharcban a GySEV 2 – 0-ra vezet, a harmadik mérkőzésre vasárnap kerül sor Sopronban.
Farkas Sándor: – Kettő – null a javunkra. Az i-re a pontot nehéz lesz feltenni, de remélem, vasárnap Sopronban sikerül.
Rátgéber László: – Több játékosom ma adós maradt a jó teljesítménnyel, de most megmutathatják, hogy kinek mennyit jelent a PVSK, mert a közönségünk biztosan többet érdemelne.