2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Győzött, mégis kiesett a Veszprém - Galéria

Kiesett a férfi kézilabda Bajnokok Ligájából az MKB Veszprém, miután a nyolcaddöntő hazai visszavágóján – a szenzációs első félidőt követően - 30-26-ra nyert Barcelona ellen.

A spanyol csapat 54-51-es összesítéssel került a nyolc közé.

Álomrajtot vett az első mérkőzésen hétgólos hátrányba került magyar csapat, és a 22. percben már 12-3-ra vezetett, a szünetben éppen „holtverseny" volt.

A szünet után a katalánok magyar átlövője, Nagy László igazi vezérnek bizonyult, és a több minőségi cserével rendelkező vendégek végül biztosan jutottak tovább.

A két gárda hatszor került egymással szembe a BL-ben, és csak egyszer volt jobb összesítésben a Veszprém.

Férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágó

MKB Veszprém–Barcelona 30-26 (15-8)
Gól: Vujin 11/1, Sulic 4, Perez, Terzic 3-3, Gulyás, Iváncsik G., Iváncsik T. 2-2, Korazija, Vilovski 1-1, Lusnyikov 1/1

Gól: Garcia 9/5, Rutenka 5, Nagy 4, Tomas 3, Romero 2, Sarmiento, Oneto 1-1, Entrerrios 1/1

Mocsai Lajos, a Veszprém edzője: "Mindent megpróbáltunk, hogy ledolgozzuk a hétgólos hátrányunkat. Az első félidő fantasztikus volt, a másodikra elfáradtunk, illetve a Barcelona már úgy játszott, hogy arra nem tudtunk megfelelően lépni. Hatalmasat küzdöttünk, és emelt fővel veszítettünk. Sokat elárul a mostani teljesítményünkről, hogy noha kiestünk, a szurkolók felállva tapsolták meg a játékosokat."

MKB Veszprém-Barcelona - Fotó: MTI

Egy hete a katalán együttes jó második félidei játékával 28-21-re nyert, és egyértelmű esélyesként lépett pályára a Veszprém Arénában.

Már a meccs előtt egy órával gyülekeztek a szurkolók, ám annyira jó idő volt, hogy sokan inkább a csarnok előtti téren hangoltak a fontos meccsre. Ahogy közelgett a kezdés, úgy "szivárgott be" a nézősereg, és negyedórával a rajt előtt teltház, több mint 5000 drukker fogadta a bemelegítést éppen befejező együtteseket.

A vendégeknél a magyar válogatottól viharos körülmények között elköszönt Nagy László eleinte megúszta "beszólások" nélkül, de amikor a hangos bemondó bemutatta őt, akkor "Ria, ria, Hungária!" és nagy füttyszó fogadta.

Remekül kezdett a hétgólos hátrányból rajtoló Veszprém: Peric három bravúrt mutatott be, köztük volt védett büntető is, mialatt elől Gulyás és az első meccsen gyengén játszó Vujin is beköszönt. A Barcelona csak az 5. percben volt először eredményes. A hazaiak teljes extázisban játszottak, a közönség pedig fergetegesen űzte a kedvenceket. A 9. percben már 5-1 volt az állás. A meglepett vendégek időt kértek, és a hat mezőnyjátékosból négynél cserélt a vezetőedző. 6-1-nél és 7-2-nél az MKB védekezése maga volt a tökély. Lusnyikov kiállítása alatt sem tudta rendezni sorait a Barcelona.

Érdekes volt, hogy a vállsérüléssel kezelt Eklemovics is szerepelt vállalt, és Perez – aki gyakorta az első félidők utolsó tíz percében áll be először – már negyedóra elteltével pályán volt, és ha már beállt, két bődületes nagy gólt vágott (8-3).

A veszprémi henger nem állt meg ezuán sem! A 19. percben ledolgozta hátrányát a Mocsai-csapat (10-3), a Barcelona teljesen le volt bénulva. A két lövő, Vujin és Perez nem ismert lehetetlent, míg Peric "befalazta" a kapuját. 12-3-nál a vérmes hazai szurkolók jelezték: még nem akarnak rászámolni a riválisra, nehogy ettől erőt kapjon, viszont Perezt elkapta a hév, és kétperces kiállítással sújtották a német bírók. Ez alatt Garcia két büntetőt is bevágott, így aztán Mocsai Lajos időt kért.

A félidő hátralévő részében újfajta védekezéssel próbálkozott a spanyol gárda, az átlövők külön őrzőt kaptak. A Veszprémben annyi erő volt ezen a napon, hogy a még Laluska kiállítása alatt is betalált, a szünet előtt azonban 15-8-ra feljöttek a vendégek.

A folytatásra az volt a kérdés, hogy összeáll-e a Barcelona, illetve bírja-e az őrületes tempót a Veszprém? Az elsőre igen, a másodikra nem lett a válasz.

A második félidőt a "közutálatnak" örvendő Nagy parádéja vezette fel: öt perc alatt négy gólt lőtt, és mások is eredményesek voltak a spanyoloktól, így vészesen apadt az előny (15-12, illetve 17-13). Terzic és Garcia is kiült, majd Vujin lett főszereplő: előbb vágott egy szép gólt emberhátrányban, majd előnyben hetest rontott. A vendégek kapusa, Sjöstrand – hasonlóan az egy héttel ezelőtti meccshez – megint a második félidőben sziporkázott, és úgy tűnt, megtöri a Veszprémet.

A védései után társai rendre gólokat lőttek, és a 43. percben 19-18-nál Mocsai időt kért. Iváncsik Tamást és Vilovskit is kiküldték, Garcia pedig az ötödik értékesített hétméteresével egyenlített (19-19).

A Veszprém Terzic és Vujin révén 22-20-ra ellépett, de Sulicot is kiküldték. Fogytán volt az erő, ennek is volt következménye a sok kiállítás.

Az utolsó tíz perc 23-22-ről és Vujin kihagyott hétméteresével indult, s azért kellett izgulni, hogy legalább a hazai siker meglegyen. A közönségen semmi sem múlott: amikor elszálltak a remények, akkor is kiállt a csapat mellet.

Lusnyikov hétméteresével 28-25 lett, de nem volt esély az összesített hátrány ledolgozására. A vége 30-26 a Veszprémnek.

A másik magyar BL-érdekelt, a Pick Szeged vasárnap Flensburgban lép pályára, és a német csapat egy hete 27-26-ra nyert a Tisza-partján.

• 6. RickCartman 2011. április 03. 21:11
    „5. kleopatra 2011.04.03. 10:09
    kíváncsi lennék, hol nézted neten, mert a közvetítési jogok mindenhol le voltak tiltva (magyar IP címmel sehol sem lehet elérni, ha a tévécsatorna nem járul hozzá)

amúgy ezért meggondolatlanság hűségnyilatkozatokat tenni 1-2évre (egy tál lencséért), de remélhetőleg valami megegyezés csak lesz - főleg, hogy a Győr meccseit is csak a DiGin lehet nézni ezután, akkor lesz majd csak nagy felháborodás!”
  • 5. kleopatra 2011. április 03. 10:09
    „én is mennék, de sajnos van egy év hüségem, amit ha felbontok kb 50.000,-kell fizetnem, igy inkább várok és reménykedem, hogy addig is tudok meccseket nézni, bár a net-en keresztül is tökéletes volt.”
  • 4. umberto 2011. április 03. 09:40
    „Csetneky, nem a BL-t közvetítő TV hibája, hogy te nem tudod fogni.

Tudod, a többi kábelszolgáltatót semmi nem gátolja meg, hogy bevegyék a csomagjukba. Talán csak a profitéhségük. Ez kiderült már a Debrecen BL meccsei alatt is! Szabad verseny van, mi itt a probléma?

Korábban ca. 5000 Ft egy volt hónapra a Győrben sokáig monopol helyzetű szolgáltatónál az analóg előfizetés, most ugyanez 3100 Ft digitálisan és HD minőségben, nagyobb választékkal. Amint tudtam, átálltam, és nem bántam meg. Telefon alapdíj sincs, és persze az internet minimum 4-szer gyorsabb. Aki ezeket szidja, az csak szimplán irigykedik.”
  • 3. kleopatra 2011. április 03. 09:40
    „sajnos nem láttuk a meccset, de bizzunk benne, hogy a Digi és a Vidanet megegyeznek, legalábbis erre utalt a Vidanetes főnök egy nyilatkozatában.”
  • 2. ggg 2011. április 03. 07:26
    „ki az a nagylászló???”
  • 1. Csetneky 2011. április 02. 22:06
    „Köszönjük a .... tv-nek, hogy nem láttuk a meccset. Köszi, ....! Azért ne csüggedjetek, a sok kölcsönből előbb-utóbb úgyis csőd lesz. Inkább előbb. <moderálva...>”

Szombati tipp: Gyirmót - Pécs

Vasárnap az NB II Nyugati csoportjának csúcsrangadóját rendezik Gyirmóton, ahol a Pécs… Tovább olvasom