2017. 04. 26. szerda - Ervin 12°C | 21°C Még több cikk.

Győzött és előzött a Pécs

MiZo Pécsi VSK–Soproni Postás 74–61 (18–27, 17–11, 19–13, 20–10) Pécs, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, 4000 néző. V.: Forrai, Király.
Pécs: IVÁNYI 9/3, Újvári 5/3, KÁROLYI 12/3, Béres 11, BRANZOVA 6/6. Csere: TRANQUILLI 21/3, Vilutyte 3/3, Érika 7. Edző: Rátgéber László.
Postás: Englert 5, CSÁKÁNY 11/3, Eördögh 18/6, Ambrus 10, PATT 12. Csere: Barnes 2, Fodor, Russai 3/3. Edző: Meszlényi Róbert.

Centerkosarakkal kezdődött a rangadó. Béres büntetői után előbb Ambrus használta ki, hogy Iványival maradt egy az egyben a pécsi palánk alatt, majd Papp emelt be szépen egy középtávoli tempót. A pécsiek játékán kicsit érződött a hétközi Euroliga-találkozó hatása. Mind a dobások, mind az átadások tekintetében sok volt a pontatlanság a hazaiaknál, így a negyed közepére Eördögh két duplájával 6 ponttal megugrott a Postás. Rátgéber László időt kért, majd szinte azonnal pályára küldte csapata három kispadon kezdő idegenlégiósát. Mivel jött Érika, jött a postásnál Barnes is. Eördögh pedig tarthatatlan volt! Ügyes betörései végén rendre kosárral fejezte be akcióit és betalált Barnes is.

A hazaiakat Tranquilli tartotta versenyben. A félidő hajrájában Csákány villogott, kétpontos büntetője után a helyére küldött egy triplát is, így meglepetésre, de a látottak alapján teljesen megérdemelten vezetett az első negyed után 9 pont tal a Postás. A második negyed elején Eördögh triplája és Csákány duplája után már tucatnyi pont tátongott a felek között. Érdekes taktikai küzdelem folyt a két szakvezető között. Meszlényi leültette Barnest, Rátgéber pedig rögtön visszahozta Érikát. A második negyed közepén megtorpant a Postás, a pécsiek pedig egy 6–0-ás rohammal villámgyorsan a felére csökkentették a különbséget. Meszlényi időkérése után a palánk alá belopakodó Csákány szerzett erőszakosan egy roppant fontos kosarat, majd Ambrus percei következtek. A másik oldalon ekkor Béres villant meg. A félidő és ez a hazai akció Vilutyte triplájával végződött.

Károlyi két, valamint Iványi egy duplájára csupán Ambrus tudott válaszolni soproni részről, így a mérkőzés eleje óta ismét megszerezte a vezetést a Pécs. A soproniak utolsó kosárszerzője ráadásul egy rossz mozdulat után meg is sérült a térdén, elvesztette addig kitűnően dobó játékosát a Postás. De nem tört meg! Papp dupláját követően az alapvonali bedobásnál Englert maradt teljesen üresen a pécsi palánk alatt és nem hibázott, majd jött Eördögh duplája és három ponttal már a Postás vezetett. Magas színvonalú, fordulatos volt a mérkőzés, ám az újabb fordulat korántsem volt a maroknyi Postás-szurkolótábor ínyére. Miközben Barnes erőlködött a támadásban, hét ponttal megugrottak a hazaiak. A negyed végén büntetőkkel közelítette meg ellenfelét egyetlen triplányi távolságra a Postás.

Az „összedrótozott" Ambrus visszatért, ám ez a negyed is hazai triplaesővel kezdődött Újvári, majd Branzova jóvoltából. Ekkor már kilenc ponttal vezettek a hazaiak, akiket űzött, hajtott fanatikus közönségük. Kezdett szétesni a Postás játéka, Béres szépen blokkolta Patt dobását, míg a túloldalon Tranquilli, mint kés a vajban, új cikázott át a Postás védelmén és hiába kért időt Meszlényi Róbert, a Pécsnek minden bejött, a soproniaknak pedig szinte semmi.
A mérkőzés végén Russai és Eördögh „kozmetikázott" az eredményen egy-egy triplával, ám a hétközben kimerítő Euroliga-mérkőzésen szereplő pécsiek szünet után felőrölték a Soproni Postás ellenállását és megérdemelten nyertek.

Rátgéber László: – Két dologra lehetünk ma büszkék: az egyik a remek, sportszerű, az ellenfelet elismerő és csapatunkat mégis győzelemre segítő közönségünk volt, a másik pedig az, hogy bár nagyon fáradtan és tompán kezdtünk, végül kiváló fizikai állapotunknak, jobb kondíciónknak köszönhetően sikerült a Postás fölé kerekednünk.
Meszlényi Róbert: – Úgy érzem, amit a Pécstől Bourges-ban elvettek, azt most visszakapta. Hozzá kell tennem, hogy hat játékossal nem lehet a PVSK otthonában nyerni.