2018. 05. 23. szerda - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Győzött a Győri ETO és az FC Sopron is

A Győri ETO FC és az FC Sopron is begyűjtötte a három pontot a Borsodi Liga hétvégi fordulójában.

Megyebeli csapataink százszázalékos teljesítményt nyújtottak a Borsodi Liga hétvégi fordulójában. A Győri ETO mellett ugyanis az FC Sopron is legyőzte aktuális ellenfelét.

A Rába-parti együttes „hazai" környezetben, Tatabányán fogadta az FC Fehérvárt és Tokody Tibor duplájával 2–0-s győzelmet aratott. Az ETO a második félidőben játszott jobban. A csapat egyik legjobbja ismét Szasa Sztevanovic volt, aki kivédte Sitku 11-esét is. Igaz, Regedei Csaba „jóvoltából" a másik oldalon is kimaradt egy büntető.

Az FC Sopron rossz játékkal ugyan, de otthon tartotta a három pontot a Kaposvárral szemben. A győztes találat Feczesin Róbert nevéhez fűződik. A soproni csapat a győzelmével két és fél hónapig tartó hazai nyeretlenségét szakította meg.

Szünet után az ETO lemásolta egy héttel ezelőtti tatabányai produkcióját: jobb volt, mint ellenfele – de ezúttal győzött is.

49. p: Csizmadia rántotta le Tóth P.-t a tizenhatoson belül, Kassai büntetőt ítélt. Regedei középre tartó lövését Sebők lábbal hárította.

58. p: Tóth P. végzett el szögletet a jobb oldalon, az ötös bal sarkánál érkező Tokody 6 méterről bólintott a jobb alsó sarokba. 1–0.

82. p: Kuttor ívelte előre a labdát, a bal oldalon Sitku és Kovács Z. ütköztek a tizenhatoson belül, Kassai újra tizenegyest ítélt. A labda mögé a sértett Sitku állt, a kapu bal oldalát vette célba, Sztevanovic bravúrral hárította a lövést.

85. p: Regedei jobb oldali beadása után a Kocsis fején megcsúszó labda Tokody elé került, aki 6 méterről a kapu bal oldalába lőtt.

2–0.Azt is írhatnánk, az ETO megszerezte első idegenbeli győzelmét, hiszen Tatabánya valóban csak a papírforma alapján jelentett hazai pályát a győriek számára: a nagyobb létszámú és hangosabb fehérvári szurkolósereg a vendégek számára teremtett hazaibb környezetet. A végén aztán mégis a zöld-fehérek ünnepelhettek, mert a fordulatos második félidőben legyőzték az „ősi riválist".

Pajkos János, az ETO vezetőedzője érthetően jókedvűen nyilatkozott a mérkőzés után: – A második félidő alapján megérdemelten győztünk, hiszen többet tettünk a győzelemért. Örülök, hogy nehéz helyzetben is volt tartása a csapatnak.

– Az első játékrészben mindkét csapat sok hibával futballozott. Aszünet után viszont egy másik ETO jött ki a pályára. Mit mondott a játékosoknak az öltözőben?

Elsősorban a középpályások figyelmét hívtam fel a rengeteg rossz átadásra. Azt kértem, próbáljunk meg pontosabban játszani, mert csak így tudjuk érvényesíteni a fölényünket. Ezen sikerült változtatni a folytatásban, ezért lehettünk veszélyesebbek a fehérvári kapura.

– Pákolicz beállítása is jó húzásnak bizonyult, vele mozgékonyabb lett a támadásszövés.

Valóban, Pákolicz Dávid lendületet vitt a játékunkba. Tehetséges fiatalnak tartom, aki még kevés ideje dolgozik velünk. Az MTK ellen ezért mozgott még fáradtabban.

Ami még örömteli, a góllövőlistát immár társbérletben vezető Bajzát ezúttal nem volt eredményes, de Tokody remekül „pótolta" őt...

– Tokody már a kupamérkőzésen is a kapuba talált, úgy látom, egyre jobban beilleszkedik és az ellenfeleknek már nem csak Bajzátra kell figyelniük.

Anglia: sima Arsenal-tripla

Az angol labdarúgó-bajnokságban az Arsenal három góllal verte a Liverpoolt, míg Olaszországban a… Tovább olvasom