2018. 07. 20. péntek - Illés 17°C | 28°C Még több cikk.

Győzött a Ferencváros az MTK ellen

Nagy csatában győzött a Ferencváros az MTK-val vívott rangadón. A mérkőzés gószerzője Gera volt a 14. percben.
MTK Hungária-Ferencváros 0-1 (0-1)
Hidegkuti-stadion, 5000 néző, V: Bede
gólszerző: Gera (14.)
kiállítva: Komlósi (61.)
sárga lap: Molnár (92.), illetve Gera (45.), Kapic (66.)

MTK Hungária:
Hajdu - Molnár, Smiljanic, Komlósi, Elek - Zavadszky, Czvitkovics (Dragan 67.), Jezdimirovic (Juhász 83.), Füzi Á. - Ferenczi, Rednic

Ferencváros:
Szűcs L. - Balog, Vukmir, Gyepes - Kriston, Kapic (Cheregi 87.), Lipcsei, Szkukalek - Gera, Tököli (Jovic 83.), Leandro

14. perc: Gera az MTK térfelének közepéről megindult, betört a 16-oson belülre, már úgy tűnt, hogy a védők és Hajdu kapus közös erővel tisztáznak előle, ám a labda Gera előtt maradt, és 12 m-ről, a földön fekve jobbal a jobb felső sarokba emelte a labdát (0-1).
16. perc: Czvitkovics jobbról ívelt középre, Ferenczi Rednic elé csúsztatta a labdát, de a román légiós 14 m-es bombáját Szűcs L. bravúrral szögletre ütötte.
35. perc: Leandro baloldali szabadrúgása után Tököli 7 m-ről, senkitől sem zavartatva a bal sarok mellé fejelte.
61. perc: Lipcsei Gerával kényszerítőzött, a visszakapott labdával kilépett, amikor Komlósi hátulról felvágta. Bede játékvezető kiállította a hazai védőt.
76. perc: Lipcsei 17 m-es szabadrúgása Hajduról kipattant, ám mielőtt a ferencvárosi csatárok odaértek volna, a kapus egy gyors kivetődéssel hárított.
79. perc: baloldali beadást követően Smiljanic fejese a felső kapufáról vágódott ki.

Nagy csatát vívott egymással a két együttes, de a színvonal ettől függetlenül nem volt túl magas. A szünet után néha szikrázóan kemény volt a játék, a kapuk azonban egyáltalán nem forogtak veszélyben. A kevés lehetősége közül egyet kihasználó Ferencváros megérdemelten győzött.

mti

Lehetőség és felelősség

Farkas Sándor távozása után egy fiatal, mindössze 32 esztendős ausztrál szakember, a junioregyüttes… Tovább olvasom