2017. 11. 22. szerda - Cecília 4°C | 11°C Még több cikk.

Győzelmet ért a védőmunka: ETO FC-Debrecen 1-0

A Győri ETO a bajnoki címvédő Debrecen ellen a 19 másodpercben lőtt góllal nyert - online tudósítás, sok fotóval.

GYŐRI ETO FC - DEBRECENI VSC 1-0 (1-0)
Soproni Liga, 14. forduló
Győr, ETO Park, 2500 néző
Vezette: Fábián

ETO FC: Sztevanovics - Babic, Sztanisic, Fehér Z., Szabó O. - Pilibaitis, Kiss M. (Nicorec), Józsi, Tokody - Alekszidze (Brnovic), Kink (Dinjar)

Vezetőedző: Pintér Attila

DVSC: Poleksic - Bodnár (Dudu), Komlósi, Szélesi, Leandro - Czvitkovics, Kiss Z., Varga J. (Laczkó), Szakály P. (Dombi) - Rudolf, Coulibaly

Vezetőedző: Herczeg András

Gsz.: Pilibaitis (1.p.)

Sárga lap: Sztanisics, Alekszidze, Fehér, Sztevanovics, ill. Bodnár, Coulybali, Rudolf.

Piros lap: Babic

Pintér Attila: – Fantasztikus volt a közönségünk, remélem, tegnap sikerült azokat is magunk mellé állítani, akik a meccs tizenötödik percében már szidták a csapatot, hogy miért nem vezet három góllal. A játékosaim nagyszerűen küzdöttek, időnként jól is játszottak. Úgy érzem, jó úton vagyunk, hogy aztán ez hova vezet, azt majd meglátjuk. Az a tervünk, hogy jó csapatot építsünk Győrött.

Herczeg András: – Nagyon korán gólt kaptunk és ez tíz-tizenöt percre megfogta a csapatomat. Az első félidő második felére már jobban felpörögtünk, voltak lehetőségeink is. A kiállítást követően a második félidő már töredezett játékot hozott. Az ETO szervezetten és jól védekezett, a gólhelyzeteinket pedig nem tudtuk kihasználni.

Tokody Tibor: – Nagyot küzdöttünk a Debrecen ellen és örülök, hogy sikerült megszerezni a három pontot. Eddig nem sok gólt kaptunk a bajnokságban, és azt mondják, egy jó csapat alapja a jó védekezés. A gólhelyzeteinket kell még nagyobb arányban kihasználnunk.

Online közvetítés:

93. perc: Vége a mérkőzésnek. Az ETO védekezése kitartott a meccs végéig, Pilibaitis gólja elég volt a győzelemhez.

90. perc: Sztevanovics időhúzásért kapott sárga lapot.

87. perc: Rudolf lövése a kapufán csúszott meg, úgy ment fölé.

85. perc: Fehér lerántotta Rudolfot, ez is sárgát ér.

84. perc: Rudolf is besárgult.

83. perc: Alekszidze lejött, Brnovic a pályára lépett helyette.

81. perc: Czvitkovics egy percen belül kétszer is próbára tette a győri kapust, Sztevanovics résen volt.

78. perc: Coulybali is reklamál, ő is sárgát kap. Közben Nicorec érkezik az ETO-hoz Kiss Máté helyére, a DVSC-nél Varga helyére Laczkó érkezik.

74. perc: Reklamálás miatt Alekszidze kapott sárga lapot.

72. perc: Szabó Ottót kell ápolni.

71. perc: Rudolf fejehetett egy baloldali beadás után, Sztevanovics védett.

68. perc: Szabadrgás az ETO javára: Tokodynak készítik le a labdát, mellé lő.

66. perc: Szakály helyére Dombi érkezett.

65. perc: Egykapuzik a DVSC, közben Sztanisics kap sárgát. Czvitkovics 30 méteres szabadrúgását Sztevanovics térddel védi.

57. perc: Czvitkoics lőtt 25 méterről, alig fölé. Cserél a DVSC, Bodnár helyére érezik Dudu.

55. perc: Hatalmas helyzetet akadályozott meg Fehér, Szakály passzából Rudolf tisztán kapta volna a kapu előtt a labdát.

51. perc: Bodnár megint távolról próbálkozott, mellé szállt a lövése.

46. perc: Kink helyett Dinjar játszik a második félidőben. Babic pocsékul csúszott be Czvitkovicsnak, az ETO védője azonnal piros lapot kapott. Czvitkovics ápolás tudja folytatni a játékot.

Fotók: H. Baranyai Edina

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Debreceni beadás érkezett középre a szélről, egyszerre hárman is a földre kerültek, Szakály estében még belepöckölt a labdába, de nem találta el a kaput.

40. perc: ETO-szöglet: Tokody csúsztatta fölé a labdát.

38. perc: Fábián játékvezető veszíti el egy időre a győri nézők szimpátiáját, miután egy ETO által elvégett szabadrúgás-kombináció után nem vett észre egy kezezést a DVSC-nél.

35. perc: Az ide-oda pattogó labdát Szakály lőtte kapura, Sztevanovics szögletre mentett. A szöglet után Bodnár lőtt, a lövése egy győri játékosról szögletre pattant. Nagyon nyom a debreceni csapat.

33. perc: Czvitkovics bal oldali szabadrúgására Varga érkezett, fejese azonban mellé szállt.

30. perc: Leandro adta be balról, Szakály fejelt mellé.

23. perc: Kink elől tisztáztak a debreceni védők, a győri játékos az ötösig vitte a labdát.

22. perc: Varga iramodott meg, Sztanisic jó ütemben lépett bele a beadásába, így nem lett komolyabb helyzet.

19. perc: Varga József is lövéssel próbálkozott, 25 méterről alig lőtt mellé. Jóval többet van a labda a DVSC-nél.

16. perc: Bodnár lőtt távolról, eléggé mellé.

15. perc: Rudolf beadását szögletre tisztázta Kiss Máté.

12. perc: Tokodyt lerántotta Bodnár: sárgát kapott a debreceni játékos.

3. perc: Kink a jobb szélen egyedül indult meg, lőtt egyet, Poleksic üggyel-bajjal védett.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset. Néhány másodperc után máris vezetést szerzett a győri csapat. Egy kapu elé ívelt labdát Alekszidze az ötösről fejelt vissza, Leandro lábáról Pilibaitis elé pattanat a játékszer, aki a hat méterről a kapu közepébe lőtt. 1-0

A zöld-fehérek az utóbbi hetekben mutatott produkcióért győzelemmel szeretnék kárpótolni a szurkolóikat.

A DVSC a firenzei BL-mérkőzéssel a lábában lép pályára, de erős játékoskerettel rendelkezik.

Minden rossz sorozat megszakad egyszer, ebben az örök érvényű igazságban bízik Győrött az ETO és szurkolótábora egyaránt. A zöld-fehérek sokáig jól szerepeltek a bajnokságban – közben továbbjutottak a Magyar Kupában és csoportelsők a Ligakupában is –, az utóbbi időben azonban mind játékban, mind eredményességben visszaestek. Ha sikerült megfejteni ennek az okát, akkor máris egy lépéssel előbbre tart a házigazda gárda...

Újabb sérült, valamint eltiltott labdarúgó nem nehezíti Pintér Attila vezetőedző munkáját, Debrecenben a Fiorentina ellen fejsérülést szenvedett Komlósi Ádám játéka kérdéses.

A Soproni Ligában a Loki sem tündököl az utóbbi időben, a csapat elég sok gólt kap. Éppen ezért, ha az ETO fel tudja javítani a támadójátékát, és gólra, esetleg gólokra lesz képes a Debrecen ellen, akkor akár győzhet is.

Ki mit vár?

Póczik József, az ETO korábbi válogatott labdarúgója:

"A DVSC, annak ellenére, hogy már elbukott a Bajnokok Ligájában, a magyar mezőnyben az egyik legjobb csapat. A szerdai játéka után az ETO-nak nagyot kell javulni, ha pontot akar szerezni a vasárnapi mérkőzésen."

Szepesi László, az ETO magyar bajnok játékosa:

"Egy sebzett vad érkezik Győrbe a bajnokságban nagy reményekkel indult, de az utóbbi időben erősen megtorpant ETO-hoz. Úgy gondolom, ha a Győr régi önmagát idézi, akkor legyőzheti a Lokit, de ha nem, akkor a vendégek magabiztos győzelmet aratnak majd."

Turbék István, a nyolcvanas évek aranycsapatának tagja:

"Akármilyen gyenge játékot is mutatott az ETO a Fradi ellen, én győri győzelmet várok. Hazai pályán mást nem tudok elképzelni. Sem játékoskeretben, sem tudásban nem rosszabb csapat az ETO a Lokinál."

• 8. dogosrobi 2009. november 10. 03:19
    „Hajrá Györ Hjrá Eto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Csak igy továb!!!!!!!!”
  • 7. Dr.Corolla 2009. november 10. 01:51
    „Kb 15 éve nincs közönség szórakoztató jó,és eredményes foci hazánkban.
    Nem is lesz jódarabig.Régebben voltak jó edzők,akiktől lehetett tanulni.Most nagyon kevés van.
    Anno a srácok zöme a grundokat koptatta,és nem a klaviatúrát.
    Változott a világ,és a hazai sportban sajnos rossz irányba.
    Szinte minden sportágban veszít az ország a régi presztizséből.
    ...ki tudja ez a tendencia mikor fordul meg...”
  • 6. DUNHILL 2009. november 09. 13:41
    „JÉÉÉ....SZÉP VOLT FIUK !!!VÉGRE NEM ADTÁTOK ELL EZT A MECCSET IS MIND A FTC-ELLENIT,AZ CSUNYA VOLT ,EZ MÁR SZEBB IGY.....JÁTÉK LEGYEN ,NE ŰZLET MER AKKOR MÉG JOBB LESZ AZ ŰZLET:)...HAJRÁ GYŐR ÁLÉÁLÉÁLÉÉ”
  • 5. Batistuta 2009. november 09. 08:48
    „#3 Levi104! Nem a legjobbkor szólaltál meg, mert tegnap öt magyar nemzetiségű játékossal állt fel a csapat, ami az utóbbi időben egészen kimagasló arány. Egyébként meg miért is kell különbséget tenni?:-)”
  • 4. balazsmail 2009. november 09. 08:18
    „A játék tényleg nagyon gyatra volt,sajnos ez a Pintérnél nem is fog változni.
    Viszont picit unalmas már ez a nyavajgás, hogy hány külföldi van. A magyar miért jobb? Évek óta szidja mindenki a magyar focistákat, hogy gyengék, nem hajtanak, elkényelmesedtek stb.
    Most külföldi van, az is baj?
    Legalább észbe kapnak hazánk fiai, hogy nincs bérelt helyük, és nem tudnak a semmiből megélni. Próbáljanak picit DOLGOZNI is.”
  • 3. Levi104 2009. november 09. 08:02
    „Az ETO-ban játszanak magyar focisták is?!?!Nem sok hazai névvel találkozom az összeállításban, szégyen és gyalázat.
    ETO FC (vegyes válogatott): Sztevanovics - Babic, Sztanisic, Fehér Z., Szabó O. - Pilibaitis, Kiss M. (Nicorec), Józsi, Tokody - Alekszidze (Brnovic), Kink (Dinjar)”
  • 2. Dr.Corolla 2009. november 09. 00:30
    „Semmi elképzelés még 11 emberrel se,nemhogy 10-zel!!1:0”
  • 1. tódi 2009. november 08. 20:35
    „Qrva gyenge.
    Antifoci - labdarugdalás.

Nem a mai - úgy az egész.”

Vereség a BL-ben: Valcea-Audi ETO 26-22

Kézilabda - Kikapott a román Valcea otthonában az Audi ETO, a Bajnokok Ligája csoportkörének 3.… Tovább olvasom