2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Győzelemmel kezdtük a középdöntőt: Volgográd-Audi ETO 24-26

A Bajnokok Ligája középdöntőjének nyitókörében az Audi ETO elsősorban remek kapusteljesítményének, és védekezésének köszönhetően nyert az orosz Dinamo Volgograd otthonában.
DINAMO VOLGOGRAD - GYŐRI AUDI ETO KC 24-26 (11-14)
Női kézilabda Bajnokok Ligája, középdöntő B-csoport 1. forduló
Volgográd, játékvezetők: Vodopivec, Krasna (szlovének).

Remekül kezdett a Győri Audi ETO, 5-2-re elhúzott, majd egészen a félidő közepéig őrizte háromgólos előnyét. Ezután emberelőnybe került az orosz bajnok, és a 25. percben egyenlített (10-10).

Azonos létszám mellett megint nem volt gond, és a szünetre visszaállt a korábbi különbség. A második félidőben is főleg az ETO akarata érvényesült, amelynek még létszámhátrányban is sikerült kétszer betalálnia.

Már 17-12-re is vezettek Görbiczék, ám az egyre agresszív és gyorsabb Dinamo felzárkózott, és - bár Konkoly Csaba vezetőedző időt kért - a 49. percben egyenlített (20-20).

A sokat cserélő Győr azonban kilábalt a hullámvölgyből, ismét lépéselőnybe került, és 21-24-nél, az 55. percben már az oroszok próbálták meg rendezni soraikat. A hajrában a Volgográd komoly erőket mozgósított, feljött 24-26-ra, Pálinger azonban védéseivel segített, így értékes két ponttal zárta a nagy kirándulást a Győr, amely jövő vasárnap a német HC Leipziget fogadja.

A következő fordulóban: Larvik-Volgográd, február 12., 17:45 ó Győr-Leipzig, február 13., 18:15 ó Az I. csoportban: pénteken játszották: Krim Ljubljana (szlovén)-Itxako Navarra (spanyol) 30-26 vasárnap: Oltchim Valcea (román)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 17 ó

Online:

60. perc: Vége a mérkőzésnek.

58. perc: Grebenkina hozza fel két gólra a Volgográdot. 24-26.

57. perc: Gyorsan kapjuk a válasz a jobb szélről. 23-25. Kovacsics a második hetesét is belövi. 23-26.

56. perc: Bradeanut kiállítják. Kotchetova belövi a büntetőt. 22-24. Vérten emberhátrányban szerez gólt. 22-25.

54. perc: Amorimról kapunk egy hetest. Kovasics belövi. 21-24. Hazai időkérés.

53. perc: Bradeanu kap remek zárást. Óriási gól! 21-23.

50. perc: Spiridont nem tudják megfogni beállóban. 20-22. Kotchetováról maradunk le. 21-22.

49. perc: Avdekova egyenlít a bal szélről. 20-20. Mravikova gyorsan válaszol. 20-21.

48. perc: Amorim lövését sáncolják. Az indításból Sztyepanova talál a kapuba. 19-20.

46. perc: Kotchetova megy át könnyen a győri védőfalon. 18-20.

45. perc: Makejeva kap két percet. Görbicz a kapufára lövi a hetest.

44. perc: Spiridon szerzi a 20. gólunkat. 17-20.

43. perc: A jobb szélről Kotchetova ejti át Pálingert. 17-19.

41. perc: Vérten próbálkozását blokkolják, Sztyepanova góllal zárja a lerohanást. 16-18. Görbicz-Vérten játék. Utóbbi talál a kapuba. 16-19.

40. perc: Spiridon kap két percet. Makejeva kihasználja az emberelőnyt. 15-18.

38. perc: Görbicz belövi a hetest. 14-18.

35. perc: Kettőt kapunk zsinórban. Utóbbit lerohanásból Sztyepanova szerzi. 14-17.

34. perc: Emberhátrányban az ETO. Hornyák a kiállított játékos.  Vérten indulhat egy labdaszerzés után. Vérten-gól! 12-17.

33. perc: Hornyák harcol ki büntetőt. Görbicz belövi. 12-16.

32. perc: Hornyák passzát Mravikova váltja gólra a jobb szélről. 12-15.

31. perc: Emberhátrányban az ETO kezdi a félidőt. A kapuban Lundét Pálinger váltotta. Görbicz adja el a labdát, Borscsenko indulhat, és be is lövi a ziccert. 12-14.

A félidőben: 11-14

30. perc: Kochetova hetesét védi Lunde! Spiridon kilállításával emberhátrányban az ETO. Vége az első félidőnek.

29. perc: Amorim átlövésből, Spiridon beállóból eredményes. 11-14.

27. perc: Khmirova lerohanást zár góllal középről. 11-12.

26. perc: Vérten Orsi harmadik gólját szerzi. 10-11. Amorim passzából Görbicz lő gólt kilencről. 10-12.

25. perc: Borscsenko egyenlít. 10-10. Konkoly Csaba időt kér.

24. perc: 9-10.

23. perc: 8-10.

A Dinamo Volgográd BL-kerete:

Kapusok: Anna Szedojkina, Jelena Fomina

Mezőnyjátékosok: Jelena Avdekova, Jekatyerina Grebenkina, Viktorija Borscsenko, Tamara Csopikjan, Natalja Dansina, Natalja Drygina, Valentina Goncsarova, Olena Jatsenko, Jelena Iljukina, Tatjana Khmirova, Anna Kochetova, Marina Lambevska, Olga Levina, Daria Makarova, Ksenia Makejeva, Alexandra Sztyepanova, Viktorija Tyimosenkova, Jekatyerina Jatsenko, Anna Belusova.

Vezetőedző: Viktor Ryabykh.

A magyar bajnok Audi-ETO célja egyértelműen a továbbjutás a BL-középdöntőből. Ehhez a csoport első vagy második helyén kell végezni, amihez szükség van arra, hogy legalább az egyik idegenbeli meccsen is ponto(ka)t szerezzen. Erre remek alkalom a volgográdi kirándulás, bár Konkoly Csaba vezetőedző egyáltalán nem számít könnyű meccsre.
Ráadásul kellemes emlékek sincsenek Oroszországból, ahonnan a legutóbbi két alkalommal vereséggel utazhatott haza a csapat. Az ellenfél akkor a Zvezda Zvenyigorod volt, igaz, a Dinamo viszont bajnokságot nyert tavaly.

„Kicsit más ez a meccs, hiszen a Zvezdát korábban már sikerült legyőzni, s talán ez még benne volt a fejekben. A Volgograd viszont ilyen téren teljesen ismeretlen, nincs ellenük személyes tapasztalat. Persze alaposan felkészültünk belőlük, kielemeztük a játékukat, s ez alapján egy egészséges mértékű tartás van bennünk. Ugyanakkor a célunk nem lehet más idegenben sem, mint a győzelem megszerzése, mely komoly lökést adhat a folytatásra. Az elmúlt időszakban a BL-re igyekeztük kihegyezni a formánkat, próbáltuk az edzéseken a Széchenyi ESE férficsapatával modellezni a nemzetközi ritmust, gyorsaságot. Remélhetőleg sikerrel tettük, s akkor két ponttal a tarsolyunkban kellemes lehet a mérkőzés utáni hazaút" – mondta Konkoly Csaba, aki sérülés miatt Palkó Fruzsinára és Orbán Adriennre nem számíthat.

• 17. IV.Béla 2011. február 05. 16:19
    „Szép volt, csajok!”
  • 16. Nagy3845 2011. február 05. 14:54
    „Na végre, túl vagyunk rajta és hát győzelemmel. A legszebb, hogy amikor nagyon kellett, csak beküzdöttük a labdát. Ez az Csajok, így tovább! Közvetítés(ek): aligha véletlenek sorozata...”
  • 15. dominiim 2011. február 05. 14:43
    „A második félidő 10-20 perce közötti időszakot leszámitva egyenletes jó teljesitményt láthattunk.
    Az ETO eredményei tiszteletre méltóak !”
  • 14. T_McVay_01 2011. február 05. 12:45
    „Undorító életúnt közvetítés egy judapesti fülkéből.
    Remélem jövőre ki lesznek zárva még a pályázók közül is.”
  • 13. szigeti.v 2011. február 05. 12:26
    „ez az!!ideje volt már!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

• 8. szigeti.v 2011. február 05. 12:22
    „Hajrá eto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 7. T_McVay_01 2011. február 05. 12:22
    „18. perc 8 : 6 nekünk”
  • 6. T_McVay_01 2011. február 05. 12:19
    „Csodálatos on-line közvetítés.
    Egyébként 7 : 4 nekünk.”
  • 5. szigeti.v 2011. február 05. 12:15
    „a francba nem látunk semmit:=(ááááááááááááá ki vagyok teljessen!!!”
  • 4. CsabaKiraly 2011. február 05. 12:12
    „Nincs kozvetites itt se es az NS sem? Mar elmult 12”
  • 3. CsabaKiraly 2011. február 05. 12:12
  • 2. CsabaKiraly 2011. február 05. 12:12
  • 1. győrikeksz 2011. február 05. 12:12
    „Namivan???? NIncs adás??? :D:D Ilyen ez a Viasat 3”

Euroliga: Valencia-MKB-Sopron: 84-56

Az MKB-Euroleasing Sopron 84-56-ra kikapott a spanyol Valencia vendégeként női Euroliga… Tovább olvasom