2017. 11. 21. kedd - Olivér 3°C | 9°C Még több cikk.

Győzelem Görbicz-parádéval

A világbajnokság miatt a bajnokságba közbeiktatott közel két hónapos szünet után folytatódott a pontvadászat. A győri csapat az osztrák Hypót fogadta, de még a mérkőzés előtt történt egy s más.
Először a klub és a szurkolói klub köszöntötte a győri csapat vb-t megjárt tagjait. Természetesen a legnagyobb tapsot a három magyar ezüstérmes, Görbicz Anita, Sirina Irina és Mehlmann Ibolya kapta, de jutott elismerés a szerb Ana Dokicnak is. Szép gesztus volt, hogy a győri vezetők nem feledkeztek meg az osztrákok két válogatottjáról, az osztrák Engelről és a brazil Piedadéról sem.
A rövid ünnepséget egy nem kevésbé örömteli esemény követte: a Fordot forgalmazó For-Top Kft. is belépett a csapat szponzorai közé. Ezt a szerződés aláírásával Mózes Imre ügyvezető és Vanyus Attila elnök szentesítette.
A győrieknél két játékos lehetett a szokottnál is izgatottabb. Az egyik Borbás Rita, aki nyáron Esztergomból érkezett, de egy súlyos autóbaleset után csak mostanra került „játékra kész" formába. A másik pedig az ifista Hoffmann Kitti, aki Petróczi sérülése miatt lett második számú kapus.
A találkozó az emelkedett hangulatban hazai találattal indult, utána azonban a Hypo percei következtek. A győriek nyitott védekezésében szinte mindig akadt egy nagyobb rés, amit zavartalanul játszottak ki az osztrákok, s átvették a vezetést. Görbicz ugyan a saját hatosáról is betalált a vendégek kapujába, de a rengeteg hiba miatt az egyenlítés váratott magára. A 13. percben még mindig négy gól volt az ellenfél előnye (6–2 után 9–5-re vezettek Rotisék).
Több ízben is kiegyenlíthetett volna a Graboplast-ETO, de a bosszantó hibák száma csak nem akart lecsökkenni. Egészen a 23. percig futott riválisa után a győri gárda, ekkor azonban Görbicz harmadik hetesével egalizálta az eredményt. A vb-n az All Star-csapatba beválogatott irányító ezen az estén is ott folytatta, ahol Horvátországban abbahagyta. Góljai mellett szenzációs labdákkal hozta helyzetbe társait, akik a félidő hajrájában már csak elvétve hibáztak, így a szünetig át is vette a vezetést a zöld-fehér együttes.
Hogy a különbség szünet után nem lett tetemesebb, az jórészt annak volt köszönhető, hogy Görbiczhez igazából csak Dokic tudott felnőni. Ettől függetlenül azért csendben elhúzott a hazai csapat, a 40. perc kezdetén már hattal vezettek a győriek (20–14).
A vendégek mindent megpróbáltak, de igazán nem találták meg a zöld-fehérek játékának ellenszerét. Osztrák oldalon a menedzser Gunnar Prokop távollétében ezúttal az edző, Martin Matuschkowitz próbált teátrális jeleneteivel hatni a játékvezetői párosra, ám ők befolyásolhatatlanok voltak.
Szerencsére a győri csapatot sem lehetett megingatni, mindössze egy alkalommal tudott viszonylag közelebb kerülni a Graboplast-ETO-hoz az osztrák együttes, de ekkor is azért négy gól volt a két csapat közti különbség. A hajrában aztán az addig rendkívül balszerencsésen (is) kézilabdázó Nitescu is meglőtte első gólját, így a hajrába hatgólos győri vezetéssel fordultak a csapatok. A végén aztán Borbás megszerezte első győri gólját, Hoffmann pedig egy lövés hárításával tette emlékezetessé élvonalbeli debütálását.