2018. 06. 20. szerda - Rafael 18°C | 29°C Még több cikk.

Győzelem és kiesés

Bravúros idegenbeli sikerrel kezdte az Európa-bajnoki pótselejtező-sorozatot a magyar férfiválogatott.

Meszlényi Róbert férfiválogatottja Portugáliában nyert 87–76-ra. A légiósok vezette – Dávid Kornél 23, Gulyás Róbert és Németh István 19–19 pontig jutott – nemzeti együttes a zárószakasz előtt Lisszabonban még döntetlenre állt vendéglátójával, ám az utolsó tíz percben érvényre juttatta nagyobb nemzetközi tapasztalatát, s győzött. A csapat ma Budapesten a svédeket fogadja.

Győzött ugyan női válogatottunk is, méghozzá Finnországban, 74–60-ra, ám a kotkai siker mértéke kevésnek bizonyult. A csoport zárómérkőzésén a mieinkkel a két egymás elleni meccs alapján „egált" játszó lengyelek 33 ponttal, 74–41-re verték a finneket, s így ők léptek tovább.

„ Jó csapat van alakulóban, amely ebben a kezdeti stádiumban biztatóan játszott. Külön kiemelendő a vezéregyéniséggé előlépő Fegyverneky Zsófia, Cserny Réka és Papp Krisztina teljesítménye, illetve az anyaságra készülő Károlyi Andrea példamutató hozzáállása. Így sajnos nem a jövő héten, hanem csak jövő szeptemberben folytatjuk, a 2007-es olaszországi EB selejtezőjében már ütőképesebb gárda lép pályára" – értékelt Sterbenz Tamás szövetségi kapitány.
Lányaink kiestek, ám egy leendő soproni játékos érintett volt a pótselejtezőkön, s ő nagyobb sikerrel járt. Az ukrán Olekszandra Gorbunova vezéregyénisége volt hazája nemzeti csapatának, amely meggyőző fölénnyel utasította maga mögé a horvát, az izraeli és a bolgár válogatottat.

Az MKB-Euroleasing új szerzeménye a továbbjutás szempontjából döntő fontosságú horvátországi összecsapáson 31 perc alatt 21 pontot és 14 lepattanót (7 támadó, 7 védő) szerzett. Remekelt Bulgáriában (27 perc alatt 22 pontot s 11 lepattanót szerzett), valamint az izraeliek elleni hazai összecsapáson is, amelyen 22 pont és 12 lepattanó volt a statisztikai mérlege.

Gorbunováék tehát továbbléptek a pótselejtező következő körébe, ahol már az EB helyszínén, Törökországban a mieinket búcsúztató lengyelekkel, valamint a szlovákokkal találkoznak a döntőbe jutást jelentő egyetlen helyért.

A soproniak szerb centere, Ivana Matovic pedig már biztos EB-résztvevőnek tekinthető, lévén a szerbek már korábban kvalifikálták magukat a kontinensviadalra. A felkészülését Sopronban kezdő Matovic a múlt hét közepén csatlakozott hazája válogatottjához.

Kiskunhalas Graboplast-ETO 18-32

4 - 2-esvédekezéssel kezdett a vendégcsapat, de tíz percig tartani tudta magát a hazai együttes. Tovább olvasom