2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Győzelem egy barát emlékére

Az olasz Giancarlo Fisichella, a Renault olasz pilótája nyerte a Forma–1-es autós gyorsasági VB Malajziai Nagydíjat.

A második helyen Fisichella csapattársa, a vb-címvédő spanyol Fernando Alonso, míg a harmadikon a brit Jenson Button (Honda) ért célba.
A versenyt az élről kezdő Fisichella magabiztos teljesítménnyel nyert és ezzel Forma–1-es pályafutása harmadik futamgyőzelmét szerezte meg.
Az idénynyitó bahreini futamon első helyen végzett Alonso csak a hetedik pozícióból vághatott neki az 56 körös versenynek, ám remek boksztaktikájának köszönhetően sikerült maga mögé utasítania a rajtrács második pozíciójából indult Buttont, s így 18 pontjával megerősítette vezető helyét az idei pontversenyben.

A verseny rajtja Fisichellának sikerült a legjobban, biztosan megtartotta vezető helyét, s egészen első bokszkiállásáig az élen haladt. Mivel ő jött ki legkorábban tankolni (17. kör), ekkor ideiglenesen Button vette át a vezetést, mögötte pedig a gyengébb kvalifikációs eredménye miatt csak a hetedik helyről startolt Alonso haladt.

A brit és a spanyol pilóta kiállása után visszaállt a „világ rendje", Fisichella újra vezetett, ezt követően pedig hiába várt még egy kerékcsere szinte mindenkire, az olasz már nem engedte ki a kezéből ezt a pozíciót.
A mezőny többségével ellentétben a Bahreinben bravúros produkcióval harmadik finn Kimi Räikkönennek mindössze néhány kanyar jutott a vasárnapi futamon, ugyanis már az első körben, egy ütközés következtében kiesett. A McLarennél pedig talán csak a Williams-istállónál bosszankodhattak jobban, ugyanis a hetedik körben a szombaton harmadik legjobb kvalifikációs eredményt elért német Nico Rosberg, majd a 17. körben az ausztrál Mark Webber is feladni kényszerült a viadalt.

7. Jacques Villeneuve (kanadai, BMW-Sauber) 1:20.400 p hátrány,
8. Ralf Schumacher (német, Toyota) 1:21.200 p h.

8. Mark Webber (ausztrál, Williams) 3,
9. Villeneuve és Nico Rosberg (német, Williams) 2–2, 11. R. Schumacher és Christian Klien (osztrák, Red Bull Racing) 1–1.

Csapatok:

1. Renault 28 pont,
2. Ferrari és McLaren-Mercedes 15–15,
4. Honda 11, 5. Williams 5,
6. BMW ó-Sauber 2,
7. Toyota és Red Bull Racing 1–1.

Következik a világbajnokság harmadik futama: Ausztrál Nagydíj (április 2., Melbourne).

Új védelem Gyirmóton

Az NB II-ben a Mosonmagyaróvári TE és a Gyirmót ma idegenben lép pályára. Előbbi Barcson, utóbbi… Tovább olvasom