2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 19°C Még több cikk.

Győzelem az első győri bajnoki mérkőzésen

Futsal - Izgalmas, jó hangulatú mérkőzésen nyert hétfő este a Szentes ellen a győri Duna Takarék az élvonalbeli futsalbajnokságban. Ezzel eldőlt, hogy az alapszakasz végén nyolcadik lett az együttes és a rájátszásban a Berettyóújfaluval csatázik.

Duna Takarék AFC–Legrand MetalCom Szentes 6–3 (4–2)
Győr, 800 néző. V.: Berta, Varga, Iván.

Duna Takarék: Matkovics – Dróth, Gölesz, Peczár, Szabó P. Cs.: Stemmer, Fürst, Germán, Czetti, Kertész. Edző: Nahóczky Attila.
Gsz.: Peczár (2), Czetti (2), Szabó P., Kertész, ill. Szabó L. (2), Zakar.

A kezdőrúgást Görbicz Anita és Böőr Zoltán végezte el. A hangulatról egy fúvószenekar tagjai – a győri zeneművészeti főiskola hallgatói – gondoskodtak, ezt jó első félidei játékkal honorálta a győri csapat. Két góllal gyorsan elhúzott a hazai gárda, majd kiegyenlített a Szentes. A vendégek hatodik hibája után büntetőből Peczár szerzett ismét előnyt, a másik oldalon viszont Matkovics hárított egy büntetőt. Peczárék végül kétgólos előnnyel (4–2) vonulhattak pihenőre az első húsz perc után. A második játékrészben sokáig nem talált kapuba egyik csapat sem – rengeteg hazai lehetőség maradt kihasználatlanul –, aztán a Szentes büntetőből szépített, szorossá téve a végjátékot, ám a jól hajrázó hazai gárda végül Czetti és Kertész újabb góljaival magabiztosan 6–3-ra győzött.

A Duna Takarék ezzel nyolcadik lett, s a rájátszásban az első Berettyóval találkozik a két megnyert mérkőzésig tartó párharc során. Az első összecsapást pénteken Berettyóújfaluban, a második mérkőzést március 23-án Győrben rendezik.

Nahóczky Attila: Egy lelkes és szervezetten futballozó Szentes ellen nehezen szereztük meg a győzelmet, ami főképp második félidei gyenge helyzetkihasználásunknak volt köszönhető.