2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 23°C Még több cikk.

Győzelem Angola ellen

A magyar válogatott tét nélküli mérkőzésen kötelező győzelmet aratott Angola ellen a németországi férfi-VB-n.
A magyar válogatott tét nélküli mérkőzésen kötelező győzelmet aratott Angola ellen a németországi férfi-világbajnokságon, így a Skaliczki-csapat pontveszteség nélkül zárta a csoportküzdelmeket, és maximális két ponttal jutott a szerdán kezdődő középdöntőbe, ahol először szerdán Csehország lesz a mieink ellenfele.

E CSOPORT, 3. FORDULÓ

Magyarország–Angola 34–31 (19–15)

A magyar gólszerzők: Gál 10, Mocsai 6, Nagy K. 5, Tombor 4, Császár 3, Ilyés, Vadkerti, Katzirz 2–2.

Az már a mérkőzés előtt eldőlt, hogy a magyarok a csoport élén, az angolaiak pedig az utolsó, negyedik helyen végeznek. Skaliczki László szövetségi kapitány ezúttal olyanoknak szavazott bizalmat, akik eddig kevesebbet szerepeltek.

A várakozásoknak megfelelően magyar gólokkal indult az összecsapás, az afrikaiak csak a 6. percben, 3–0-nál találtak be először. Különösen Mocsai volt elemében, gólokat lőtt és szép passzokkal szolgálta ki társait, főleg a beállós Gált. Fokozatosan nőtt a különbség, a 24. percben 17–8 volt az állás. Angola a szünet előtti utolsó hat percet 7–2-re megnyerte, jelezve: nem lehet senkit sem lebecsülni.

A második félidő két angolai találattal indult (19–17), és Katzirz büntetésekor még szorosabb lett a csata (22–21). Mocsai azonban vállára vette a csapatot, míg a csereként beállt Tatai szép védésekkel mutatkozott be. Állandósult a három-négy gólos különbség, majd egy újabb hullámvölgy, és 31–30-ra jött fel az ellenfél az 54. percben. Skaliczki időt kért, és ez legalább arra jó volt, hogy a végjátékban megfelelően összpontosítson a gárda.

A magyar csapat két ponttal kezdi meg a középdöntőt, melyben először a csehekkel mérkőzik meg. Skaliczki László szövetségi kapitány: „Ismét bebizonyosodott, már nincs a világon olyan csapat, amely ellen könnyelműsködni lehet. Védekezésben nem nyújtottuk azt, amit az első két mérkőzésen. Az már csak a mi szerencsénk, hogy Angola nem tudott élni a lehetőséggel.Most jön a középdöntő, lényegesen nehezebb ellenfelekkel. Ha úgy játszunk, mint a dánok és a norvégok ellen, akkor szép eredményt érhetünk el a vb-n." A csoport másik mérkőzésén: Dánia–Norvégia 27–25.