2018. 06. 21. csütörtök - Alajos, Leila 20°C | 29°C Még több cikk.

Győzelem ''angol'' gólokkal

Magyarország - Moldova: 2-0 (1-0). "Harcos" EB-selejtezőn győzedelmeskedett válogatottunk.

9. p: Gera perdített Hajnalhoz, aki a bal oldalról beadta a labdát, melyet Juhász visszafejelt és Priskin közelről a hálóba csúsztatott. 1–0.
52. p: Vadócz futott el a jobb oldalon, veszélytelennek tűnő beadása után Pascenco úgy ért a labdához, hogy az a kezéről a kapufára pattant.
53. p: Priskin 20 méterről bombázott kapura, a labda a felső lécről vágódott le.
63. p: Hajnal ívelt keresztbe egy szabadrúgást a bal oldalról, a hosszú oldalon őrizetlenül hagyott Gera kapásból a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2–0.

Az első játékrészben a vendégek birtokolták többet a labdát, de egy lesgólt leszámítva nem akadt komoly helyzetük. A magyar együttes korán vezetést szerzett, utána a biztonságra fektette a hangsúlyt. Gera veszélyes kapáslövésén kívül a vendéglátók sem jelentettek komoly veszélyt a kapura.
A második 45 percben végig a házigazdák akarata érvényesült, akik több látványos akciót vezettek és végül a két Angliában légióskodó játékos vezérletével megérdemelten győztek a szünet után rendkívül keveset mutató moldovaiak ellen.

Várhidi Péter: – Ez egy ütközet volt, melynek során ellenfelünk a párharcokra helyezte a fő hangsúlyt és az első félidőben ezek többségét meg is nyerte. A második játékrészben mi is harcosabbak voltunk,  megküzdöttünk a helyzetekért és ez a stílus vezetett eredményre. A  kapu előtt már a mi technikai fölényünk érvényesült.

Igor Dobrovolszkij: – Ezen a mérkőzésen nem volt játék. Gratulálok a magyar csapatnak és nem haragszom a játékosaimra.

Tragikus előreszaltó

Súlyos sérülést szenvedett a hétvégi makói diákolimpián Virág Zsolt, a győri Bercsényi DSE versenyzője. A tehetséges tornász egyik nyakcsigolyája mozdult el, Szegeden öt órán keresztül műtötték. Az ottani orvosok nem tudták megjósolni, milyen következményekkel jár a baleset, bár már a legrosszabbra is felkészítették a fiatal sportoló családját. Szerintük azért van remény arra is, hogy az erős fizikumú fiatalember felépül. Tovább olvasom