2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 12°C | 24°C Még több cikk.

Győzelem a rangadón: Audi ETO-Debrecen 32-26

A címvédő Audi ETO az NBI rangadóján, hazai pályán hat góllal verte a tavalyi ezüstérmes DVSC együttesét.

GYŐRI AUDI ETO KC - DEBRECENI VSC-KORVEX 32-26 (17-11)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 1500 néző. V.: Herczeg, Südi.

Audi ETO: PÁLINGER – Orbán, Bradeanu 4, Kovacsics, Spiridon 3, AMORIM 4, Vérten 2. Cs.: Pásztor (kapus), GROS 7/3, Görbicz 4/2, Mraviková 1, MAYER 7, Szegedi.
Edző: Konkoly Csaba.

Debrecen: Triffa – Csáki, Bulath 2, Bognár 8/5, SZABÓ V. 4, Bogdanovic 2, KAZAI 6. Cs.: Kiss É. (kapus), Borbás 1, Sopronyi 2, Slakta 1, Juhász, Hornyák D.
Edző: Köstner Vilmos.

Hétméteresek: 7/5, ill. 9/5. Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Fotók: Fazekas Barnabás

Nem túl jó védekezéssel kezdtek a csapatok, hiszen négy perc elteltével már mindkét gárda neve mellett négy-négy találat állt.
A tavalyi ezüstérmes Debrecen láthatóan jól felkészült a győriekből, s tartotta a lépést a bajnokkal, melynek soraiban nem volt ott az Achilles-inával bajlódó Katrine Lunde Haraldsen, ugyanakkor átöltözött és leült a padra Hornyák Ágnes, aki a meccs előtti napon belázasodott. Játékát azonban nem kockáztatta meg Konkoly Csaba.

Volt egyébként még egy sérültje a csapatnak: Bakos István másodedző múlt hétfőn beszállt az edzésbe, s egy rossz mozdulat következtében elszakadt az Achillese. Ez sem gátolta azonban meg abban, hogy – egy sámlira felpolcolt lábbal – ott legyen a mérkőzésen, melynek 15. percében védekezést váltott a zöld-fehér gárda.

Hogy a nyitott fallal mennyire nem tudott mit kezdeni a Debrecen, jól mutatja, hogy 8–8 után kevesebb mint tíz perc alatt 16–9-re módosult az eredmény. Köstner Vilmos pedig megpróbált „belenyúlni" a mérkőzésbe, 11–9-nél időt kért, amire öt győri gól volt a válasz.

Ezzel gyakorlatilag egy félidő után eldőlni látszott a rangadó sorsa. Ráadásul szünet után is folytatta ötletes játékát a bajnok. A csereként beállt Mayert egyszerűen nem tudták tartani a debreceni védők, a beállós nagyon élt, s vezérletével már tíz gól is volt a különbség.

A nagy előny birtokában viszont egyre sűrűbben hagyott ki a győriek figyelme, ráadásul az indiszponált játékvezetői kettős is borzolta a nézők és a két edző idegeit. A végén közelebb is zárkózott az Audi-ETO-hoz a Loki, de a magabiztos győzelmet nem fenyegette veszély. A különbség ugyancsak hat lett, de a meccs képében a nagyobb arányú siker is benne volt. Most belefért az üresjárat, a BL-ben viszont ezért később súlyos árat fizethet a győri gárda.

Konkoly Csaba: – Az első félidőben fegyelmezetten, taktikusan védekeztünk és támadtunk. Szünet után viszont a nagy előny birtokában hektikussá vált a játékunk, s olyan szituációkból kaptunk gólokat, melyekből ezen a szinten nem szabadna.

Köstner Vilmos: – Tetszett, hogy jól alakítottuk ki a helyzeteket, nagyon nem tetszett ugyanakkor, ahogy ezeket kihagytuk. Jól küzdött a csapat, vereségünk a játék képének megfelel.
-Szabó Gábor-

A mérkőzés online közvetítése:

60. perc: Gros bombagólja után Köstner Vilmos időt kér. Húsz másodperc van hátra a meccsből. 32-26. Vége a mérkőzésnek.

59. perc: Mayer, majd Borbás eredményes. 31-26.

58. perc: Megint egy debreceni hetes. Bognár lövését Pásztor védi, de az ismétlést már nem éri el. 30-25.

57. perc: Pásztor védi Sopronyi büntetőjét!

55. perc: Bognár újabb hetest lő be. 30-24.

54. perc: Gros sokadik gólpasszát osztja. Most Mayer eredményes belőle. 30-22. Bgnár belövi a debreceni büntetőt. 30-23.

53. perc: Slakta a jobb szélen marad ziccerben. 29-22.

52. perc: A remek formában védő Pálingert Pásztor váltja a győri kapuban. Kazai már neki lövi a Loki 21. gólját. 29-21.

51. perc: Gros most megmutatja, hogy átlövésből mit tud. Kilencről akaszt óriási gólt a bal felső sarokba. 29-20.

50. perc: Gros hetese megint pontos. 28-19. Bognár is betalál. 28-20.

49. perc: Leindítás, ziccer, Kazai-gól. 27-19. Konkoly Csaba kér időt.

48. perc: Gros, Bognár és Bogdanovic is eredményes. 27-18.

44. perc: Bulath is kiáll két percre. A hetest Gros lövi be. 26-16. Tíz gól a különbség!

43. perc: Mayer szórja a gólokat. 25-16. Bognár kap közben két percet.

42. perc: Kazai lő a rövid oldalra pontosan a bal szélről. 24-16.

40. perc: Mayer szed le a levegőből egy passzt, majd azzal a landülettel a kapunak háttal állva húzza a hálóba a labdát. 24-15.

39. perc: Mayert Bogdanvic és Szabó együtt sem tudta megállítnai. 22-14. Mayer egy hosszú indítás után, Sopronyi átlövésből szerez gólt. 23-15.

37. perc: Borbás passzol, Szabó befordul és a kapu közepébe lő a hatosról. 21-14.

36. perc: Amorim találatára Sopronyi válaszol. 21-13.

35. perc: Görbicz a jobb kapufára lővi a büntetőt, de összeszedi a kipattanót, és ezt már nem hibázza el. 20-12.

33. perc: Bogdanovic a felső lécre ejt egy hetest, Mayer pedig gólt szerez beállóból a túloldalon. 19-12.

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Mravikováé az első gól. Bulathot kiállítják. 18-11. Bogdanovic emberhátrányban szerez gólt. 18-12.

Fotók: Bertleff András

A félidőben: 17-11

30. perc: Konkoly Csaba kér időt, fél perccel a félidő vége előtt. Időntúli szabaddobással zárul a félidő.

28. perc: Mravikovát állítják ki. Bognár értékesíti a büntetőt. 17-11.

26. perc: Bradeanu gólt, Kovacsics kapufát lő. 17-10.

25. perc: Gros ezúttal a jobb szélre passzol pontosan Spiridonhoz. Gól. 15-9. Gros "szólóból" is betalál. 16-9. Szabó nyolc perc után szerez újra debreceni gólt. 16-10.

22. perc: Görbicz passzából Vérten talál a hosszú felsőbe a bal szélről. 14-9. Spiridon kap két perces kiállítást.

20. perc: Bradeanu, majd néhány másodperccel később Görbicz is gólt szerez. 13-9.

18. perc: Görbicz ad gólpasszt a lendületből érkező Bradeanunak. 11-9. Köstner Vilmos kér időt.

17. perc: Bulath eredményes emberhátrányben. 9-9. Gros és Spiridon összjátéka jó megint. 10-9.

16. perc: Vérten indul meg. Slakta szabálytalanul sem tudja megállítani. Gól! Slakta kimegy két percre. 9-8.

15. perc: Bognár hetesből egyenlít. 8-8.

13. perc: Amorimról lemarad a fal. Óriási gól a bal felsőbe, kilencről. 8-7.

12. perc: Kazai veri át egy csellel Orbánt és Spiridont. Nagy gól a bal szélről. 7-7.

10. perc: Görbicz eddig csak a heteseket végezte el, most ő irányít. Aztán újabb büntetőt lőhet. Gól. 7-6.

9. perc: Az emberelőnyt kihasználja a Loki. Kazai marad egyedül a bal szélen. 6-6. Görbicz hetesét védi Triffa.

8. perc: Gros ejti be a labdát a beállóban érkező Spiridonnak. Szép gól. 6-5. Kovacsics löki fel Bulathot. Két perc.

6. perc: Bognár nem hátrál meg Amorimtól. Gólt ér a merészség. 5-5.

5. perc: Egy ritusváltás, gyorsul a debreceni akció. Bulath ad gólpasszt Szabónak beállóba. 4-4. Amorim lövésénál tehetetlen Triffa. 5-4.

4. perc: Bulah jobbátlövőből, talpról talál a jobb felsőbe. 3-3. Görbicz hetesgóljával újra az ETO-nál az előny. 4-3.

3. perc: Amorim lövi át a sáncot. 3-2.

2. perc: Bradeanu megy át a falon Szabó mellett. 2-1. Szabó góllal válaszol az előbb "elszevedett" átverésre. 2-2.

1. perc: A Debrecen kezdte a meccset. Az ETO-ban Pálinger előtt Orbán, Bradeanu, Spiridon, Gros, Kovacsics, és Vérten a pályán. Kazai találatával vezet a Loki. 0-1. Gros máris egyenlít. 1-1.

18. 30: A mérkőzés negyed óra múlva kezdődik, a csapatok már a játéktéren melegítenek. Az ETO meghatározó játékosai közül mindenki ott van a nevezett keretben. Ahogy az várható volt, a sérült Lunde ezúttal nem játszik.

A nagy rivális Debrecen együttese a legerősebb keretével érkezett Győrbe, több válogatott játékossal a soraiban. Egykori győri játékosoka - Juhász, Bognár, Borbás, Bulath - is pályára léphetnek Köstner Vilmos együttesében.

18.40: A csarnokban telt ház, és borzasztó hőség várta a csapatok bemutatását. Minden készen áll a bajnokság rangadójára.

Vezetőedző: Köstner Vilmos

Bár a Dunaújváros és legutóbb az Alcoa FKC ellen is nehéz mérkőzést játszott az Audi-ETO női csapata, mégis ma este vár az első igazi rangadó a győriekre. Az eddigi három fordulóban győztes címvédő zöld-fehérek a még szintén hibátlan Debrecen együttesét fogadják a tévéközvetítés miatt szokatlan időpontban.

Konkoly Csaba vezetőedző szerint az előző két meccs is „rangadóízű" volt, de tény, hogy most az eddiginél is koncentráltabb játékra lesz szükség.

„Székesfehérváron jól játszott a csapat, ami mindenképpen biztató. Tény, hogy az elején megint egy kicsit nehezen indult be a gépezet, talán a tét, az elvárás volt az, ami egy kicsit megfogta a csapatot. Miután megnyugodtunk, magabiztossá váltunk, s úgy érzem, teljesen megérdemelten győztünk ilyen arányban. Mindebből tovább lehet építkezni, s szükség is van rá, mert szép lassan jönnek a nagy feladatok" – mondta Konkoly Csaba, aki Katrine Lunde Haraldsen játékát ezúttal sem kockáztatja majd.

Rangadó ide vagy oda, Görbiczék számára kötelező a győzelem.

„Igazából nem tudni, mi a gond. Orvosilag rendben van a sérülés, mégis érez fájdalmat az Achilles-ín környékén. Feleslegesnek érzem, hogy kockára tegyük a játékát, s esetleg hosszabb időre kidőljön. Fehérváron Pásztor Bettina nagyszerűen védett, ami az edzésmunkája alapján nem volt számomra meglepetés. Jó volt látni, hogy ilyen fiatalon sem ijedt meg, s tudott segíteni. Pálinger Katinak szüksége volt azokra a pihenőidőkre, s ez a későbbi teljesítményén is meglátszott. Jól mutatja ezt, hogy mindketten ötven százalék fölött védtek az Alcoa otthonában" – folytatta a szakvezető.

A Debrecennel kapcsolatban annyit mondott: tavalyhoz képest biztosan látszik, hogy Köstner Vilmos többet tudott dolgozni a csapattal.

„Nyilván saját szája íze szerint alakította ki a Loki játékát, melyben meghatározó a belső hármas, különösen Bulathra kell figyelni, valamint a két kapus, Triffa és Kiss is remekül kiegészíti egymást. Mindent egybevetve azonban számunkra nem lehet más a cél hazai pályán, mint a győzelem megszerzése. Ez gyakorlatilag kötelező feladat" – tette hozzá Konkoly Csaba.

• 7. alacska 2010. szeptember 16. 08:48
    „A védekezésen sürgősen javítani kell. Ennyi kapott góllal a kupaküzdelmekben baj lehet.”
  • 6. Mazsyka 2010. szeptember 15. 10:17
    „Szép volt lányok! Hajrá,csak így tovább!”
  • 5. FrankieBoy 2010. szeptember 15. 00:00
    „Levi104, Lundének még fáj az Achillese, és bár orvosi probléma nem látszik, nem akarják kockáztatni a VK és a BL kezdete előtt - nagyjából ezt nyilatkozta Konkoly Csabi. ja, még annyit, hogy így is közel teljes értékű edzésmunkát végez. De ma Ginniet megint kitűnőek kiegészítette a kis Pásztor Bettina, nagyon ügyesen védett!”
  • 4. IV.Béla 2010. szeptember 14. 22:29
    „Az érdekel, ami nem igaz, nasi. Ami igaz, azt nem lehet megcáfolni. :)”
  • 3. nasi12 2010. szeptember 14. 22:24
    „Curva szép játék, parádés gólok, és rengeteg ember!
    Leiskoláztuk az ország másik legjobbját.
    T. Béla.
    Sajnálom, hogy téged nem a játék érdekel, csak a nézőszám.
    De legyen igazad, a teltháznál kettővel kevesebben voltak!”
  • 2. IV.Béla 2010. szeptember 14. 21:10
    „"18.40: A csarnokban telt ház..."
    Ne hazudjunk már ekkorát, jó, ha volt kint ezer ember.”
  • 1. Levi104 2010. szeptember 14. 19:38
    „Lunde miért nem játszik ill miért nem nevezték?!?!”

Régi sikerekről meséltek

A Szabadhegyi találkozások címen futó győri rendezvénysorozat legutóbbi állomásán Verebes József mesteredző, valamint Hajszán Gyula volt a vendég. Tovább olvasom