2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Győzelem a lettek ellen

A Cipruson edzőtáborozó magyar labdarúgó-válogatott 0–1 után tíz emberrel fordított 2–1-re a nemzetközi felkészülési tornán a lettek ellen. A döntőben a mieink Romániával játszanak szombaton.
Magyarország–Lettország 2–1 (0–0)
Felkészülési labdarúgótorna, Ciprus, Limasszol, 400 néző. Vezette: Panaiotisz.
Magyarország: Végh – Böjte, Stark, Pető Z. (Lendvai 76.) – Bodnár L., Molnár B., Tóth B. (Tököli 72.), Füzi – Gera – Torghelle (Komlósi 92.), Kenesei. Szövetségi kapitány: Lothar Matthäus.
Gólszerzők: Tököli (82.), Kenesei (86.), ill. Stepanovs (65.).
Kiállítva: Molnár (73.).

Európa-bajnoki döntőbe jutott csapat volt az ellenfele a magyar labdarúgó-válogatottnak a ciprusi nemzetközi felkészülési tornán. A lettek a mieinkkel azonos csoportból második helyen kerültek tovább, és a pótselejtezőn nagy meglepetésre a törökök búcsúztatását követően szerepelhetnek a portugáliai Eb tizenhatos fináléjában.

Már a tizedik percben vezethettünk volna, ám Kenesei a Torghelle buktatássáért(?) megítélt büntetőből a kapufára lőtt. A 65. percben egy jobb oldali beadást az angol Arsenal egykori játékosa, Stepanovs fejelt a kapuba, 0–1. A 73. percben Molnárt második sárga lappal kiálíltották. A hajrában előbb Gera ívelése után Torghelle a kapust megelőzcve fejelt Tököli elé, aki nem hibázott, 1–1. A 86. percben labdaszerzés után Tököli sarkalt Keneseihez, a Kínában profiskodó támadó pedig a kifutó Vanins alatt lőtt a kapuba, 2–1.

Lothar Matthäus: - Végig jobban és ötletesebben játszottunk a letteknél, de természetesen némi szerencse is kellett a győzelmünkhöz. Németként büszke vagyok a magyar csapatra.