2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

Győrszemere-Jánossomorja rangadó vasárnap

Egymás ellen játszik a megyei I. osztály első és második helyezettje.
A Győrszemere az ötödik fordulóban vette át a vezetést a bajnokságban, azóta volt a nyomukban a Jánossomorja, amely a szemereiekhez hasonlóan addig csak egy meccsen veszített pontokat (Győrszemere Kapuvár ellen, Jánossomorja Öttevény ellen játszott döntetlent). A 11. fordulóban aztán egyszerre botlott a két éllovas, a Jánossomorja Kapuváron kapott ki, a Győrszemere pedig másfél év után elveszítette hazai veretlenségét és Öttevény 2-0-ra verte őket.
Legutóbb, a 12. fordulóban a Jánossomorja hazai pályán nyert a Pannonhalma ellen, míg a Győrszemere ismét kikapott, ezúttal Ménfőcsanakon szenvedtek 3-0 arányú vereséget. A fordulót követően a Jánossomorja átvette a vezetést a tabellán.
Vasárnap 14 órakor Győrszemerén kiderül, hogy talpra tud-e állni a tavalyi bajnok a két vereség után, vagy a Jánossomorja el tud lépni immár négy ponttal tőlük. Egy biztos: a döntetlennek egyik csapat sem örülne.
Az utolsó két őszi fordulóban a Győrszemerére két nagyon nehéz mérkőzés vár Győrladaméron (7. helyezett) és hazai pályán Rajka ellen (6. helyezett), míg a Jánossomorja ellenfelei könnyebb diónak tűnnek: a Nagyszentjánost (9. helyezett) fogadják, majd Koroncón (8. helyezett) fejezik be az őszt.

Nagy meccs lehet még a Kapuvár-Rajka találkozó is, ahol a harmadik helyezett fogadja a hatodikat. A Fertőszentmiklós-Szany mérkőzés tétje a hazaiak számára nagy: ha a 12. helyezett ellen sem tudnak nyerni, akkor a tabella alapján a tavaszt kiesőjelöltként kezdik majd (a Rajka és a Petőháza ellen jóval kevesebb eséllyel lépnek pályára a hátralévő fordulókban).

A megyei II. osztály soproni csoportjában is az éllovasok mérkőznek: Répcementi-Lövő rangadó lesz vasárnap. A Sokorópátka, az Ikrény, a Rábaszentandrás és a Várbalog őszi bajnok a harmadosztályban.

Európa Liga: még pontatlan a Debreceni VSC

Negyedik mérkőzését is elveszítette a Debreceni VSC az Európa Ligában, miután csütörtökön… Tovább olvasom