2017. 12. 12. kedd - Gabriella 4°C | 14°C Még több cikk.

Győriek az Európa-bajnokságon

Szolnokon rendezték meg az első felnőtt válogató- és ifjúsági tájékoztató versenyt. A Győri Vízisport SE versenyzői közül többen is kiharcolták az Európa-bajnoki részvétel lehetőségét.

A kétszeres olimpiai bajnok Kammerer Zoltán meggyőző teljesítménnyel nyert sikeres számaiban, így Storcz Botond oldalán 500 méter párosban, míg ezren a Kammerer, Storcz, Vereckei Ákos, Horváth Gábor alkotta hajó tagjaként. Mindez egyébként azt jelenti, hogy a május 21. és 23. közötti poznani Európa-bajnokságon ezen a két távon indulhat a győri színekben versenyző „Kamera".

Rajta kívül a felnőtteknél a télen a KSI-től igazolt Benkő Zoltán remekelt, hiszen egyesben ezer méteren mindössze hét tizedmásodperccel lemaradva második lett, s ugyancsak második lett 500 méteren. A hosszabbik távon Kammerer is elindult, itt negyedikként ért célba. Benkő nagy valószínűség szerint így helyet kap majd az EB-n az 500 méteren induló négyesben.

Párosban ezer méteren a maratoni szakágban sikerrel lapátoló Salga István is vízre szállt – maratonis társával, a tolnatextes Jámbor Attilával –, s be is jutott az A döntőbe, ahol az egység végül ötödik lett. Mindez azt jelenti, hogy Salga számára a minimális esély is elszállt, hogy részt vegyen az athéni olimpián.

Szólni kell még a 200 méteres versenyekről is, ahol kajak egyesben Kadler Viktor első, a Honvéd-Westel kajakosával, Beé Istvánnal párban pedig második lett. Utóbbi számban a Kammerer, Storcz duó harmadikként haladt át a célon. Kadler várhatóan egyesben és négyesben indulhat majd Poznanban.

Az ifjúságiak közül Takács Viktor teljesítménye emelkedett ki a többiek közül, hiszen a győri fiatalember ezer méteren a dunaferres Volein Viktorral, ötszázon pedig a KSI-s Korsánszky Péter Dániellel lett aranyérmes. A hosszabbik távon a Széles Gábor, Nagy Péter egység harmadik lett. Takács egyesben az ezerméteres távon harmadik lett.
Az ifi kajakosok egyetlen érmét a fiúknál ezer méteren Holpert Ervin szerezte, aki megnyerte a viadalt.