2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Győri vereség kapusáldozattal

Az őszi idény utolsó idegenbeli bajnoki mérkőzését játszotta az ETO csapata, amely vereséggel zárult.

Újpest - Győri ETO FC 3-1

2. p: Kenesei tizenhét méteres lövését Vlaszák kiütötte.

23. p: Sándor György tizenhat méterről leadott lövését Sztevanovic könnyedén védte.

34. p: Rajczi beadására Vermes érkezett, de Sztevanovic lábbal hárítani tudott.

40. p: Rajczi vezette rá Somogyira a labdát, de a fiatal kapus bravúrral hárított.

45. p: Kenesei kiugratása után Tóth P. került helyzetbe, de lövés helyett inkább passzolt, így odalett a lehetőség.

45+4 p: Megszerezte a vezetést az Újpest. Feczesin ugratta ki Rajczit, s a csatár tíz méterről a jobb alsó sarokba rúgta a labdát. 1–0.

50. p: Egyenlített az ETO. Regedei baloldali beadása után Mátyus tíz méterről a bal alsó sarokba csúsztatta a labdát.

54. p: Kenesei került helyzetbe, de 11 méteres lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

58. p: Sándor György remek ütemű passza után Feczesin Somogyi felett a kapu közepébe emelte a labdát. 2–1.

69. p: Feczesin tizennyolc méteres lövését Somogyi kiütötte, Pusztai pedig szögletre mentett.

77. p: Rajczi jobb oldali beadásába Jäkl tette bele a lábát, a labda pedig a győri kapu hosszú sarkába hullott. 3–1.

80. p:
Regedei balról érkező beadására Mátyus érkezett, a védő a kapunak háttal állva rúgta el a labdát, amely a kapufán csattant. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a győri védő gyanús körülmények között esett el.

Az őszi idény utolsó idegenbeli bajnoki mérkőzését játszotta tegnap a Győri ETO FC csapata az újpesti Szusza Ferenc stadionban. A vasárnap délelőtti tévés matiné tétje a hazai együttes számára volt nagyobb, hiszen egy esetleges sikerük esetén a tabella első helyére ugorhattak volna. Reszeli Soós István, az ETO szakmai igazgatója nem változtatott az előzetesen megadott összeállításon. Az eltiltott Priskin Tamás helyén Bajzát Péter kapott lehetőséget a bizonyításra.

Az ETO Kenesei Krisztián révén már a találkozó első perceiben veszélyeztette az újpesti kaput. A vendégek egyébként alaposan megszervezték a védekezésüket: a négy hátvéd előtt Jäkl Antal és Regedei Csaba személyében még két labdaszerző középpályás is volt. Sőt, a hazai támadások esetén nagyon gyakran Bajzát Péter is visszalépett a fedezet sorba. Mindezeknek köszönhetően a lila-fehérek nagyon kevés gólhelyzetet tudtak kidolgozni Szasa Sztevanovic kapuja előtt. A szerb kapust egy ütközés után le kellett cserélni. A találkozó után kiderült, hogy súlyos sérülést szenvedett.

A helyét Somogyi Csaba foglalta el, aki ezen a mérkőzésen mutatkozott be az élvonalban, ráadásul rögtön egy bravúros védéssel. A félidő végére elég paprikás lett a hangulat, több tömegjelenet is kialakult. Meglepő módon a vendégek futballoztak idegesebben, a negyvenöt perc alatt négy sárga lapot is begyűjtöttek, amelyek közül kettő teljesen felesleges volt. A nem kevesebb, mint hat perces ráadásban aztán megszerezték a vezetést a hazaiak, így egygólos előnnyel vonulhattak pihenőre.

A szünetben Reszeli Soós István cserélt: Bajzát helyett Lendvai Miklós lépett pályára. Jól kezdte a második félidőt az ETO, hiszen Mátyus János egyenlíteni tudott. Sőt, a folytatásban is támadásban maradtak a zöld-fehérek és ha Kenesei jobban koncentrál, könnyen megfordíthatták volna a találkozót. Ami nem jött össze az egyik oldalon, az sikerült a másikon: Feczesin Róbert találatával ismét a hazaiaknál volt az előny. A gól után fölénybe kerültek a hazaiak és egy szerencsés góllal tovább növelték az előnyüket, bebiztosítva a győzelmüket is. Sikerükkel a táblázat élére álltak.

Összességében változatos, s küzdelmes mérkőzésen az Újpest megérdemelt győzelmet aratott, bár az ETO jobb helyzet kihasználással ponttal távozhatott volna a Megyeri útról.

Mészöly Géza vezető edző: – Az első félidőben nem játszottunk jól. A játékosok csupán a harmincadik perctől ébredtek rá arra, többet kell tenni a győzelemért. A második negyvenöt percben a játék képe alapján megérdemelt győzelmet arattunk, és nagyon fontos három pontot szereztünk.

Reszeli Soós István: – Jó és drámai fordulatokban gazdag mérkőzést játszottunk. 1–1-es állásnál a győzelemre is felcsillant a remény. Az első félidőben jól megfogtuk az Újpestet, amely szerintem verhető lett volna. Véleményem szerint a játékvezető a hazai csapatot segítette. Érzésem szerint felnőttünk a feladathoz. Ha a korábbi őszi mérkőzéseken is ilyen mentalitással játszottunk volna, akkor több pontunk lenne.

Kikapott az Arsenal, biztosan győzött a Manchester United

A Manchester United könnyedén nyert a kiesés elkerülésért küzdő Portsmouth ellen, míg az Arsenal a… Tovább olvasom