2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Győri sikerek a jégpályán

A Győri ETO HC kölyökcsapata a közelmúltban egy pozsonyi nemzetközi viadalon szerepelt.

A Világsztárok tornájára a Dinamo Moszkva helyett ugrott be a győri csapat. Az ellenfelek között szerepelt a korosztályos szlovák bajnok, egy 2000-es születésű tehetségekből összeállított cseh válogatott, egy 1999-es születésűekből összeállított szlovák válogatott, valamint Pozsony élcsapata.

A Nagy András által dirigált győri gyerekek első meccsüket 2–1-re nyerték, a második meccs 6–2-es vereséggel zárult. A harmadik találkozót 4–4 után az utolsó előtti percben kapott balszerencsés találattal veszítették el a győriek, majd egy 3–3-as döntetlen, végül egy 5–3-as győzelem következett. Mindez azt jelentette, hogy a 7. helyért léphetett pályára a helyosztón az ETO, melyet 7–5-re elveszített. Az utolsó meccs legjobbjának Odnoga Lottit válaszották, aki nagyszerűen védekezett, és az egész mezőnyben egyedüli lányként nyújtott kiváló teljesítményt.

Tornagyőztes előkészítők. A győriek előkészítő – kölyök vegyes – csapata Zalaegerszegen szerepelt egy tornán. A Ferencváros, az Erzsébeti Farkasok, a Kassa ellen dupla győzelem, a Slovan ellen egy döntetlen, egy vereség után csoportelsőként jutottak a döntőbe, ahol a Zvolen várt a csapatra. Az első meccs 1–1-gyel, a második 0–0-val végződött. A büntetők harmadik körét, ezzel együtt a tornát a győri együttes nyerte.

A csapat tagjai: Faggyas Lilla, Faggyas Bálint, Németh Alex, Fekete Botond, Jakabfy Samu, Jakabfy Csongor, Kóczán János, Orosz Gergely, Horváth Dominik, Kokas Balázs, Horváth Milán, Somogyi Nátán, Roczanov Zsolt. Edző: Nagy András.

Ausztriában jártak. Salzburg tartomány télen és nyáron egyaránt népszerű üdülőhelyén, Zell am See-ben huszonkettedik alkalommal rendezték meg az utánpótlás korosztályok legjobb csapatainak rangos tornáját, melyre idén az ETO HC nevezését is elfogadták. A négynapos eseményen 13 csapat vett részt. Az első mérkőzésen a később tornagyőzelemig menetelő finn válogatottal szemben 12–1-re maradtak alul az öt fehérvári játékossal megerősített győri fiatalok. A folytatásban két 3–1-es vereség mellett egy 2–0-ás és egy 3–0-ás siker jelezte, nem véletlenül került a mezőnybe a győri utánpótláscsapat.

A rosszabb gólarány miatt végül az ötödik helyett a kilencedikért léphetett pályára a csapat, mely a helyosztót végül 4–2-re megnyerte.

A Babótnak a finálé már nem jött össze

Magasabb osztálybeli ellenfelével szemben nem sikerült a fináléba jutást kiharcolnia a Babótnak, a… Tovább olvasom