2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Győri siker a futófesztiválon

A lengyel Jaroslaw Janicki és a német Maria Bak nyerte a 16. Bécs–Budapest Szupermaratont.

A Samsung-futófesztiválon a győri Badis Anissa diadalmaskodott. Az utolsó szakaszon, a Budakeszi és Budapest közötti félmaratoni versenyben – melyben a hagyományoknak megfelelően „külsősök" is indultak – a szupermaratonisták közül Bogár János, illetve Maria Bak bizonyult a leggyorsabbnak. A német futónő, akárcsak tavaly, idén is valamennyi etapot megnyert.

Eredmények, 5. szakasz, Budakeszi–Budapest, 20,1 km, férfiak:
1. Bogár János (ENCS EVSC) 1:26.01 ó,
2. Stephan Gunzelmann (német, LAC Quelle Fürth) 1:29.03,
3. Anatolij Kruglikov (orosz, 24 Roslavl) 1:29.03
...6. Jaroslaw Janicki (lengyel, Hermes Gryfina) 1:32.44.

2. Anke Drescher (német, SSC Hanau-Rodenbach) 2:09.39,
3. Ludmilla Kalinyina (orosz, 24 Roslavl) 2:09.55.

Az összetett végeredmény:

1. Bak 34:03.28 ó,
2. Kalinyina 34:52.21,
3. Drescher 37:57.12.
A legkitartóbbak öt nap alatt
összesen 352 km-t teljesítettek a Bécs–Sopron–Győr–Tata–Budakeszi–Budapest útvonalon.

Samsung-futófesztivál

Több mint kétezren vettek részt a 11. Samsung olimpiai futófesztiválon Budapesten. Idén először a Tabánból indult a mezőny, amely – a Bécs–Budapest Szupermaraton futóihoz hasonlóan – a Felvonulási téren ért célba. A férfiaknál Tábor Miklós (21.37 p), a nők között a győri Badis Anissa (24.39 p) teljesítette leggyorsabban a távot.

A csapatversenyben a férfiak mezőnyében a budapesti ötös volt a legjobb, míg a nőknél a Baranya megyeiek győztek. A Héraklész-programban részt vevő sportágak képviselői közül a fiúknál a triatlonozók, míg a lányoknál az atléták diadalmaskodtak.