2018. 07. 17. kedd - Endre, Elek 18°C | 28°C Még több cikk.

Győri reménységek

Szegeden kilenc ország részvételével rendezték meg a kajak-kenusok Európai Olimpiai Reménységek Versenyét. A versenyen a Győri Vízisport SE-t három-három kajakos és kenus képviselte ifjúsági és serdülő korcsoportban.

Varga Dávid (jobbra) kétszer is a dobogó tetejére állhatott.
Közülük a legjobb teljesítményt Varga Dávid kenus nyújtotta, aki az 1988-ban születettek között az 500 és 1000 méteres párosban is első helyezést ért el szegedi párjával, míg egyesben 1000 méteren ezüstérmet szerzett. Ezzel a teljesítményével a magyar csapat legeredményesebb kenus versenyzője lett.
Tőle csak kicsivel maradt el Nagy Péter, aki az 1987-esek között mindkét kettes versenyszámban és 1000 méteren egyesben is második helyezéseket ért el.

A kajakosoknál a legfiatalabb győriként az 1989-es Péter Kristóf egyesben 1000 méteren az előkelő 3. helyet szerezte meg. Az érmek mellé a kenus Németh Gergő begyűjtött még három negyedik helyezést párosban 500 és 1000, négyesben pedig 500 méteren.
Pongrácz Balázs és Both Ádám a kajak négyesben 500 méteren negyedik helyezett egység tagjai voltak. Összesítésben a csapatversenyt és éremtáblázatot is a magyar csapat nyerte olyan erős kajak-kenus nemzetek előtt, mint a németek és a lengyelek.
A sportolókat Szabados Krisztián, Sztanity László és Weisz Róbert edzők készítették fel.

Edzőtáborba vonultak a soproniak

Ibizára utazott az MKB Euroleasing-Sopron csapata, ahol nemzetközi tornán szerepel. A Ventwest… Tovább olvasom