2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 13°C | 22°C Még több cikk.

Győri győzelem a Kaposvár ellen - Fotók

Az első félidőben szerzett két góljának köszönhetően 2-1-re győzött a Győri ETO FC együttese a Kaposvár ellen a labdarúgó NB I 23. fordulójában.

A győriek kezdték jobban a mérkőzést, már a találkozó 9. percében Pátkai fejes góljának köszönhetően sikerült megszerezniük a vezetést. A bekapott gól ellenére a Kaposvár nem kapcsolt nagyobb sebességi fokozatra, továbbra is a hazaiak birtokolták többet a labdát, és a találkozó 25. percében Varga Roland növelte tovább az előnyt.

Az első félidőben a két helyzetét gólra váltó ETO könnyedén szerzett kétgólos előnyt a gyengén játszó Kaposvár ellen.

Győri ETO - Kaposvár: 2-1. Fotó: Mészáros Mátyás.

Sisa Tibor, a vendégek mestere sem volt elégedett a kaposváriak játéka láttán, szokatlan módon két poszton is változtatott a szünetig.

A második játékrészben mintha az öltözőben maradt volna a hazai csapat. A vendégegyüttes tizenkét másodperc elteltével szépített Bebeto révén.

A folytatásban a kaposváriak küzdöttek az egyenlítésért, de nagyobb helyzeteket nem sikerült kidolgozniuk, míg a győriek a gyors ellentámadásokban bíztak, de egy lehetőséget sem tudtak gólra váltani.

Az ETO sorozatban ötödik győzelmét aratta a tavaszi idényben.

GYŐRI ETO FC – KAPOSVÁR 2-1 (2-0)

Győr, 2500 néző. Vezette: Fábián (Farkas B., Márkus)

ETO: Stevanovic – Babic, Djordjevic, Fehér Z., Völgyi – Kamber, Pátkai, Trajkovic – Koltai (Ahjupera 72.), Strestik (Dudás 57.), Varga R. (Dinjar 62.).

Vezetőedző: Pintér Attila

KAPOSVÁR: Hajduch – Zsók, Graszl, Bank, Jánvári – Balázs B. (Grumic 77.), Bőle (Diallo 37.), Addo, Horváth T., – Sedlak (Haruna 37.), Bebeto.

Vezetőedző: Sisa Tibor

Gólszerző: Pátkai (9.), Varga R. (25.), ill. Bebeto (46.)

Sárga lap: Völgyi (84.), ill. Graszl (19.), Addo (45.)

Edzői értékelések:

Pintér Attila: - Először is szeretném megköszönni a közönségnek a támogatást! Tudtuk, hogy a Kaposvár egy szervezett csapat, készültünk a játékukból.

A második félidőt nagyon rosszul kezdtük, a bekapott gól kicsit megfogta a csapatot, gyorsabban túl kellett volna lépnünk ezen, de végül sikerült megszerezni a győzelmet.

Sisa Tibor: - Sokszor megkapjuk a dicséretet, hogy szépen játszunk, de megint kikaptunk. Nagyon sok hibát vétettünk az első félidőben, két helyzetből két gólt kaptunk. Készültünk a fejesekre, de nem tudtuk elkerülni. A második félidőben már jobban játszottunk, de ez már nem volt elég.

Vége a mérkőzésnek!

Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

88.p. A győriek térfelén zajlik a játék.

84.p. Völgyi kapott sárga lapot lerántásért.

82.p. Völgyi ívelt bal oldalról keresztbe Dudás felé, aki hét méterről kapásból lőtt a kifutó Hajduchba.

80.p. Trajkovic megpattanó lövése kevéssel ment el a kapu bal oldala mellett.

77.p. Haruna 22 méteres léc alá tartó lövését Stevanovic bravúrral szögletre ütötte.

74.p. Dudás nagy erővel elvégzett szabadrúgását Hajduch öklözve hárította.

72.p. Koltai helyére Ahjupera érkezett a hazaiaknál.

67.p. Völgyi bal oldali beadása után Trajkovic nagy helyzetben, öt méterről lőtt kevéssel a kapu bal oldala mellé.

64.p. Dinjar tekert 18 méterről jócskán a kapu jobb oldala mellé.

63.p. Ismét cserélt Pintér Attila, Varga helyére Dinjar érkezett.

62.p. Szép győri támadás végén Dudás lőtt jócskán a kapu fölé.

57.p. A mai napon gyenge teljesítményt nyújtó Strestik helyére Dudás érkezett a hazaiaknál.

48.p. Stevanovic ápolása miatt két percet állt a játék.

46.p. Tizenkét másodperc telt el a második félidőből, mikor Haruna indította Bebetot, aki 12 méterről lőtt a kapu bal oldalába.

Szépített a Kaposvár! 2-1

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek! Győri ETO FC - Kaposvár a szünetben 2-0

45.p. Addo kapott sárga lapot Trajkovic felrúgásáért!

42.p. Továbbra is mezőnyjátékot láthatnak a nézők, egyik együttes sem dolgozott ki helyzetet.

37.p. Kettős cserére szánta el magát Sisa Tibor, a vendégek mestere. Sedlak helyére Haruna érkezett, valamint Bőlét Diallo váltotta.

28.p. Bőle szöglete csavarodott veszélyesen a győri kapu irányába, de a léc alá tartó labdát Stvevanovic szögletre ütötte.

25.p. Völgyi bal oldali beadását követően Varga hat méterről fejelt a kapu bal oldalába.

Újabb győri gól!!!!!!

23.p. Csendben csordogál a mérkőzés, egyik együttes sem dolgozott ki helyzetet.

19.p. Graszl kapott sárga lapot Kamber felrúgásáért.

15.p. A gól után is kiegyenlített mérkőzést láthatnak a nézők, de az ETO játékosainak van többet a labda.

9.p. Babic jobb oldali beadása után Pátkai fejelt öt méterről a kapu bal oldalába. (Pátkai a hatodik gólját szerezte a tavaszi fordulókban.)

Góóóóóóól! Vezet az ETO!!!

A találkozó első perceiben nem történt említésre méltó esemény.

A győriek kezdték a találkozót!

A mérkőzés előtt egy perces gyászszünetet tartottak a közelmúltban elhunyt Pálmai József emlékére.

(Életének 69. évében elhunyt Pálmai József, az  egykori kiváló kézilabdázója, majd elnökhelyettese. Pálmai József a hatvanas évek elejétől tagja volt az ETO NB I-es kézilabdacsapatának, szerepelt az akkori idők legnagyobb sikerét jelentő Magyar Népköztársasági Kupa-győztes csapatban 1973-ban. Nem sokkal később befejezte a játékos pályafutását és sportvezetőként dolgozott tovább. Hosszú időn át volt az ETO elnökhelyettese, részese volt a nyolcvanas évek legendás kézilabdás sikereinek (bajnoki címek, magyar kupagyőzelmek és az IHF-kupa megnyerése). Később az ETO, majd az NB I-es labdarúgó klub ügyvezető elnökeként dolgozott)

Az ETO játékosai „Segítsük Vivient" pólóban futottak ki a pályára. (A tizenhét éves Andorka Vivienn egy januári reggelen minden előzmény nélkül kapott agyvérzést. Sokáig küzdöttek az életéért, jelenleg is kórházban kezelik)

Győri ETO FC – Kaposvár 2-1 (2-0)

„A sérülések és a betegségek miatt a héten is sok gondunk volt, de ezzel együtt is le kell győznünk a Kaposvárt – fogalmazott Pintér Attila, az ETO vezetőedzője a mérkőzés előtt.

„A gondjaink miatt igyekszünk úgy „játszani" az emberekkel, hogy a lehető legerősebb összeállításban tudjunk pályára lépni. A Kaposvár sok döntetlent játszott a bajnokság során, valószínű, pénteken is kemény ellenállásra számíthatunk. Bízunk abban, hogy a szurkolóink átsegítik a csapatot a nehézségeken és a közönségünk támogatásával sikerül begyűjtenünk a három pontot" - mondta el a vezetőedző.

A mérkőzésről online tudósítást adunk 18 órától.

• 16. BudaiKr 2012. április 09. 16:23
    „köszi Rtca hogy itt vagy nekűnk!”
  • 15. boberto 2012. április 08. 10:03
    „Loglift: ha ennyire lesújtó a véleményed a magyar fociról, miért olvasgatod róla a cikkeket??? És még hozzászólás írására is pocsékolod az energiád és az időd! Vajon miért? Talán jó érzés valaki(ke)t szidni, fikázni? Akkor inkább örülnöd kellene, hogy ilyen gyenge a magyar foci, mert még maradt értelme az életednek. Na, ennyit az általad emlegetett lelki szegénységről...
    Kár neked a Bibliából idézgetni...”
  • 14. Loglift 2012. április 08. 07:39
    „boberto,
    impala,
    drKotász és társaik!
    Nevetségesek vagytok! Totál igénytelenek!
    Ha neketek ennyi is elég az tökéletesen minősít benneteket.
    Ez a ti szintetek, ennyit tudtok ésszel felfogni!
    Ez egyszerűen gyalázatos amit ma (30 éve) Magyarországon focinak hívnak.
    A magyar focistákonak közük sincs ehhez a sporthoz, egyszerűen SENINK.
    NEM TUDNAK FOCIZNI!
    Ti meg csak örüljetek, hogy a sok-sok kutyaütő banda között az ETO a második.
    Attól, hogy a sz...r keményebb a f..s-nál attól még sz...r marad!
    Hát egyétek csak a keményet, és örüljetek, hogy nektek nem a híg jutott!
    Azt meg aki kicsit is igényesebb nálatok, és kritikát mer megfogalamzni a vakon ajnározott kemény sz...r-otokkal szemben, csak lehurrogni tudjátok!
    GRATULÁLOK!
    Boldogok a lelki szegények....”
  • 13. boberto 2012. április 07. 19:57
    „Hááááá, micsoda hétvége!A Vidike is elixelt:D:D:D Hajrá Győőőőőőőőőr!”
  • 12. boberto 2012. április 07. 17:00
    „Remeg a Debrecen, Hajrá Győőőőr!!!!!”
  • 11. vadfruttik 2012. április 07. 08:49
    „Sosem mondtam,hogy szeretem ezt a pintért és valószínű,hogy befolyásolja is azt amit látok.25éve gyakorlatilag kint vagyok minden hazai és nagyon sok idegenbeli meccsen(hobby szurkoló).Maradtam akkor is amikor reszeli azt mondta,hogy nem kell ide néző,nem a jegyeladásból van a lóvé.Láttam demorallit,moke-t,meg hasonló selejteket...Ezt klementék most überelik.Senki nem fogja feltenni a kezét,hogy "uraim tévedtem,lemondok"-mert nem indulhatunk a kupában.De ne legyen igazam és nyerjük meg ezt a szar magyar bajnokságot szar játékkal és nyáron végre erősítsék meg a csapatot úgy,hogy ne égjünk meg rögtön a nemzetközi kupában,persze ehhez szakítani kell a hagyományokkal és zsebbe kell nyúlni,nem ingyen igazolható selejteket idehozni..IMPALA:te meg ezek szerint egy kérődző patás vagy.”
  • 10. nakiazsivány 2012. április 07. 08:27
    „T Szerk! Varga R. - Dinjar csere kimaradt!”
  • 9. Szitu 2012. április 06. 22:33
    „Fruttika.

Te azért nem mész meccsre,mert fázik a segged a hidegben. Én speciel leszarom hogyan szerzünk 3 pontot,a végeredmény a lényeg. És majd akkor bubogj erős csapatokról meg kupáról,ha majd ott leszünk és megégünk.”
  • 8. impala 2012. április 06. 22:22
    „Vadfruttik.HOBBY SZURKOLÓ VAGY ÉS AZ IS maradsz.Hülyeséget ne írj inkább gyere idegenbe és a hazaira szurkolni.Szégyen hogy ilyen férgek élnek Győrben mint te vagy.”
  • 7. drKotász 2012. április 06. 22:18
    „2. vadfruttik
    sztm, Te maradj is otthon, és duzzogj magadban. Engem csak az érdekel, hogy nyerjünk, ha ez így van, akkor leszarom ki az edző.”
  • 6. impala 2012. április 06. 22:18
    „vadfruttik.Te Győr szégyene vagy.Gyere el az idegenbeli meccsekre és persze a hazaiakra is és utánna pofázz ilyen baromságokat.HOBBY BÉRLETES NE UGASSON MERT MEGBÁNJA!!!!!!!!!!!!!!”
  • 5. boberto 2012. április 06. 21:47
    „vadfruttik: nézd, ha valaki nem képes beismerni tévedését, félretenni nem tudom milyen okból táplálkozó gyűlöletét, aki történjék bármi is, mindig ugyanazt látja (talán mert azt AKARJA látni), akkor az illető ne menjen meccsre, a tévébe se nézze, meg hozzászólásokat se írjon. Lehet Pintért utálni, de ötből öt!Ennél is többet vársz? Mit? 5-ből 6 meccset kellett volna talán nyerniük??? Az a kérdés is felmerül bennem, hogyha a mutatott játék miatt nem mész meccsre, akkor Csertői alatt miért mentél? Vele ugyanezeket a csapatokat sokkal gyengébb játékkal vertük meg, sőt a Kaposvárt meg sem vertük.Ma nem játszottunk igazán jól,de egy nagyon védekező csapattal játszottunk,aki ellen a riválisok is szenvedtek és szenvedni is fognak. Óriási értéke van minden megszerzett 3 pontnak (lásd: Debrecen-Pápa.)A meccs könnyebb is lehetett vplna, magunknak tettük nehézzé. A színvonal nem Premier League, de hát ezt senki sem várta. A nemzetközi kupáról meg annyit, hogy Pintérnél annak idején tisztesen helytálltunk!”
  • 4. Hyppolit 2012. április 06. 21:34
    „A három pont szükséges volt, de ezt a Kaposvárt 8:0 -ra kellett volna megverni.A második félidei játék még az NB III-ban sem elég. Szervezetlenség, kapkodás, kizárólag eladott labdák, teljes ötlettelenség, értelmetlen körömpasszok, érezhetően ráültek az eredményre. Ezért Verebes, ha jól emlékszem, "büntetett". Még talán van idő rendet tenni a fejekben!”
  • 3. bert102 2012. április 06. 21:33
    „Hajrá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 2. vadfruttik 2012. április 06. 21:14
    „Megfogadtam amíg ilyen edzőnk van,bérletem ellenére nem megyek meccsre.Eddig bírtam és csak megerősített ez a meccs is.Szánalom.ALeggyengébbek ellen játszunk,az 57.percen húzzuk az időt(Szasa ebben nagy mester),és mi lett az eredménye?Persze,hál´isten győzelem és mondják majd a pintérbérencek,hogy a győzelmet nem kell megmagyarázni.De mi lesz ha nem a selejttel játszunk?Mi lesz ha mégsem tiltanak el a kupától és indulunk?Talán 4 szer volt a 90 perc alatt,hogy egymás után 3szor egymáshoz tudtuk passzolni a labdát.De lehet tényleg ez a magyar foci..”
  • 1. SzalavicznéCsalaIda 2012. április 06. 18:13
    „Hajrá ETO!”

Súlyemelő Eb – Kiss Attila is beszállt, 10 magyar küzd kvótáért

A törökországi súlyemelő Európa-bajnokságon mindkét nemnél teljes válogatott, a férfiaknál hat-, a… Tovább olvasom