2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -3°C | 3°C Még több cikk.

Győri ETO: négy perc alatt lőtt három gól döntött - fotók

Az OTP Bank Liga 10. fordulójában hazai pályán 4-1-re nyertek a zöld-fehérek a Pápa ellen.

Főként második félidőben nyújtott jó teljesítményének köszönhetően győzött hazai pályán az ETO a Pápa ellen.

Győri ETO FC – Lombard FC Pápa 4-1 (1-0)
ETO Park, 1800 néző. Vezette: Becséri (Szalai, Kóbor)

ETO: Kamenár – Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi – Trajkovic (Mevoungou, 75.), Kamber, Pátkai (Kalmár, 59.) – Martínez (Varga R., 51.), Koltai, Andric. Vezetőedző: Pintér Attila.

Pápa: Szűcs L. – Tóth G., Rodenbücher, Mecinovic, Szabó O. – Maksimovic – Sekour (Eszlátyi, 62.), Tajthy  – Orosz (Arsic, 61.), Griffiths, Quintero. Vezetőedző: Tóth Bálint.

Gólszerző: Pátkai (32.), Trajkovic (55.), Andric (57.), Koltai (58.), illetve Arsic (81.)

Sárga lap: Trajkovic (49.), Andric (58.), Völgyi (69.), Lang (84.), illetve Mecinovic (69.), Griffiths (82.), Quintero (88.)

Pintér Attila:
- Tudtuk, hogy egy jól szervezett csapat érkezik hozzánk, amely jó játékosokból áll. Próbáltuk az első félidőben is járatni a labdát, de ezt nem tudtuk teljesen megvalósítani. Második félidőben olyan gólokat rúgtunk, amire előre felkészültünk, nem hittem volna, hogy ilyen különbséggel fogunk nyerni a Pápa ellen, hiszen korábban a Videoton és a Ferencvárost is megszorongatta. Sajnálom, hogy sokan kritizálták a lelátóról Koltai tizenöt perc elteltével. Sikerült megmutatnia, hogy milyen hasznos a csapat számára és ezúttal is mindent megtett a győzelemért.

Győri ETO - Pápa: 4-1. Fotó: Bertleff András

Tóth Bálint: - Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelten nyertek ilyen arányban. Az első félidőben jól játszottunk, de a kapuig nem nagyon jutottunk el. Az ellenfél talált egy gólt, el kellett volna kerülnünk. A második félidei játékunk érthetetlen volt, ennek ellenére tisztelem és becsülöm a csapatot, hogy 4:0 után is küzdöttek. Összességében olyan hibákat követtünk el, amelyeket ilyen szinten nem lehet.

Finoman szólva sem fogalmazhatunk úgy, hogy egymásnak estek volna a csapatok. Egy-egy próbálkozáson kívül az első húsz percben egyik együttes kapusának sem kellett bravúrral hárítania. A vendégek igyekeztek sok rövid passzal többet birtokolni a labdát, míg a győriek inkább a gyors ellentámadásokban bíztak. A győri közönség már negyedóra után füttyszóval jelezte nem tetszését.

A folytatásban is kiegyenlített játék zajlott, elvétve jegyezhettünk fel mindkét oldalon lehetőséget. A találkozó 32. percében kissé váratlanul sikerült megszereznie a vezetést Pintér Attila együttesének. Martínez jobb oldali beadása után a hosszún álló Pátkai estében lőtt 12 méterről a kapu bal oldalába. (1-0)

Szünetig továbbra is inkább mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, így 1:0-s győri előnnyel vonultak öltözőbe a játékosok.

Térfélcsere után öt perc elteltével cserére szánta el magát Pintér Attila, a győriek mestere. A gólpasszt adó Martínez helyére Varga Roland érkezett a pályára. A győri szurkolók többsége nem teljesen értett egyet a cserével, többen inkább a haloványabb teljesítményt nyújtó Trajkovicot váltották volna le.

Pintér Attilának ezúttal jók voltak a megérzései, hiszen nem egészen négy perccel később Kamenár kirúgása után Trajkovic távolról óriási gólt lőtt a léc alá. (2-0) Második gól után kevesen gondolták úgy, hogy a találkozó 58. percében 4:0-ra vezet az ETO

Trajkovic találata után először Andric lőtt laposan a kapu jobb alsó sarkába, majd a középkezdést követően sikerült megszereznie a labdát az ETO-nak és Varga jobb oldali beadásába Szűcs még bele tudott érni, de a jó helyen álló Koltai a kapuba kotorta a labdát. (4-0) Négy perc alatt háromszor találtak a zöld-fehérek a pápaiak kapujába.

Az utolsó húsz percben már rendezte a sorait a Pápa és a találkozó 81. percében Arsic szépített egy megpattanó lövéssel, majd ezt követően kétszer is közel állt az újabb gólszerzéshez, de mindkétszer a felső kapufát találta el.

Az OTP Bank Liga 10. fordulójában 4:1-ra győzött hazai pályán a Győri ETO FC együttese a Lombard FC Pápa ellen.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

90.p. Két perc hosszabbítást jelzett a játékvezető!

88.p. Quintero kapott sárga lapot reklamálásért.

84.p. Lang kapott sárga lapot Quintero felrúgásáért. A megítélt szabadrúgásnál, Arsic nagy erővel a felső kapufát találta el.

82.p. Griffiths kapott sárga lapot veszélyes játékért.

82.p. Arsic került a védők mögé, majd bal lábbal 10 méterről nagy erővel a felső lécet találta el.

81.p. Szépített a Pápa! Arsic lőtt 20 méterről bal lábbal nagy erővel, a labda Lipták lábáról irányt változtatott és a kapu jobb oldalában kötött ki.

75.p. Tajthy bal alsó sarok tartó lapos lövését bravúrral hárította Kamenár.

69.p. Völgyi ezúttal szabálytalanságot szenvedett el, Mecinovic kapott sárga lapot belépőért.

69.p. Völgyi kapott sárga lapot Arsic felrúgásáért.

59.p. Grittiths lőtt éles szögből a kapu bal oldala felé, Kamenár szögletre ütötte a labdát.

58.p. Ismét győri gól! Varga futott el a jobb oldalon, majd laposan keresztbe lőtt, a kivetődő Szűcs bele tudott ütni a labdába, de az pont Koltai elé pattant, aki bravúros mozdulattal kotorta a hálóba a labdát. 4-0

57.p. Góóóól! Koltai indította a bal oldalon elfutó Andricot, aki középre cselezett és jobb lábbal, laposan a kapu jobb oldalába lőtt. 3-0

55.p. Góóóól! Kamenár kirúgása után Trajkovic iramodott meg a pálya közepén, majd távolról óriási gólt lőtt a léc alát. 2-0

54.p. Orosz ívelt keresztbe Quinteronak, aki elfutott Völgyi mellett és éles szögből lőtt, de Kamenár bravúrral szögletre mentettt.

51.p. Martínez helyére Varga Roland érkezett a pályára.

50.p. Trajkovic kapott sárga lapot Tajthy felrúgásáért.

48.p. Völgyi jobb oldali szabadrúgását Pátkai csúsztatta a kapura, Szűcs jó helyen állt és fogta a labdát.

47.p. Szép pápai támadás végén Sekour önzetlenül elengedte a labdát Quinteronak, aki óriási helyzetben csúnyán eltörte a labdát.

Elkezdődött a második játékrész. A szünetben egyik vezetőedző sem cserélt.

Vége az első félidőnek!

42.p. Griffiiths passza után Tóth lőtt bal lábbal laposan a kapu bal oldala felé, Kamenár vetődve hárított.

40.p. Tetszetős pápai támadás végén kisodródva, 18 méterről Quintero jobb lábbal főlé lőtt.

32.p. Góóóóól! Kamber jobb oldali bedobásánál fejjel tisztáztak a pápai védők, de a labda Martínez elé került, aki jobb lábbal ívelt keresztbe Pátkai felé. A győri középpályás estében jobb lábbal tekert a kapu bal oldalába. 1-0

21.p. Lipták felívelését Kamber csúsztatta kapu felé, Szűcs könnyedén fogta a labdát.

19.p. Az elmúlt percekben mezőnyjátékot láthattunk, egyik együttes sem veszélyeztette az ellenfél kapuját.

13.p. Kamber bal oldalról ívelt keresztbe Martíneznek, aki kisodródva tette vissza a labdát Trajkovic felé, de Szűcs időben közbe lépett.

10.p. Andric cselezett balról középre, majd 20 méterről nagy erővel, jobb lábbal fölé lőtt.

6.p. Kamber jobb oldali beadása után Wolfe kevéssel fejelt 7 méterről a bal oldali kapufa mellé.

4.p. Sekour távoli erőtlen lapos lövését vetődve fogta Kamenár.

1.p. A győriek kezdték a találkozót.

Győri ETO FC – Lombard FC Pápa

ETO: Kamenár – Lang, Litpák, Kamber – Wolfe, Pátkai, Trajkovic, Völgyi – Andric, Koltai, Martínez. Vezetőedző: Pintér Attila.

Csere: Stevanovic (k), Mevoungou, Lázok, Kronaveter, Varga R., Kalmár, Svec.

Pápa: Szűcs L. – Tóth G., Rodenbücher, Mecinovic, Maksimovic – Szabó O. – Tajthy, Sekour, Quintero – Orosz, Griffiths. Vezetőedző: Tóth Bálint.

Csere: Horváth G. (k), Eszlátyi, Nagy T., Arsic, Dóczi, Németh.

A győri csapat a tabellán egy hellyel előtte álló, hatodik helyezett Pápával csap össze saját pályáján.