2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

Győri ETO FC - ZTE 1-0

Labdarúgás - A hetven percig emberhátrányban küzdő Győri ETO FC kreatív, harcos játékkal, Bicak utolsó percben lőtt bombagóljával 1-0-ra legyőzte a Zalaegerszeget.

GYŐRI ETO FC - ZTE 1-0 (0-0)

91. perc: Góóóóól!!! Bicak az utolsó lehetőséget használta ki. Tizenöt méterről óriási gólt akasztott a Zete kapujának bal felső sarkába. 1-0. Ez a vége!

85. perc: Csere: Józsi helyett Brnovic.

82. perc: Meye rúgta el sípszó után a labdát. Második sárga, piros lap, zuhanyzó.

80. perc: Zete-csere: Tóth Zoltán helyett Petneházi érkezik.

77. perc: Koltai ugratta ki a védők között Böőrt, aki kapásból lőtt, Vlaszák védett. A labda a Zete kapuja előtt maradt, Józsi is próbálkozott, a kapus ezt is kiütötte, majd buktatta az ETO irányítóját. A bíró szerint a kapus a labdát érte el, így a tizenegyes elmaradt.

70. perc: Bajzát vett át egy labdát a tizenhatoson belül, háttal állva a kapunak. Lefordult majd lőtt. Kevéssel mellé.

62. perc: Kovács G. rántotta le Tokodyt. Ez is sárga lapot ért.

59. perc: Alomerovic szólózott, majd tizenhatról lőtt. Sztevanovic védett.

56. perc: Újabb egerszegi csere: Balázs helyére Pekic állt be.

52. perc: Böőr közeli kapáslövése ment mellé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserélt a ZTE. Hajdút Trnavac váltotta.

Gól nélküli, de sok helyzettel tarkított, pörgős első félidőtt láthatott az ETO Parkban a lelátón helyet foglaló 1500 néző az első félidőben. Az ETO ugyan emberhátrányban futballozik, de ez a legkevésbé sem látszik meg a csapat játékán. Több ziccer maradt ki mindkét oldalon.

45. perc: Szabó Zsolt játékvezető lefújta az első félidőt. Eddig nem volt gól a meccsen.

44. perc: Böőr ivelt a kapu elé, Kocsárdi fejjel szeretett volna felszabadítani, ám Bajzát elé tette a labdát. A kaputól 4 méterre álló csatár a kiiduló Vlaszákba lőtt.

35. perc: Sztevanovic megint a helyén volt. Szamosi zúzta rá jó húsz méterről. Az ETO kapusa nagyot vetődve szedte ki a bal alsóból a labdát.

33. perc: Zete-ziccer maradt ki. Hajdú forgatta meg Starkot és adott középre. Az ötösön érkező Alomerovic becsúszval küldte kapura a labdát. Sztevanovic védett.

27. perc: Egy jobb oldali bedobás után Hajdú fordult le Völgyiről és lőtt. Sztevanovic kiütötte a labdát.

23. perc: Meye kapott pontos passzt Hajdútól a tizenhatoson belül. Erős lövését Stevanovic védte, a kapufaáról a mezőnybe vágódó labdát az ETO védői szerezték meg.

21. perc: Meye rúgta fel Tokodyt. Sárga lap.

20. perc: Koltai kínálta meg Vlaszákot egy helyezett lövéssel.

A tíz emberrel játszó ETO-ban Nikolov lett a jobb oldali védő. A csapatrész közepén Stark és Tokody játszik. Utóbbi mindenhova követi Meyét. Bicak a balhátvéd. A két szélső középpályás Böőr és Koltai maradt a helyén, középen pedig Völgyi szervez Józsi mellett. Elöl Bajzát.

16. perc: Cserél és átalakítja a csapatot Egervári Sándor. Kovács I. Zoltán lejön. Bicak a pályán.

12. perc: Bajzát eresztett meg egy komoly jobbost tizenhatról. Vlaszák védett.

11. perc: Emberhátrányban a Győr. Meye lépett ki középen, Bank pedig utolsó védőként lerántotta, ezért a szabálytalanságért piros lap járt. A 17 méteres szabadrúgást Hajdú a sorfalba bombázta.

10. perc: A mérkőzés legnagyobb helyzete maradt ki. Megint Böőr keverte meg a védőket a jobb szélen. Levitte a labdát az alapvonalig, majd a kapu előtt érkező Kovács I.Z. elé passzolt. A csatár a jobb kapufa mellé pörgetett.

7. perc: Kényszerű csere az ETO-nál. A sérült Supic helyett Nikolov folytatja.

4. perc: Böőr indult meg a jobb oldalon, lefutotta Szamosit és jól adott be a kapu elé. Az hosszún érkező Bajzát nagy helyzetben centikkel maradt le a labdáról.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést. A hazaiak játszanak fehérben, a vendégek kék szerelésben.

Valószínűleg a televíziós közvetítésnek is nagy szerepe van abban, hogy kevesen látogattak ki az NBI 10. fordulójának vasárnapi meccsére.

A Győr a Sztevanovic- Tokody, Supic, Stark, Völgyi- Böőr, Bank, Józsi, Koltai- Kovács I. Z., Bajzát tizeneggyel kezd.

A Zete csapatában Vlaszák- Kocsárdi, Botis, Kovács G., Szamosi- Tóth Z., Máté, Alomerovic, Hajdú- Meye, és Balázs a pályán.

Az ETO 13 ponttal a 7., a Zete 11 pontjával a tabella 11. helyéről várja a meccset. A zalaiak három nyert, és négy vesztes meccs mellett két alkalommal játszottak döntetlent ebben az idényben, legutóbb a Vasastól kaptak ki 3-1-re. A 2007-2008-as bajnokságban az ETO idegenbeli találkozója gól nélküli döntetlennel, a hazai meccs pedig 3-2-es győzelemmel ért véget a ZTE ellen. A vasárnapi találkozóról Józsi György és Koltai Tamás nyilatkozott.