2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 21°C Még több cikk.

Győri ETO FC - REAC 2-2

Nem sikerült a Győri ETO FC hazai bemutatkozása: a végeredmény csak egy 2-2 döntetlen lett.

Nem sikerült maradéktalanul a Győri ETO FC hazai bemutatkozása. Az első játékrész után hiába játszott jobban az együttes, ez csak egy döntetlenre volt elegendő.

28. p: Vezetést szerzett a REAC. Németh a jobb oldalról adott középre, a kimozduló Sztevanovic csak megtolni tudta a labdát, éppen Török elé, aki öt méterről az üres kapuba helyezett. 0–1.

43. p: Kenesei jobb oldalról egy szabadrúgást követően ívelt középre, a berobbanó Jäkl épphogy csak lemaradt a labdáról.
50. p: Nagy G. szabálytalankodott Priskinnel szemben, ezért megkapta második sárga lapját, majd a pirosat is.

60. p: Cseri a 16-os vonalánál szabálytalankodott Bajzáttal. Saskőy piros lappal „jutalmazta" a vendégjátékost. A szabadrúgást Kenesei mesterien csavarta a kapu bal oldalába. 1–1.

70. p: Torma bal oldalról egy szabadrúgást követően ívelt középre, az üresen álló Polonkai pedig senkitől sem zavartatva a győri kapu közepébe fejelt. 1–2.

71. p: Gyorsan jött a válasz. Bajzát erőteljesen tört előre, majd tizenöt méterről hatalmas erővel lőtt a léc alá. 2–2.
Csak a mérkőzés előtt derült ki, hogy Stark Péter megbetegedett, a válogatott védőre így nem számíthatott Reszeli Soós István szakmai igazgató.

„ Az utolsó három edzésen torokfájással bajlódtam, de végigcsináltam a gyakorlásokat – mondta el érdeklődésünkre Stark Péter.

– Sajnos pont a mérkőzés előtt szökött fel a lázam, így nem volt mit tennem, szóltam a szakmai igazgatónak, hogy nem tudom vállalni a szereplést."
Meglepően kiegyenlített játékot hozott az első félidő. Az ETO láthatóan nem tudott mit kezdeni a rendkívül szervezett vendégvédelemmel, ráadásul a REAC egy szemfüles találattal a vezetést is megszerezte. A szünetben aztán kettőt cserélt az ETO, s egy csapásra megélénkült a zöld-fehérek játéka. A második játékrész elején ráadásul emberelőnybe kerültek Vinczéék, sőt, közvetlenül az egyenlítő gól előtt még egy vendégjátékos mehetett tusolni. A hideg zuhany mégis az ETO-t érte, amikor újból vezetéshez jutott a REAC. Sokat az egyenlítésre szerencsére nem kellett várni: Bajzát Péter ugyanis egy perc múlva megszerezte első zöld-fehér találatát.

Reszeli Soós István másnap érthetően csalódottan értékelte a döntetlent:
„ Elkerülhető gólokat kaptunk, sajnos zavart okozott a védelemben Stark Péter váratlan kiesése. Azonban ez sem lehet mentség a gyenge első félidei teljesítményre, amit a csapat nyújtott. A két csere szerencsére jót tett, s a második félidőben tényleg gólarányt javíthattunk volna. Úgy érzem, jókor jött ez a pofon, fegyelmezetlenül ugyanis nem lehet eredményesen futballozni. Nyilván még a három támadónak is össze kell szoknia, s tanulság lehet az, hogy nem lehetünk sikeresek, ha a játékosok egyéni érdekeiket nem rendelik a csapat érdekei alá."
A zöld-fehér szimpatizánsok számára biztató lehet az ETO második félidei játéka. Lehetett volna jobb is, de összességében nem sikerült rosszul a bajnoki rajt.

„ Két mérkőzésből négy pontot szereztünk, amit látatlanban a szezon előtt elfogadhatónak találtam volna, így utólag azért van hiányérzetem."
Urbán Flórián, a REAC vezetőedzője:
„ Csapatom tagjai kilenc emberrel is kiválóan küzdöttek egymásért és nem túlzok, amikor azt állítom, győzelmet érdemeltünk volna."