2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Győri ETO FC - FC Fehérvár 2-3

2. p: Szabadrúgáshoz jutott a székesfehérvári gárda a győri kaputól 25 méterre. Bozic a leállított labdát a sorfal fölött lőtte a győri kapu bal oldalába. 0–1.

18. p: Vincze jobbról ívelt a vendégkapu elé, Tudor kivetődve csak beleérni tudott a labdába, a támadást kísérő Granát pedig pár lépésről ballal a jobb sarokba lőtt. 1–1.

37. p: Mátyus került nagy helyzetbe, de Tudor szögletre mentett. A sarokrúgás után Mátyus fejelt Hanák elé, aki közelről nagy erővel lőtt a kapu közepébe. 2–1.

39. p: Egy gyors vendégtámadás végén Sitku ugratta ki Bozicot, aki 5 méterről Sztevanovic alatt lőtt a hálóba. 2–2.
84. p: Egy eladott labda után Csizmadia indította Sitkut a győri 16-oson belül, a fehérváriak játékosa megelőzve a kivetődő Sztevanovicot a csereként beállt és a hosszú saroknál helyezkedő Horváth F. elé játszott, a támadó pedig egy lépésről a hálóba passzolt. 2–3.

Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés a nemrégiben elhunyt egykori ETO-játékos, Pozsgai Lajos emlékére. A kezdőrúgást unokája, Pozsgai Bence végezte el.

Még a kezdő sípszó előtt Regedei Csabát köszöntötték századik élvonalbeli meccse alkalmából.

Gyorsan vezetést szerzett s alaposan ráijesztett az ETO szurkolóira a bajnoki aranyéremért még versenyben lévő székesfehérvári együttes. A gól után is ők játszottak kapura veszélyesebben, azonban a szemfüles Granát révén mégis egyenlített az ETO. Ezután már teljesen egyenrangú ellenfele volt a fehérváriaknak a Rába-parti alakulat, sőt, egy szöglet után megérdemelten még a vezetést is megszerezte Csank János vezetőedző legénysége.

Sokáig azonban nem örülhettek a zöld-fehérek, pár perc múlva ugyanis egalizálták a vendégek az eredményt, így végül változatos, gólgazdag félidő után vonulhattak pihenőre a csapatok. A szünet után magabiztosan kezdte a második félidőt az ETO, s továbbra is nyílt volt a mérkőzés, kimondottan nagy helyzetekből azonban már nem akadt annyi, gólból is csak egy. Egy hibát kihasználva a vendégek  megszerezték döntő góljukat, vele együtt a győzelemért járó három pontot.

Csank János vezetőedző így értékelte másnap a győri együttes teljesítményét: – Ahogy az MTK ellen, ezúttal is kissé ellentmondásosan futballoztunk. A gyors vendégvezetés után sikerült talpra állnunk s bejöttek az elképzeléseink. Úgy érzem, a fehérváriak is meglepődtek a játékunkon. Sajnos a vezető gólunk után egy gyors akció végén hamar jött az egyenlítés, úgy gondolom, döntőnek bizonyult, hogy az első játékrészben nem sikerült több gólt szereznünk.

A szünetben sérülés miatt váltásra kényszerült az ETO, a vezetőedző szerint ez is kulcsmomentumnak bizonyult.

– Bankot le kellett cserélnem, ezzel megváltozott a csapat játéka. Ezzel együtt jók voltunk a döntetlenre, a hajrában azonban fölénybe került a Fehérvár, de így is egy nagy hiba kellett ahhoz, hogy gólt kapjunk. Összességében, ezt a mérkőzést minimum döntetlenre kellett volna hoznunk.

Az ETO tehetséges támadója, Priskin Tamás a megszokottnál halványabb teljesítményt nyújtott, pedig úgy tudjuk, játékosmegfigyelők is kíváncsiak voltak rá.

– Tény, hogy Priskin nem játszott jól. A gólt szerző Granátot azért kellett lecserélnem, mert elfáradt s még az első félidőben kapott egy hatalmas rúgást – mondta a vezetőedző.

Csank János együtteseire sosem volt jellemző a sok bekapott találat, ennek ellenére az ETO legutóbb az MTK-tól öt, míg a Fehérvártól három gólt szedett össze.

– A túlzott győzni akarás és a lendület „elvitte" a csapatot. Ahogy az MTK, most a Fehérvár ellen is nagy erőkkel próbált támadásokat vezetni a csapat s nem mindig sikerült a visszazárkózás. Ezenfelül az egyéni védekezésünk sem annyira jó, mint elvárható lenne. Azért kell dolgoznunk, hogy az ilyen hibákat  legközelebb el tudjuk kerülni – tette hozzá befejezésül Csank János.

Csertői Aurél: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk egy jó ETO ellen. Az az igazság, hogy az első félidő első húsz percében el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Ez végül az utolsó percekben sikerült, megérdemelt győzelmet arattunk. Sok sikert kívánok az ETO-nak!
mátyus jános dajicot igyekszik szerelni.

Győrött a kupagyőztes

Nem vár könnyű kilencven perc az ETO FC-re, ám Csank János vezetőedző bízik csapatában a bajnoki aranyéremre is esélyes FC Fehérvár ellen. Az FC Sopron három vereség után szeretne javítani Tatabányán. Szerdán óriási csatában, hosszabbítás után, büntetőkkel diadalmaskodott az ETO mai ellenfele, vagyis az FC Fehérvár a Magyar Kupa döntőjében. Tovább olvasom