2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Győri ETO FC - FC Fehérvár 2-2

Értékes döntetlent ért a Győri ETO FC a listavezető FC Fehérvár otthonában a Borsodi Liga 13. fordulójában.

29. p: Megszerezték a vezetést a hazaiak. Bozic passza után Sitku a jobb oldalról éles szögből a kaputól 11 méterre a hosszú felső sarokba csavarta a labdát. 1–0.

46. p:  Zsók  a jobb oldalon egy csellel becsapta a védőjét, ballábas beadására Kenesei remekül érkezett és 11 méterről a kapu jobb alsó sarkába fejelt. 1–1.

55. p: Vincze O. indult meg a fehérvári kapu irányába, szép szóló után mielőtt lőhetett volna, Kuttor a 11-es pont környékén mintaszerűen szerelte.

69. p: Ismét Simek futott el remekül a jobb oldalon, beadása után Sitku a kapu közepébe pörgette a labdát. 2–1.

72. p: Simek a jobb oldalról centerezte be a labdát, Lattenstein a rövid sarok irányába lőtte, de Sztevanovic bravúrral védeni tudott.
88. p: Kenesei 17 méterről védhetetlenül a kapu bal oldalába rúgta a labdát. 2–2.

89. p: Bartyik, majd Sitku került helyzetbe, de előbbi túl sokat várt, utóbbi lövését pedig Sztevanovic kiütötte.

Értékes döntetlent ért a Győri ETO FC a listavezető FC Fehérvár otthonában a Borsodi Liga 13. fordulójában. Bár a zöld-fehér együttes szerb kapusa, Szasa Sztevanovic a múlt héten lázas betegséggel küszködött, mégis vállalni tudta a játékot. A hálóőr magabiztos teljesítménnyel járult hozzá a pontszerzéshez.

Az első félidőben a hazaiak játszottak mezőnyfölényben. Csertői Aurél tanítványai – az egész meccsen remekül játszó Simek  Péter révén – jobbára a győri védelem bal oldalán vezették a támadásaikat. A vendégek néhány kósza lövésen kívül  csupán egyszer veszélyeztették a hazaiak kapuját, mégpedig Priskin Tamás révén.

A szünet után alaposan feljavult az ETO játéka. Kenesei Krisztián  egyenlítő gólja alaposan „megfogta" a fehérvári együttest, ám később megszerezték a vezetést a hazaiak. Amikor már mindenki elkönyvelte a hazai sikert, akkor érkezett Kenesei Krisztián és a válogatott csatár pontot mentett a csapatának egy jó iramú, izgalmas és küzdelmes mérkőzésen.

Így látta a főszereplő és a szakemberek

Kenesei Krisztián sokadszor bizonyult az ETO legjobbjának. Az összecsapás lefújása után így értékelte a találkozót:
„Előzetesen tisztában voltunk vele, hogy nagyon nehéz meccs lesz. Ezért is próbáltunk biztonságosabb játékot játszani. Korábban, ha gólt kaptunk, össze is törtünk. Örülök, hogy ez most nem így történt, sőt, viszonylag hamar egyenlíteni tudtunk. Szerintem kihoztuk a lehető legtöbbet a találkozóból, elégedettek lehetünk az eredménnyel. Harcos meccset játszottunk, ilyen talajon nehéz futballozni. A keretünk alapján valóban reális cél lenne a dobogó, de sajnos az őszi szezon nem úgy sikerült, ahogyan azt előzetesen elterveztük. Több meccsen is gyenge teljesítményt nyújtottunk. A második félidei játékunkkal azonban bebizonyítottuk, hogy még nem szabad leírni a csapatot. Ez jó alap lehet a folytatásra. Bízom benne, hogy az utolsó két, szintén nehéznek ígérkező összecsapáson minél jobb eredményt érünk el."
Az ETO vasárnap délben Újpesten lép pályára, majd a Diósgyőrt fogadja.
Csertői Aurél: – Kétszer szereztünk vezetést, sajnos nem tudtuk megőrizni az előnyünket. Ez benne van a játékban. Kiengedtünk két pontot a kezünkből.
Reszeli Soós István:  – A második félidőben az idény legjobb játékát nyújtottuk és győzelmet érdemeltünk volna. Több helyzetünk akadt, mint a listavezetőnek és egy–egynél nekünk volt meccslabdánk. Mindkét csapatot dicséret illeti, hiszen a nehéz talajon jó és nagyon küzdelmes mérkőzést játszottak.