2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Győri ETO FC - DVSC 1 -2

A mérkőzés előtt Lendvai Miklóst köszöntötték 100. NB I-es mérkőzése alkalmából.

Az ETO-ból kimaradt Priskin Tamás, a vendégektől pedig a válogatott védő, Éger László, akit pihentettek a vendégek. Nagyon kevesen foglaltak helyet a győri stadion lelátóin, és ez még akkor is csalódás volt, ha a vasárnapi televíziós matinékat köztudottan nem kedvelik a magyar szurkolók.

12. perc: Kenesei balról elvégzett szabadrúgása szállt a debreceni kapu elé, ahol  gólhelyzetben a felugró Mátyus, majd több győri támadó feje felett is elsuhant a labda.

16. perc: Kenesei bal oldali beadása után a labda Sidibe hátáról a kimozduló Csernyánszki fölött a hálóba pattant. 1–0.

19. perc: Bogdanovic szöktette Sidibét, a vendégek csatára tisztán tört a győri kapura, gyengén helyezett lövését a kifutó Sztevanovic vetődve védte.

43. perc: Nikolov tört be a győri tizenhatoson belülre, 13 méteres erős, de középre tartó lövését Sztevanovic kiütötte, majd felszabadítottak a védők.

52. perc: A debreceni beadásra Sztevanovic rosszul mozdult ki a kapujából, a lepattanó labdát a győri védők nem tudták menteni, majd Bogdanovic 3 m-ről lőtt az üres kapuba. 1–1.

58. perc: Komlósi közeli fejesét Sztevanovic spárgázta ki a gólvonalról.

59. perc: Brnovic a kifutó Sztevanovic felett átemelte a labdát, amely végül a hálóban kötött ki. 1–2.

88. perc: Sándor T. szöktette Bogdanovicot, aki órási helyzetben 10 méterről lőtt, a kivetődő Sztevanovic azonban megfogta a labdát.

Az első félidőben többnyire a Debrecen játszott mezőnyfölényben, ám az ETO egy szerencsésnek mondható góllal megszerezte a vezetést – és bár utána is jobbára a vendégek irányították a játékot – sikerrel őrizte meg az előnyét.

Szünet után aztán a Debrecen könnyed játékkal megfordította az eredményt a teljesen szétesően játszó Győri ETO ellen. A hazai- aknak ekkor már momentumaik sem voltak, a Loki szinte azt csinált a pályán, amit akart, annak ellenére, hogy a Debrecen hét közben a nemzetközi kupában szerepelt, míg az ETO-nak csak erre a rangadóra kellett készülnie.

A vereség tényén kívül leginkább az fájt a szurkolóknak, hogy az ETO játékában ekkor már nem sok elképzelést lehetett felfedezni és a Debrecen akaratban és futásmennyiségben is jelentősen felülmúlta a hazaiakat.