2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Győri ETO FC - BP Vasas 2-1

A Sopron és a Győri ETO is győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a labdarúgó első osztályban. Tudósítások itt.

13. p: Szabó O. bal oldalról adott középre, az érkező Waltner azonban lemaradt a labdáról.

18. p: Lajtos nagyszerűen tört előre a jobb oldalon, igaz, kissé kisodródott, de remekül adott középre az üresen álló Vincze Ottóhoz. A győri középpályás pedig öt méterről a kapu jobb oldalába pörgetett. 1–0.

34. p:
Kapic ívelt a győri 16-oson belülre, Waltner pedig a hosszú sarokba fejelt, ám lesállás miatt Saskőy nem adta meg a találatot.

51. p: Bal oldali Vasas-szöglet után Zsók ügyetlenkedett, így Majoros adhatott középre, a védők gyűrűjében pedig Balog Zs. emelkedett a legmagasabbra, fejese után a labda a bal kapufát is érintve került a győri hálóba. 1–1.

63. p: Waltner akart lecsapni egy hazaadott labdára, azonban csúnyán eltalálta Sztevanovic lábát. A játékvezető habozás nélkül kiállította a Vasas támadóját.
80. p: Jobb oldali ETO-szöglet után Mátyus fejesét a gólvonalról mentették a vendégek.

93. p: Vincze remekül tálalt a csereként beállt Czanik elé, akinek jobb oldali beadása után a felfutó Mátyus három méterről fejelt a hálóba. 2–1.
Ősszel a Fáy utcában győzte le 2–1-re a Vasast az ETO FC, s ha most nem is tűnt sokkal esélyesebbnek a Rába-parti alakulat, Csank János, az újdonsült vezetőedző annak ellenére, hogy nehéz mérkőzésre számított, természetesen bízott a sikerben. Igaz, a győri publikum már nem volt ennyire optimista, idénynyitó ide vagy oda, sajnos nagyon kevesen látogattak ki a stadionba. Akik viszont ott voltak, láthatták, hogy viszonylag korán vezetést szerzett a hazai csapat.

Az első játékrészben egyébként valamivel többet birtokolta a labdát a téli szünetben alaposan megerősített vendég- együttes, de a fiatal Lajtosnak és Vinczének köszönhetően mégis az ETO szerzett vezetést, amit aztán meg is tartott egészen a második félidő elejéig. Ekkor egy hibát kihasználva egyenlített a Vasas, ám Waltner későbbi kiállítása végül döntőnek bizonyult. Pedig sokáig úgy tűnt, az ETO nem tud mit kezdeni az emberelőnnyel, ám az utolsó percben a végig agilisan és jól játszó Mátyus megszerezte a három pontot érő találatot.

Az ETO győzelme megérdemeltnek mondható, mert játékosai az utolsó percekig bíztak az újabb találat megszerzésében. Emellett örvendetes, hogy remekül játszottak az együttes fiataljai, Lajtos Dávid és Czanik Károly teljesítménye hozzájárult a sikerhez.

Csank János így értékelt a mérkőzés másnapján:
„A vezető gól után többször is labdát veszítettünk, a szünetben erre fel is hívtam a játékosok figyelmét, majd cserével próbáltam megerősíteni a középpályát. Kiegyenlítettebbé vált a játék, bár szinte végig éreztem, hogy benne van a Vasas játékában a gól, igaz, pont amikor szereztek egyet, mi játszottunk jobban."

Waltner Róbert kiállítása a győri szakvezető szerint is döntőnek bizonyult.
„Igen, utólag azt kell mondanom, meghatározó volt, hogy emberelőnybe kerültünk, bár sokáig nem tudott a csapat abban a formációban játszani, amilyenben ilyenkor kell. A fiatal Czanik beállítása után aztán már érezhető volt a változás és végül sikerült begyötörni a győzelmet jelentő találatot."

A győri tréner elégedett volt a csapatban szereplő másik fiatal játékos, Lajtos Dávid teljesítményével is.

„Igaz, most a szükség is úgy hozta, hogy szerepelniük kellett, de a gyakorlásokon, edzőmérkőzéseken mutatott munkájuk alapján is úgy látom, tehetséges, remekül felkészített labdarúgókról van szó."
Csank János szerint jól jött a siker, ám hiba lenne túlértékelni a szombaton elért győzelmet.

„Ahogy azt a mérkőzés előtt is elmondtam, bízom benne, hogy ez a győzelem egyfajta lendületet adhat, de úgy érzem, nem szabad nagyon nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Már csak azért sem, mert akkor ér valamit, lehet igazán értékes, ha a következő idegenbeli mérkőzésünkön minimum pontot szerzünk."

Az ETO legközelebb szombaton a REAC vendégeként lép pályára.
jó hajrával szerzett három pontot az eto. itt priskin veszélyeztet.

Harmadik aranyát szerezte a koreai rövidpályás korcsolyás

Koreai sikernap szombaton a rövidpályás gyorskorcsolya számok versenyében Torinóban. A koreai csapat… Tovább olvasom