2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 20°C | 30°C Még több cikk.

Győri ETO FC-Haladás 1:0 - küzdelem és hazai győzelem a zöld-fehér rangadón

Dudás Ádám az ötödik percben bombázott 20 méterről a Haladás kapujába. Rossz hír, hogy a gólszerzőt sérülés miatt le kellett cserélni. Fotók.

23 óra 5 perc - Így látták az edzők a péntek esti meccset

Csertői Aurél (Győri ETO FC):
- A korai gyors gól meghatározta a mérkőzést, de utána is voltak helyzeteink, amelyeket ha belövünk, akkor simább lehetett volna a találkozó.

A második félidőben kicsit ráültünk az eredményre, így egy kis mezőnyfölényt ránk tudott erőltetni a Haladás. Ha bátrabban támadunk, akkor több helyzetet alakíthattunk volna ki, főleg miután emberelőnybe kerültünk.

Nagyon örülünk, hogy zsinórban háromszor is győztünk, de van még min javítani.

Most egy kis szerencsével ennyi elég volt a sikerhez, de Magyarországon hasonló képességű csapatok vannak, így minden együttes ellen meg kell szenvedni.

Aczél Zoltán (Haladás): - Nem tudott átlépni a csapat az árnyékán. Az első félidő tragédia volt, nehezen is éltem meg, hogy azok a játékosok, akikben bízom - ugyan mentek előre, de - gyenge kvalitással játszottak.

A félidőben volt egy kis dörgedelem, és a második játékrész a miénk is volt. Megvoltak a lehetőségeink az egyenlítésre, de a végjátékot elrontottuk. Kovács Istvánt szeretném külön is kiemelni, mert csodálatosan futballozott.

A második félidőben a csapat megmentette a becsületét. A nulla pont elkeserítő, de az erőnlét és a második félidei játék biztató.

Az ETO harmadik győzelmével pillanatnyilag vezeti a magyar bajnokságot.

21 óra 35 perc

Dudás Ádám egyéni akciója döntötte el a zöld-fehér csapatok rangadóját. A fiatal győri játékos a 10. percben megsérült, ezt követően küzdelmes, kemény játék alakult ki a pályán, de igazi helyzet nem sok akadt.

A lényeg: három mérkőzésből harmadik győzelmét is megszerezte Csertői Aurél csapata.

Győri ETO FC-Haladás 1:0 Fotók: H. Baranyai Edina

94. perc - Vége: megvan az újabb három pont!

90. perc - Négy percet hosszabbít Kassai Viktor.

90. perc - Halmosi rúgta fel szándékosan teljesen ártalmatlan helyzetben Aleksidzét; piros helyett megúszta sárgával a szombathelyi játékos.

86. perc - Szombathelyi szöglet után Korolovszky Gáborhoz került a labda, aki rá is szúrta jó 18 méterről: kicsivel ment mellé.

83. perc - Emberelőnyben van az ETO, de nem igazán tudja sarokba szorítani a Haladást. Bár a játék finoman fogalmazva sem szép, legalább tartjuk az 1-0-át.

81. perc - Guzmics Richárd is "besárgult": a szombathelyi védő ígéretes helyzetben tartotta fel Aleksidzét.

79. perc - A Haladás ellőtte utolsó cseréjét: Irhás a pályán.

76. perc - Ji-Parána helyett Kiss Máté a pályán.

74. perc - Takács Ákos buktatta az egyik szombathelyi csatárt, az ő jutalma is sárga.

73. perc - Fehér blokkolta jó ütemben Kenesei beadását.

71. perc - Megint magára húzza az ETO a Haladást, pedig emberelőnyben vagyunk: három helyzetet puskáztak el bő egy percen belül a szombathelyiek Stevanovic kapuja.

Attól tartunk, izgalmas lesz a végjáték.

68. perc - Kassai intette Csertőit csendre egy hangos reklamálás után.

64. perc - Emberelőnyben az ETO: Iszlai jogosan megkapta a második sárgáját is Kassaitól.

Innentől kezdve ezt a meccset nem szabad kiengedni a kezünkből.

63. perc - Végre felébredt az ETO, igaz, Aleksidze elkényelmeskedett egy ígéretes helyzetet a Haladás kapuja előtt.

59. perc - Fokozódik a szombathelyi nyomás; ki kellene lépni a saját térfelünkről, mert ebből baj (Haladás-gól) lesz előbb-utóbb.

56. perc - Koltai bombázott kapásból Rózsa kapujára; a labda jó méterrel fölé szállt, de ettől függetlenül remek megmozdulás volt.

54. perc - Simon András helyett Rati Aleksidze lépett pályára.

52. perc - A Haladás kezdte jobban a második félidőt, bár eddig komoly gólhelyzetet nem tudtak kidolgozni a vasiak.

51. perc - Trajkovic kapott jogos sárgát a győri csapatból.

50. perc - Kenesei mutatott be egy műesést a 16-oson belül, Kassai nem vette be az alakítást.

47. perc - Simon András előtt adódott helyzet, de a fiatal játékos kicsit önző volt.

46. perc - Útjára indult a labda a második félidőben.

A két jól megszervezett csapat feszül egymásnak a nyugat-dunántúli zöld-fehér rangadón.

Bár a Haladás nem tűnik veszélyesnek a győri kapu előtt, de az is biztos, hogy küzdelmes második félidő elé néznek a hazaiak, ha meg akarják őrizni az előnyüket.

Szünet. Ha még nem ittak, most bontsanak egy sört!

46. perc - Tóth Péter kapott sárgát a Haladásból. Ez is jogos volt.

45. perc - Két perc hosszabbítást rendelt el Kassai Viktor.

41. perc - Pilibaitis kapott sárgát szövegelésért. A tanulság: több játék, kevesebb duma kell a pályán.

40. perc - Az utóbbi 8-10 perc kemény küzdelmet hozott többnyire a középpályán; a csapatok egyelőre nem bírnak egymással.

37. perc - A Haladásból Iszlai Bence kapott sárga lapot Kassaitól. Jogosan.

32. perc - Kényszerű csere a Haladásnál is: Molnár Balázs sérült meg, akit Búrány Zoltán próbál pótolni.

30. perc - Kezd élet költözni a győri stadionba: a hazai közönség hangja egyre jobban megjön.

26. perc - "Hülye vagy, hülye vagy" - üvöltötte egy vitatható döntés után a győri közönség a világ egyik legjobb bírójának tartott Kassai Viktornak.

A szombathelyi szabadrúgás nem volt veszélyes szerencsére.

25. perc - Stevanovic elhagyta a kapuját - szerintünk rossz döntést hozott a győri kapus -, így 20 másodpercig üresen tátongott az.

24. perc - Az első veszélyes szombathelyi támadás főszereplője Kenesei Krisztián volt, bár abban nem vagyunk biztosak, hogy tudatosan szúrta rá a győri kapura a labdát.

22. perc - Újabb ötletes ETO-támadás: Völgyi labdájának szeme volt, remekül hozta helyzetbe Koltait, akinek kemény lövését fogta Rózsa.

19. perc - Dinjar erős lövését védte a szombathelyi kapus.

14. perc - Komoly veszteség éri az ETO csapatát: a remek formában lévő, gólszerző Dudás Ádám megsérült, helyette Dinjar állt be. Reméljük, nem komoly a fiatal játékos sérülése.

12. perc - Stevanovicnak kellett nagyot védenie, a kontrában több volt: Ji-Parána pontatlansága eladott labdát eredményezett.

7. perc - Próbál kijönni az ETO szorításából a Haladás; eddig szerencsére kevés sikerrel.

5. perc - Dudás Ádám bombázott jó 20 méterről Rózsa kapujába, vezet az ETO! 1-0.

1. perc - A zöld-fehérek rangadója elkezdődött.

Edző: Aczél Zoltán

Játékvezető: Kassai Viktor, asszisztensek: Erős Gábor, Szalai Dániel.

Korábban

Az ETO FC eddig százszázalékos a bajnokságban – Fehérék az első fordulóban a Honvédot, majd a folytatásban az Újpestet is legyőzték –, Csertői Aurél legénysége szeretné ezúttal is megőrizni hibátlan mérlegét.

"Ami munkát a hétre terveztünk, azt elvégeztük. Tudjuk, hogy a Haladás jobb csapat annál, mint a jelenlegi nulla pontja mutatja. A múltban eseménydús volt valamennyi összecsapásunk, remélem, ez most is így lesz azzal a kritériummal, hogy nálunk marad a három pont.

Persze ez nem lesz könnyű, tudjuk, hogy jó játékosok alkotják a szombathelyi csapatot" – tette hozzá a szakember, aki ezúttal egy játékosára nem számíthat.

A brazil Nicolas Ceolin – aki ugyan nem kapott lehetőséget az első két fordulóban – bokaszalag-sérülést szenvedett, három hétig biztosan nem edzhet.

Érdekesség, hogy a győriek vezetőedzője, aki részt vett az ETO Legendák felkészülésében, nem lesz ott a bajorok elleni meccsen.

"Nem játszom a németek ellen, nekem már akkor az öltözőben kell lennem. Az ünnep számomra az lesz, ha legyőzzük a Haladást" – mondta Csertői.
Ahogy arról beszámoltunk, Fehér Zoltán, a győriek védője meghívást kapott az Izland ellen készülő válogatottba.

"Bevallom őszintén, meglepett a felkérés. Persze nagyon örülök neki, s ha már a kapitány behívott és bizalmat szavazott, szeretnék élni ezzel a lehetőséggel. Be akarom bizonyítani, hogy ez egy jó döntés volt."

Fehér a mai bajnoki találkozótól azt reméli, nem szakad meg az ETO remek sorozata.

"Jól sikerült a szezonkezdet, a jó játék mellett eredményesek is voltunk. Ezt szeretnénk folytatni a Haladás ellen is, mindenképp a három pont megszerzése a cél" – tette hozzá a győri hátvéd.

• 18. skandi 2011. augusztus 01. 13:38
    „Mindenkinek mindenben igaza van. Csak azt kérdezném, hogy milyen hozzáállás az a nézőkhöz, hogy egy héttel a meccs előtt még ez jelenik meg, mikor a T. Szervezők már nagyon jól tudták, hogy az illető urak nem jönnek el? Ezt még egyszer nem eszik meg az emberek az fix.

Matthäus és Elber is jön Győrbe a Bayern München All Star csapatával

2011. július 21., csütörtök 12:59

Többek között Lothar Matthäus, a magyar labdarúgó-válogatott korábbi német szövetségi kapitánya és a brazil Giovanne Elber is tagja lesz a Bayern München All Star csapatának, amely jövő pénteken lép pályára a győri stadionban sorra kerülő ETO-napon.

A klub csütörtöki sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy az ETO legendás hírű játékosaiból összeállított csapat ellen barátságos meccset játszó münchenieknél a 22-szeres német bajnok korábbi kiváló futballistái szerepelnek majd, így Matthäus és Elber mellett Andreas Brehme, Paul Breitner, Harald Cerny, Thomas Helmer, Stefan Reuter, Paulo Sergio, Michael Tarnat és Alexander Zickler.”
  • 17. G.B. 2011. augusztus 01. 08:37
    „nasi21!
    Olvastam amit írtál, 95%ban egyet is értek! Egy pici korrekció, ha megengeded! A társaság azért olyan messze volt az aranycsapattól mint Makó Jeruzsálemtől! Igaz a történelemkönyvekbe az 5-1 kerül be, no de lássuk be... egy Vincze Ottó a maga 37 évével persze, hogy lefutja a hatvan éveseket. Az ETO kispadja jóval hosszabb volt és több olyan ember is játszott, lásd Madarász ( akit egyébként tisztelek becsülök, jó futsalos ) de nem hiszem, hogy a Verebes féle aranycsapat tagja volt anno.... szóval érted/értitek mire gondolok remélem!
    Teszem hozzá, nagyobb akarást láttam az all star meccsen mint az NBI-es mérkőzésen. Akkor lesz jó foci Győrben, ha majd az 8-10 ezer néző a nagy csapat miatt jön ki és nem a Bayern all star miatt!!!!”
  • 16. dogosrobi 2011. július 31. 13:24
    „skandi A szombathelyi barátod akkor menyen a vasas roma megcsre ott 8800ft a jegy”
  • 15. dominiim 2011. július 30. 09:25
    „Először is szeretnék gratulálni a csapatnak a győzelemhez, és a tabellán pillanatnyilag elfoglalt első helyhez !
    A fanyalgás és az ünneprontás látszatát is elkerülve kérdezném az edzőt és a játékosokat, hogy mi az oka annak,
    hogy ilyen gyatra játékot látunk ! Mindha lassitott felvételen néznénk a mérkőzést ! Egyáltalán, mi az aza uj ETO
    játékstilus, amit meg akarnak tanitani. Tudomásul kellene venni, hogy Győrben csak a támadó, látványos foci eladható!
    Erre várunk AURÉL ! Minimum három csatár, gyors kombinativ játék. Ezt várjuk és akkor tele lesz a stadion !
    Hajrá ETO !!”
  • 14. nasi12 2011. július 30. 00:29
    „Bevallom, nekem nagyon tetszett a délután.
    Három győzelem egymás után!
    Már a Győri sajtósok is ragyogóan oktatták az ellenfelüket, aztán a "MÁGUS" alkotott egy történelmileg maradandót megint, és bebizonyította játékosaival, hogy az aranycsapat az továbbra is aranyos, és tudásuk semmit sem kopott.
    Mivel a győzelmet nem kell magyarázni, így a nagyok kicsit keservesebben kiharcolt sikerének is csak gratulálni lehet.
    Bravó!
    Ma igazi élményekkel lettünk gazdagabbak.
    - - -
    Az AUDI 8000 db "audis" sapkát hozott ajándékba, és a belépőjegyek mellé adták, és mivel az elfogyott, ennél csak nagyobb lehetett a nézőszám.
    Én annak is örülök, hogy a győzelmekkel megkezdődött a nézők visszatérése a lelátókra,és már szurkolás is volt végre.
    - - -
    Kassait többen is szidták a nézőtérről, aztán hazajöttem, megnéztem a TV-ben ismét a találkozót, és megdöbbentem.
    Kiderült minden döntése korrekt és igazságos volt, (BL szinvonal) pedig néha én is úgy éreztem, hogy hibázott.
    Könnyű úgy jól itélkezni, ha mindíg a történések közelében van!
    Próbálná meg egyszer a nézőtérről levezetni a találkozót!
    :D”
  • 13. ZéZé 2011. július 30. 00:18
    „Ki , ki, ki az Isten ? :))))
    Nem is szabad megelégedni azzal ami van. Hiába 3 meccs 9 pont. Mindig lehet jobban csinálni...
    Na és amig a szurkolók alszanak a hazai meccseken....
    Hajrá ETO ( és Rayados )”
  • 12. háté 2011. július 29. 23:43
    „Ilyen meccs is belefér, nyertünk és a győzelem nagyon fontos.
    Hányszor van az, milyen jól játszottunk és kikaptunk.
    3 meccs,- 3 győzelem = 9 pont kel ennél több?- igen, jobb játék.
    Igaz a pálya széléről minden szebb, mint a fotelból, - ott azt is látod, amit nem akarnak a kamerások.
    Hajrá Győri ETO!”
  • 11. gyurika32 2011. július 29. 23:03
    „Falcmen!!!!!!!!!!!!!Isten vagy:))))))És minden szavad igaz.”
  • 10. latakacs 2011. július 29. 22:48
    „Azért került 2500-ba a vendégszurkolói jegy, mert azzal is nézhette volna az öregfiúkat, meg a TNT-t.”
  • 9. Falcmen 2011. július 29. 22:29
    „Az élet napos oldala... ööö mikor is volt, hogy zsinórban hoztunk 3 meccset a bajnokság kezdetén... hát ez a baj az igényes győri szurkerekkel... hogy mindig van valami baj... Belga után szabadon engedjék meg, ez az Önök baja:
    "Idejött a TCS az a baj
    Hozta a Kle...tet is az a baj,
    Ha sok a légiós az a baj, ha kevés, most az a baj.
    A Csertői (bocs Relly) az edző az a baj,
    Nem valaki más az a baj.
    Rosszul játszva nyerünk az a baj, ha jók vagyunk kikapunk az a baj.
    Nincsenek szurkolók (csak nézők) Győrben na ez nagyon nagy baj!!!
    Örök elégedetlenek az a baj..."
    Természetesen ez is csak egy a sok vélemény közül, én így látom...
    Üdvözletem Győr szívéből! CSAKAZÉRTIS HAJRÁ ETO!!!”
  • 8. nitrocircus 2011. július 29. 22:18
    „az első gólig haraptunk..jó is volt (az az 5 perc), aztán utána unalmas volt a félidő, a második meg egyenesen idegesítő. Az öregfiúk meccs ezerszer jobb iramú volt, és jobban akartak a srácok. Még jó h tiszteletjeggyel voltam kint, mert megőrültem volna ha ezért fizettem volna. Kassai meg nagyon maga alatt volt, amit nem kellett volna azt lefújta, amiért sárga kellett volna azért nem adott, amiért nem azért adott, amiért piros kellett volna még lapot sem adott néhol. Pedig bírom őt, és örülök, hogy nevet szerzett a világban, de ez a mai produkciója szánalmas volt.”
  • 7. Hedon 2011. július 29. 22:00
    „10 ember ellen hazai pályán, elképzelés nélküli bunkerfoci.
    Legközelebb újra garantált az 1500-as nézőszám.
    Ez ma egy gyalázatos játék volt.”
  • 6. napsütés 2011. július 29. 21:41
    „Ilyen játékkal nem igazán lehet kicsalogatni a nézőket a stadionba!
    Bevallom, majdnem elaludtam a meccs alatt.
    Az Újpest ellen azért nagyobb volt az iram. (Azon a meccsen ott voltam.)
    Remélem, lesz ez még jobb is!
    A szurkolókról: Hol vannak? Nincs ETO B-közép! Mikor lesz újra?
    Az Újpest elleni meccsen is a lilák szurkolótábora végig énekelte, dobolta, szurkolta a mérkőzést, az győriek meg szépen, jófiúk módjára csendesen üldögéltek.
    Azért hajrá ETO!
    3 mérkőzés, 9 pont!”
  • 5. meritum 2011. július 29. 21:38
    „az a szomorú, hogy még mindig a Hajszán Gyula a legjobb ebben a "csapatban"!”
  • 4. Rinpócse 2011. július 29. 21:34
    „Hát ez a 2.félidő tényleg küzdelem volt az idővel,10 ember ellen,hazai pályán,védekezve,alig mentünk át a félpályán,ez a jövő ? Igaz,meg van a 3 pont”
  • 3. alacska 2011. július 29. 21:09
    „Se csatár, se irányító középpályás . Meg van a győzelem, de igazi jó játék még nem volt ! Várjuk a folytatást- hátha ! Ezen a mérkőzésen még mindig jó pár játékos nem mütötte meg az NB I-es szintet. Mért nem játszassák Ahjuperát - a Dózsában remekül játszott , itt nem fér be ? Nevetséges!!!”
  • 2. skandi 2011. július 29. 20:55
    „Magammal beszélgetek ugyan, de a teraszon sörözve lehet is:-) Most komolyan, erre a teljesítményre ki kíváncsi? Lehet 15ször győzni így, de minek? A fél lelátó elaludt ezen. Katasztrófa. A TNT-t nem a stadionban hanem az öltözőben kellene bedobni. Családokat kihozni erre? Ezért fizetni kellene. Hát én már csak ezért járok szökőévben meccsekre. Ezt a produkciót a Fehér Mikis gyerekek is lehozzák gond nélkül. Hajrá!”
  • 1. skandi 2011. július 29. 20:08
    „Az nb1.hu (tudjuk miért) 9000 nézőt ír, az nso 7000-et, a pepsifoci 6000-t. Ezért talán vannak 4000-4500-an ( jó harmadház van). Ez siker??!!! Mondjuk ilyen jegyárakkal nem kell csodálkozni. Szombathelyi barátom hívott, hogy jelezze, mekkora pofátlanság a 2500-as vendégjegy ( a mobillelátón, az esőnek kitéve ). Ez az igazán családbarát elbánás. Mindenesetre a rengeteg csókból és mosolygásból látszik, hogy minden rendben a klubnál a városomban:-))) Mindenki tökéletesen elégedett mindennel. Kell ennél több?!”

ETO-Öregfiúk-Bayern All Stars 5:1 - Hajszánék gáláztak a németek helyett - videó, képek

A Verebes-vezette ETO-Öregfiúk kiütötték 5-1-re a vereséget nehezen viselő Bayern All Stars-t… Tovább olvasom