2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

Győri ETO – Kispest-Honvéd 2 – 2

Győri ETO: Molnár 2 – Böjte 2, Stark 2, Regedei 2 – Bognár 3, Lakos 3 (Golovic, 85. p), Farkas 3, Szanyó 2, Károlyi 3 – Nicsenko 2 (Erős, 75. p), Oross 2 (Semenik 3, 46. p). Edző: Tamási Zsolt.
Kispest-Honvéd: Tóth – Téger (Herczegfalvi, a szünetben, Faragó, 70. p), Batrinu, Dulca – Babos, Dubecz, Bálint, Németh (Kovács, 59. p), Füzi K. – Sasu, Torghelle. Edző: Détári Lajos.
Gólszerzők: Semenik, Farkas, illetve Torghelle (2).
Sárga lap: Stark (83.), illetve Füzi K. (13.), Bálint (56.)
Szögletarány: 9:7 (4:2).
4. p: Dubecz indításával a lesgyanús helyzetből induló Torghelle nyargalhatott kapura, aztán 13 méterről a kivetődő Molnár kapust találta telibe. Miután a védők felszabadítottak, a hálóőrt ápolni is kellett.
18. p: Torghelle Regedei szorításában 5 méterről fordulásból lőtt kapura, Molnár azonban gyors vetődéssel kiütötte a labdát a bal sarok elől.
24. p: Stark 25 méteres szabadrúgását előrevetődve védte Tóth.
43. p: Nicsenkót buktatták 25 méterre a kispesti kaputól. Szanyó legurította a labdát, Károlyi bombáját Tóth a levegőben úszva ütötte szögletre.
51. p: Farkast buktatták 18 méterre a kispesti kaputól. A Szanyó által elvégzett szabadrúgás után Tóth nagy vetődéssel ütötte ki a labdát.
63. p: Lakos remekül indította Bognárt a jobb oldalon, aki az alapvonal közeléből középre adott, Semenik pedig 6 méterről a jobb sarokba pörgette a labdát. 1 – 0.
64. p: Dubecz ívelte fel a labdát, Molnár a kapujából 15 méterre kifutva meg akarta azt fogni, miközben felugorva ütközött Sasuval, a labda Torghelle elé került, aki pedig a 16-osról az üresen maradt hálóba fejelt. 1 – 1.
68. p: Molnár a gólvonalon fogta meg Herczegfalvi 3 méteres lövését.
72. p: Szanyó játszott Farkashoz, aki kettőt tolt a labdán, aztán 25 méterről lőtt, a labda Tóth előtt megpattanva a kapu jobb oldalában kötött ki. 2 – 1.
73. p: Bálint 25 méteres bombáját Molnár nehezen tornázta a léc fölé.
77. p: Füzi a jobb oldalról végezhetett el szabadrúgást, labdája átszállt a győri kapu előtt, a rosszul helyezkedő védők között Dulca visszafejelte, majd Torghelle 3 méterről, a bal kapufa tövétől a hálóba lőtt. 2 – 2.
Nyárias melegben az első félidő kiegyenlített és rendkívül unalmas játékot hozott. Az ETO rengeteg hibával játszott, jóformán gólhelyzetet sem tudott kidolgozni, jobbára a kispestiek veszélyeztettek, ám a győriek szerencséjére gólt nem értek el a piros-feketék. A rémes első negyvenöt perc után felpörgött és fölénybe került az ETO. Ekkor már folyamatosabb volt a csapat játéka, a vezető gólt például egy mintaszerű támadás előzte meg. A hazaiak még ki sem örülhették magukat, amikor egy perccel később az Üllői úti formában védő Molnár hibájából egyenlített a Kispest. Az ETO azonban nem rogyott meg ettől a góltól, tovább támadott és Farkas révén megint megszerezte a vezetést. A győri védelem azonban ezen a napon nem állt a helyzet magaslatán és egy elképesztő hibasorozat végén megint egyenlíteni tudott a vendégcsapat. A döntetlen igazságosnak mondható. Ebben a bajnoki sorozatban negyedszer találkozott egymással a két csapat, é s a zöld-fehéreknek nem sikerült a bravúr, hogy valamennyi összecsapást megnyerjék.
Tamási Zsolt: – Idegesen, kapkodva kezdtünk, görcsösen játszottunk. Nincs vezéregyénisége a csapatunknak. Az első félidőben hibát hibára halmoztunk, a folytatásra viszont feljavultunk, kétszer vezettünk, mégsem nyertünk. A játékosaim szerint a második kispesti gól előtt az alapvonalon túlról jött vissza a labda. Idegenből kell visszahozni a most elveszített pontokat.
Détári Lajos: – Jól kezdtük a mérkőzést, az elején inkább nekünk voltak lehetőségeink. Szünet után Téger sérülése miatt szerkezeti változtatásra kényszerültem, ekkor jobb volt a Győr. A döntetlent összességében reálisnak tartom.

• 1. zhugz 2008. április 05. 10:47