2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Győri ETO - Lombard Pápa 4-0

Jól kezdett az ETO, Mátyus révén már csaknem a legelső percekben megszerezte a vezetést a zöld-fehér alakulat.

7. p: Varga Z. ívelhetett szabadrúgást, a jobb oldalról. A pápai 16-oson belül Mátyus és Priskin emelkedett a legmagasabbra. Utóbbi fejese a jobb kapufáról vágódott vissza, a fiatal támadó másodszorra, fejjel már a hálóba továbbította a labdát. 1–0.

20. p: Hanák adott középre, Bajzát továbbengedte a labdát, a kiugró Lajtost Simpson lökte el, 11-es. A büntetőt Mátyus a balra vetődő Szűcs mellett a kapu jobb alsó sarkába lőtte. 2–0.

35. p:
Jäkl estében indította Priskint, akinek átadása után Bajzát tíz méterről Szűcs lába között laposan lőtt a pápai hálóba. 3–0.
47. p: Varga Z. ívelt ismét a kapu elé egy szabadrúgást, és újfent Mátyus került helyzetbe. Az előrehúzódó győri védő fejesét Szűcs nagy bravúrral hárította.

64. p: Czanik szerzett labdát a jobb oldalon, remekül tálalt Priskin elé, aki először Szűcsbe lőtt, ám másodszorra már közelről a kapuba kotorta a labdát. 4–0.

A mérkőzés előtt az élvonalban ötvenedik alkalommal szereplő Zsók Józsefet köszöntötték a győri csapat vezetői.

Jól kezdett az ETO, Mátyus révén már csaknem a legelső percekben megszerezte a vezetést a zöld-fehér alakulat. Sokat persze így sem kellett várni az első találatra, Priskin szemfüles gólja megadta a megfelelő alaphangot, majd egy jogos büntető után máris két gól volt az előny a győriek javára. Remek egyéni teljesítményeket láthatott a meglepően gyér számú publikum. Főleg Varga Zoltán volt elemében, nagyszerűen osztogatott, szabadrúgásai állandó veszélyt jelentettek, s biztató távoli lövésekkel hívta fel magára a figyelmet a fiatal Varga Gábor. Mátyus pedig nemcsak a védekezésben, hanem gyakran a pápai kapu előtt is jeleskedett. Nem is csoda, hogy még szünet előtt újabb találatot szerzett az ETO, amely így megérdemelt és megnyugtató előnnyel vonulhatott pihenőre.

A folytatás előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek az ETO napokban elhunyt korábbi játékosára és technikai vezetőjére, Horváth Bélára.
Szünet után is a hazai gárda játszott fölényben, többször csak Szűcs kapus bravúrjai mentették meg a vendégeket az újabb találattól. Aztán az ETO tavasszal legeredményesebb játékosa, Priskin villant s szerzett újabb gólt. A hajrában magára talált  a Pápa, többször is eljutottak lövőhelyzetekig, azonban Sztevanovic ezúttal is biztosan őrizte a kaput.
Magabiztos győzelmet aratott a fiatalokkal teletűzdelt ETO FC, bár az igazsághoz tartozik, hogy főleg az első félidőben nem tanúsított túl komoly ellenállást a sereghajtó pápai csapat legénysége.

Helytálltak a fiatalok

Csank János vezetőedző jó iramúnak ítélte a szombati Pápa elleni találkozót:

„Nem értek egyet az országos sportnapilap értékelésével, amelyről sokat elárul, hogy olyan játékos szerepel az összeállításunkban, aki még az együttes keretében sincs. Szerintem jó mérkőzést játszottunk a kulturáltan futballozó Pápa ellen. Relatívan gyorsan játszott a társaság, a labdarúgók teljes erőbedobással küzdöttek, mindent megtettek a siker érdekében, az első félidőben sikerült is komoly előnyre szert tennünk."
A vezetőedző elárulta: a szünetben nagyobb különbségű győzelemre ösztökélte a győri labdarúgókat.

„A második félidőben szerettük volna még jobban kiszolgálni azokat a szurkolóinkat, akik kilátogattak a stadionba. A szünetben arra kértem a játékosokat, hogy legalább ugyanannyi találatot szerezzenek, mint az első félidőben s akkor nem tartunk másnap regeneráló edzést. Sajnos, csak egy gólt sikerült lőni, köszönhető ez talán Szűcs kapus bravúrjainak. Egyébként, hogy nem volt ez a Pápa annyira rossz csapat, bizonyítja, a másik oldalon Sztevanovicnak is bravúrokat kellett bemutatnia. Összességében jó iramú meccset játszottunk, nyertünk, s ha nem is lehet a sereghajtó legyőzésével kapcsolatban messzemenő következtetéseket levonni, kijelenthetjük, hogy úgy hoztuk ezt  mérkőzést, ahogy egy ilyen találkozót kell."

Ismét több fiatal kapott szerepet a kilencven perc során.
„A győzelem mellett még pozitívum volt az ő játékuk is, s ha nem is oldottak meg mindent hibátlanul, biztatóan mozogtak a mérkőzésen."
priskin, mátyus és bank örül az egyik győri gólnak a négy közül.

Michael Schumacher nyert, összetettben Alonso vezet

85. futamgyőzelmét aratta Michael Schumacher a San Marinói Nagydíjon vasárnap a Forma 1-ben. A… Tovább olvasom