2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Győri ETO - DVSC 1-0

Kezdettől fogva a Debrecen uralta a játékot, ám az ETO végül megszerezte a vezetést.
Egyperces gyászszünet vezette be az ETO idei első hazai mérkőzését.  Két ETO-s hozzátartozó emlékének adóztak a résztvevők.  A szervezők hibájából Józsa Zoltánról, a klub korábbi kétszeres válogatott játékosáról, későbbi masszőréről, aki nemrégiben hunyt el, nem emlékeztek meg.

9.  p: Lendvai indította Jäklt, aki a 16-oson belül jobbról középre fejelt és az érkező Kenesei 6 méterről továbbította a labdát a hálóba.  1–0.

29.  p: Tóth P.  lerántotta az oldalvonal mellett az előretörő Dombit és mivel már volt egy sárga lapja, a játékvezető kiálllította.

50.  p: Stark tért ölelő átadásával Kenesei ugrott ki a debreceni térfélen, a 16-oson belül Éger büntetőgyanúsan szerelte, ám Ábrahám továbbot intett. A Ferencváros elleni bravúros győzelem után egy másik bajnokesélyes ellen lépett pályára az ETO.  Kezdettől fogva a Debrecen uralta a játékot, ám a jól védekező ETO egy remek kontratámadás végén a 10.  percben megszerezte a vezetést.  Ezt követően is többnyire a piros    mezesek irányították a játékot a jobbára védekezésre berendezkedő hazaiak ellen.

A győri „retesz" azonban jól működött.  Az első félidő derekán tíz főre fogyatkozott a hazai csapat, valamint akkortájt egy kirúgásnál megsérült az egyébként remekül védő Sztevanovics kapus is, aki azonban rövid ápolás után folytatta a játékot, bár látszott rajta, hogy nem teljes értékű harcos.  (A kapust végül le kellett cserélni, s az első diagnózis szerint előreláthatólag legalább egy hét pihenő vár rá húzódás miatt. )

Szünet után szinte minden ott folytatódott, ahol az első félidőben abbamaradt: a Debrecen folyamatosan támadott, az emberhátrányban játszó ETO pedig hősiesen és szervezetten védkezett.

Ennek köszönhetően a vendégek előtt szinte alig-alig akadt gólhelyzet annak ellenére, hogy a játék 80 százalékában ők birtokolták a labdát.  A hajrához közeledve a győri szurkolók szinte egy emberként szorítottak a három pont megszerzéséért.

Egy-két perccel a mérkőzés vége előtt a közönség felállva, vastapssal köszöntötte kedvenceit, akik a tegnapi estén valóban kitettek magukért.  Az ETO nagyszerűen kezdte a tavaszt, hiszen egymás után két bajnokesélyes (FTC, Debrecen) skalpját gyűjtötte be. Regedeiék jól verték vissza a debreceni rohamokat.

Reszeli Soós István:
– Nagyszerű csapatot győztünk le olyan mérkőzésen, ahol minden baj megtörtént velünk.  A játékosok küzdeni tudása és akaratereje átsegített bennünket a nehéz perceken.

Supka Attila:
– Az ETO egyetlen védelmi megingásunkat kihasználta.  Utána hiába játszottunk hatvan percig tíz ember ellen, fölényünket nem tudtuk gólra váltani.

A bíró pofozta fel a berohanó szurkolót

Luiz Carlos Silva úgy érzi, jogos önvédelemből osztott ki néhány pofont egy pályára rohanó… Tovább olvasom