2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 24°C Még több cikk.

Győri első hely Pekingben

Kajak-kenu - Kovács Katalin megnyerte a nők 500 méteres versenyét a jövő évi pekingi olimpia tesztversenyén, a Sunji (Shunyi) regattaközpontban.
A táv világbajnoka a viadal honlapjának tanúsága szerint már 250 méternél is az élen haladt.

Ugyancsak 500-on a Paksy Tímea, Benedek Dalma páros második lett.
A magyarok szereztek még egy érmet a döntők második napján: a győri Graboplast VSE versenyzője, Kammerer Zoltán Kucsera Gáborral az oldalán kajak párosban harmadikként ért a célba. Ez a duó szombaton megnyerte az 1000 méteres versenyt.

Szombaton Kammererék mellett a Paksy Tímea, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina, Benedek Dalma négyes végzett dobogós helyen – második lett a nagy rivális, világ- és Európa-bajnok németek mögött –, így a magyarok két-két arany- és ezüst-, illetve egy bronzéremmel zárták a viadalt.

A friss vb- és EB-aranyérmes Vajda Attila (C–1), valamint a Kozmann György, Kolonics György páros (C–2), illetve a férfi kajak négyes egyformán ötödik lett, a szintén győri Benkő Zoltán (K–1) nyolcadikként zárt 1000 m-en.