2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 2°C | 14°C Még több cikk.

Győri egyenlítés a második felvonásban

A két szurkolótábornak köszönhetően remek hangulatú mérkőzést játszottak a csapatok a győri egyetemi csarnokban.
Jobban kezdett az UNI SEAT, a találkozó elején Laklóth triplája adta meg az alaphangot a győri akciókhoz.

A győri Simon Zsófia (7) húz el Sara Krnjic mellett, a fehér mezes győriek először győzték le a Sopront.  Fotó: H. Baranyai Edina
A győri Simon Zsófia (7) húz el Sara Krnjic mellett, a fehér mezes győriek először győzték le a Sopront. Fotó: H. Baranyai Edina

A Sopron először 9–10-nél tudott fordítani, majd ezt követően kézben tartotta a játékot és az első negyed végén vezetett is. Zavecz pontjaival öt pontra meglépett (23–28) a zöld-sárga gárda, ám a hazaiak feljavult védekezésüknek köszönhetően fordítani tudtak és már ők vonulhattak egypontos előnnyel a szünetre.

Fordulás után Hollingsworth 2+1-gyel nyitott, ám ezt követően ismét a Sopron percei következtek. Olyannyira, hogy 39–43-nál már ott volt az ötpontos előny. Ciglar remeklésével azonban ledolgozta hátrányát a SEAT és Rasheed büntetőivel egyenlített (43–43), majd a harmadik negyedet ismét előnnyel zárta.

Izgalmasan alakult a hajrá, a közönség élvezte a jó játékot. Hollingsworth újabb 2+1-ével hat pontra nőtt a győri előny és ezt a különbséget a mérkőzés végéig nem is tudta ledolgozni a Sopron – bár Fűrész is bevágott egy hármast. A meccs végén már volt „tíz közte" is, az utolsó másodperceket a győri tábor felállva tapsolta végig.

Fűzy Ákos: – A csapatorvosunknak, aki régi bútordarab a klubnál, ajánljuk ezt a szép győzelmet. A győri egyesület hétéves fennállása óta ez volt az első alkalom, hogy le tudta győzni a soproni gárdát. Nagyon jól védekeztünk, harcosak voltunk, ennek köszönhetjük a mostani sikert. Nem akarunk megállni ennél a győzelemnél, remélem, hogy maradt kellő energia, hit és akarat a csapatban. Ha így folytatjuk, biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb javul a játékunk minősége is.

Székely Norbert: – Érdekes mérkőzés volt az előző összecsapáshoz képest. A Győr sokkal összeszedettebben, harcosabban játszott, megnyerte a lepattanócsatát és megérdemelten győzött. Igazi csapat benyomását keltette, mi pedig sem támadásban, sem pedig védekezésben nem teljesítettünk jól. Természetesen folytatjuk a párharcot!