2018. 11. 13. kedd - Szilvia 9°C | 17°C Még több cikk.

Győri döntetlen, soproni zakó

Labdarúgás - A Soproni Liga NB I. hétvégi mérkőzésein a két megyei csapat egy pontot tudhat csak magáénak. Az FC Sopron négyet kapott Zalaegerszegen, míg az ETO a Vasassa játszott döntetlent.
Súlyos vereségbe szaladt bele az FC Sopron

ZTE-FC Sopron 4-0 (1-0)
Zalaegerszeg, Soproni Liga-mérkőzés, 3500 néző. V.: Bognár T. (Takács G., Iványi I).
Zalaegerszeg: Babalj (Pogacsics, 83.) - Máté, Polgár, Botis, Kádár - Simonfalvi, Molnár B., Davidov (Tóth N., 75.), Koplárovics - Pekic, Meye (Balázs Zs., 85.). Edző: Szlavko Petrovics.
Sopron: Takács T. - Deffo, Farkas A., Pocuca (Csontos, 80.), Galliano - Csikós, Pintér Z., Dancs, Györök(Birtalan, 52.), Zana, Aquino (Ködöböcz, 66.). Edző: Vincenzo Cosco és Végh Tibor.
Gsz.: Meye (29., 76. - a másodikat 11-esből), Kádár (80.), Koplárovics (86.).
Sárga lap: Molnár B. (68.), ill. Takács T. (75.), Zana (84.).

29. p: Koplárovics a jobb oldalról a vendégek 16-osának előterében keresztbe ívelt, Botis balról a 16-oson belül a labdát lefejelte Meyének, s a csatár nyolc méterről Deffót megelőzve ballal a léc alá lőtt. 1-0.
6. p: Davidov labdaszerzése után Meye ugratta ki középen Pekicet, aki Takács Tamással szemben balra cselezett, a soproni kapus csak elütni tudta az egerszegi labdarúgót, a játékvezető pedig határozottan a 11-es pontra mutatott, s a kapusnak sárga lapot adott. A büntetőt Meye jobbal a bal felső sarokba rúgta. 2-0.
80. p: Tóth N. jobb oldali szögletet ívelhetett be ballal, a hosszú saroknál érkező Kádár ballal egyből a jobb alsó sarokba lőtt. 3-0.
86. p: Pekic-Tóth N. összjáték után az egerszegi középpályás Koplárovicsnak pörgette ki bal oldalra a labdát, ő pedig tíz méterről ballal a rövid sarokba vágta azt. 4-0.

Amint azt a zalaegerszegi műsorfüzetből a drukkerek megtudhatták, a ZTE utoljára a soproni együttes ellen 2003. április 19-én nyert utoljára. Nos, a négy és fél éves böjtnek szombaton vége szakadt, hiszen a jól láthatóan több sebből is vérző soproniakat a hazaiak biztosan fektették két vállra. Pedig az összecsapás nem úgy indult, hogy a vendéglátóknak könnyű dolga lesz, hiszen az első játékrész első felében nem csak hogy útját állták az egerszegi rohamoknak, de még a piros mezesek akarata is érvényesült. Az első találat aztán nagyban meghatározta a mérkőzés további menetét, s a második játékrészben már csupán tényleg az volt a kérdés, mikor kapitulál a vendégek védelme ismét. Amint ez megtörtént, jól érezhető volt, hogy a ZTE gárdája vérszemet kapott és további gólokkal terhelte meg ellenfele hálóját. Így végül a Sopron nagyarányú vereségbe szaladt bele.

Szlavko Petrovics: - Sorozatban harmadik győzelmünket arattuk, s csupán az bosszant kissé, hogy Molnár Balázs harmadik sárgája miatt őszi utolsó fordulóban Fehérvárott nem szerepelhet. Az első félidő után a szünetben figyelmeztettem játékosaimat, ha nem sikerül gyorsan döntésre vinni a dolgot, még problémák is adódhatnak. Ugyan a gólunk később jött, de végül mint kiderült, ez nem okozott számunkra problémát, s végül tudatosan játszva, biztosan nyertünk.

Végh Tibor: - Tudtuk, hogy a hazai csapat az összecsapás favoritja, s a realitást végül igazolták is győzelmüket. Az első játékrészben még volt tartásunk, de a másodikban egyértelműen fölénk kerekedtek, kihasználták hibáinkat.

Vitatható büntető után veszített két pontot az ETO

Vasas-Győri ETO FC 1-1 (0-0)

Budapest, Soproni Liga-mérkőzés, 700 néző. V.: Kassai (Szpisják, Vámos).
Vasas: Németh G. - Balog Zs., Pandur, Unierzyski, Tóth A. (Kiss K., 62.) - Pavicevic (Tandari, 53.), Kincses, Németh N., Mundi, Piller (Rebryk, 46. p) - Sowunmi. Edző: Mészöly Géza.
Győri ETO FC: Sztevanovic - Bank, Stark, Supic (Kovács Z., 77.), Varga R. - Tokody, Jäkl, Józsi, Völgyi (Koltai, 64.) - Bogdanovic (Müller, 84.), Bajzát. Edző: Egervári Sándor.
Gsz.: Németh N. (84., 11-esből), ill. Koltai (80.).

80. p: Koltai a jobb oldalról indult befelé, majd egy lövő cselt követően bal lábbal, huszonhárom méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 0-1.
84. p: Stark ugrott fel fejelni Sowunmival, majd a labda a csapatkapitány kezére pattant. A játékvezető 11-est ítélt, amelyet Németh N. a bal alsó sarokba lőtt. 1-1.

Bántóan kevés szurkoló látogatott ki az Illovszky Rudolfról elnevezett stadionba. Ki tudja, hogy a hideg idő vagy a Vasas gyenge bajnoki szereplése, esetleg a kettő tartotta távol a hazai drukkereket. Ami a vendégeket illeti, az eltiltott Nikolov Balázst Tokody Tibor helyettesítette a középpálya jobb oldalán.

A két együttes eltérő hadrendben lépett pályára, a Vasas kezdő csapatában egy, a zöld-fehéreknél pedig két támadó kapott helyet. Az első félidőben látottak alapján azok döntöttek jól, akik az összecsapás megtekintése helyett az otthon melegét választották. Néhány lövésen kívül ugyanis kevés említésre méltó esemény történt a 45 perc alatt.
Pozitív változás a szünetet követően sem történt. Rengeteg volt a pontatlan átadás. Az ETO teljesítménye nyomaiban sem emlékeztetett a múlt hét végén Újpesten látott gólra törő kiváló produkcióhoz. Igaz, ha Tokody pontosabban céloz, akkor megszerezhették volna a vezetést a vendégek. Az utolsó húsz percben megélénkült a játék, a csereként beállt Koltai Tamás élete első élvonalbeli találkozóját lőve vezetéshez juttatta a vendégeket. A hajrában egy büntetőt követően egyenlíteni tudott a Vasas. Alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született.

Mészöly Géza: - Nagyon küzdött és akart a csapatom, igazságtalan lett volna, ha elveszítjük ezt a mérkőzést.
Egervári Sándor: - Az első félidőben hagytuk ki a nagyobb helyzeteket és hiába szereztük meg a vezetőgólt, egy erősen vitatható 11-essel ismét elveszítettünk két pontot.

• 1. Batistuta 2007. november 13. 09:54
    „Sanyi bácsi! Nem lehetne egy kicsit bátrabban játszani? A 7 X rengeteg és ebből csak talán a Sopron elleni volt mákos, a többit hozni kellett volna. Abba meg nem is merek belegondolni, mi lett volna az Újpest ellen, ha betartják a srácok az edzői utasításokat:-(”

Fájó győri vereség

Kézilabda - Győrben egy góllal nyert a Balatoni KC. Nagyon lecsökkentek az ETO esélyei arra, hogy a… Tovább olvasom