2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Győri aranyeső Athénban

Győri aranyérmek is születtek az athéni ifjúsági és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A magyarok az 1000 méteren megszerzett négy mellé még öt elsőséget gyűjtöttek be 500 méteren.

Az 1000 méteres döntők során az idősebb korosztályban a győri Nagy Péter a BKV-s Tóth Mártonnal kenu párosban győzött. U23-ban a férfiaknál K–1-ben a győri Holpert Ervin hatodik helyen ért célba. Az ifjúságiaknál C–2-ben 2. Varga Dávid (Győri VSE) Lakatos Zsolttal. C–4-ben: 6. Magyarország, a győri Németh Gergely mellett Kóti Dávid, Devecseri Ádám, Hajdú Gergely ült a hajóban.

Az ifjúságiak mezőnyében 500 méteren a Juhász Norbert, Kiss István, Dejcző Balázs, Németh Gergely összetételű kenu négyes Európa-bajnoki címet szerzett. C–2-ben: 4. Varga Dávid, Lakatos Zsolt.
Weisz Róbert magyar ifjúsági kapitány:

„Azt hiszem, válogatottunk nagyszerű eredménye önmagáért beszél, hiszen harmincnégy ország legjobbjai vettek részt a kontinensviadalon. Nagy Péterék az első száz métert leszámítva végig vezettek és az ifiből kinőve is mindjárt győzelemmel mutatkoztak be. Varga Dávidék második helye óriási bravúrnak számít. A kenu négyes sikere örömteli, de annyiban számoltunk vele, hogy eleve a legjobb idővel kerültek a döntőbe."

Minden nagyon csodálatos

Az első két nap után tökéletesen elégedett az Európai Úszóliga (LEN) az EB balatoni versenyeinek… Tovább olvasom